اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دو تکه کردن برد PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دو تکه کردن برد PCB

سلام به همه مهندسین :smile:

من میخام برد پی سی بیمو دو تکه کنم که با سیم به هم وصل بشن :smile:

چطوری این کارو بکنم؟ :question:

پاسخ : دو تکه کردن برد PCB

نوشته اصلی توسط engpakbaz
    سلام به همه مهندسین :smile:

من میخام برد پی سی بیمو دو تکه کنم که با سیم به هم وصل بشن :smile:

چطوری این کارو بکنم؟ :question:
    سلام شما میتونید برای اتصال از پین هدر دوبل نرم و مادگی به صورت عمودی استفاده کنید یا از کانکتورهای IDC استفاده نمایید و با فلت دو تا برد رو بهم وصل کنید.
    موفق و پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
      سلام شما میتونید برای اتصال از پین هدر دوبل نرم و مادگی به صورت عمودی استفاده کنید یا از کانکتورهای IDC استفاده نمایید و با فلت دو تا برد رو بهم وصل کنید.
      موفق و پیروز باشید
      lمهندس خودم میدونم

منظورم اینه که شماتیک رسم شده در یک پروژه آلتیوم را چگونه به دو تکه برد pcb مجزا تقسیم کنم؟

اضافه شده در تاریخ :
      میخام وقتی دارم برد پی سی بی رو طراحی میکنم همونجا دو تکش کنم و فلت بزنم. میشه اینو تو آلتیوم انجام داد ؟

دیدگاه

سلام
        من تو اینجور جاها PCB رو به صورت دستی طراحی میکنم و از حالت اتوروت استفاده نمیکنم.شاید دوستان دیگه انجام داده باشند و بتونند کمک کنند شما رو ولی من معمولا دستی میکشم PCB هامو چون حرفه ای تر است و اونطوری که میخوای قطعات رو چیدمان میکنی.
        موفق و پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
          سلام
          من تو اینجور جاها PCB رو به صورت دستی طراحی میکنم و از حالت اتوروت استفاده نمیکنم.شاید دوستان دیگه انجام داده باشند و بتونند کمک کنند شما رو ولی من معمولا دستی میکشم PCB هامو چون حرفه ای تر است و اونطوری که میخوای قطعات رو چیدمان میکنی.
          موفق و پیروز باشید
          ممنون مهندس منم دستی میکشم و میتونم دستی دو تیکه کنم اما میخام از خود نرم افزار استفاده کنم.

دیدگاه

با سلام.

دوست عزیز منظور شما واضح نیست. اگر منظور شما یکی از دو عبارت زیر باشد:

1. یک فایل شماتیک به دو فایل pcb تبدیل شود.

2. یک فایل شماتیک به یک فایل pcb تبدیل شود اما فایل pcb دارای دو قسمت مجزا باشد.

پاسخ:

1. امکان ندارد.

2. در اینگونه موارد باید از Room استفاده شود. بخش Rooms فایل زیر رو بخونید:
            https://www.ece.ufl.edu/sites/default/files/pictures/Module%2013%20-%20Classes%20and%20Rooms.pdf
            توی لینک زیر هم صفر تا صد Room رو گفته:
            http://techdocs.altium.com/display/ADRR/PCB_Obj-Room%28%28Room%29%29_AD

ولی به عنوان یه برادر کوچیکتر به شما توصیه میکنم که قسمتهای مجزا رو در فایلهای شماتیک مجزا ترسیم کرده و به فایل pcb تبدیل کنید. اینجوری خیلی راحت تره.

موفق باشید.

دیدگاه

از همه دوستان که جواب دادن ممنون

خودم یه راه حل پیدا کردم به این صورت که در یک پروژه دو فایل PCB ایجاد کردم و در منوی Design هر کدوم از اونهارو که بخام میتونم انتخاب کنم و عناصر مورد نظرمو بهش منتقل کنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X