اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیدا کردن قطعی سیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیدا کردن قطعی سیم

اگه یه سیمی قطع شده باشه آیا میشه از روی روکش قطعی رو پیدا کرد؟وسیله یا مداری هست ؟ اگه باشه نحوه کارش چطوره؟
    یك چند پشیمان شدم از رندی و مستی
    عمریست پشیمان زپشیمانی خویشم

پاسخ : پیدا کردن قطعی سیم

بله امکانپذیر است همهآ‌ی هادیها بجز هادی قطع شده زمین میگردند سپس دستگاه عیب یاب ( قسمت فرستنده) به یک طرف هادی قطع شده متصل میگردد ، با گیرنده از سمت فرستنده سیگنال را روی هادی ردیابی میکنیم هرجا سیگنال قطع شد محل قطع می باشد این روش خیلی دقیق نیست اگر دقت بالایی در حد چند سانتی متر ( حتی 1 سانتی متر ) نیاز داشته باشیم باید در دو طرف هادی دو دستگاه فرستنده با دو کد متفاوت قرار دهیم .
    عوامل دیگری در دقت تاثیر دارد مانند مقدار رطوبت ، وسایل فلزی اطراف هادی و.... اگر خواستید بیشتر توضیح خواهم داد.

دیدگاه

سلام توی صنعت برای کابل های دفن شده و داخل دریا از دستگاهی به نام میگر استفاده میشه که به یک سر کابل وصل میشه و با اندازه گیری مقاومت بین هادی ها و هادیها با زمین وبا توجه به مقاومت مخصوص محل خطا رو پیدا میکنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی صفرجوکار
        بله امکانپذیر است همهآ‌ی هادیها بجز هادی قطع شده زمین میگردند سپس دستگاه عیب یاب ( قسمت فرستنده) به یک طرف هادی قطع شده متصل میگردد ، با گیرنده از سمت فرستنده سیگنال را روی هادی ردیابی میکنیم هرجا سیگنال قطع شد محل قطع می باشد این روش خیلی دقیق نیست اگر دقت بالایی در حد چند سانتی متر ( حتی 1 سانتی متر ) نیاز داشته باشیم باید در دو طرف هادی دو دستگاه فرستنده با دو کد متفاوت قرار دهیم .
        عوامل دیگری در دقت تاثیر دارد مانند مقدار رطوبت ، وسایل فلزی اطراف هادی و.... اگر خواستید بیشتر توضیح خواهم داد.
        الان من یه تستر(شبیه فازمتر دارم) که میشه باهش قطعی سیم رو تشخیص داد. به شرطی که یک طرف سیم رو به فاز برق شهر بزنیم بعد تستر رو از جای ترانزیستورش(ksp 13 دارینگتون) روی سیم بکشیم بعد هر جا قطع بود از آن جا به بعد لامپ خاموش میشه. سوال من ایجاست که سیم فاز چه خاصیتی داره که باعث تحریک ترانزیستور میشه.یه عبارت دیگه وقتی سیمی قطعه جریانی توش عبور نمیکنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen.s.h
          الان من یه تستر(شبیه فازمتر دارم) که میشه باهش قطعی سیم رو تشخیص داد. به شرطی که یک طرف سیم رو به فاز برق شهر بزنیم بعد تستر رو از جای ترانزیستورش(ksp 13 دارینگتون) روی سیم بکشیم بعد هر جا قطع بود از آن جا به بعد لامپ خاموش میشه. سوال من ایجاست که سیم فاز چه خاصیتی داره که باعث تحریک ترانزیستور میشه.یه عبارت دیگه وقتی سیمی قطعه جریانی توش عبور نمیکنه؟
          تستر شما را ندیدم اما با توجه به گفته های شما (ترانزیستورش(ksp 13 دارینگتون)) مانند یک تقویت کننده با گین بالا عمل کرده و امواج مغناطیسی ارسالی از بیس ترانزیستور ( مانند آنتن یک گیرنده رادیویی ) تقویت شده و یک LED را روشن میآ‌کند. عملکرد تستر شما مانند دستگاههای عیب یاب می باشد با این تقاوت که این روش در عمق های بیشتر از چند سانتی متر مانند کابل های دفن شده در زمین عمل نخواهد کرد و بجای اتصال سیم به فاز ، آن را به یک فرستنده امواج رادیویی متصل می کنند که در حین عملیات عیب یابی می توان قدرت فرستنده را بسته عمق هادی دفن شده کم یا زیاد نمود .

سلام توی صنعت برای کابل های دفن شده و داخل دریا از دستگاهی به نام "میگر" استفاده میشه که به یک سر کابل وصل میشه و با اندازه گیری مقاومت بین هادی ها و هادیها با زمین وبا توجه به مقاومت مخصوص محل خطا رو پیدا میکنند
          دستگاه میگر یک دستگاه سنجش مقاومت عایق بین هادی ها میآ‌باشد که برند میگر یکی از سازندهآ‌های( اولین سازنده) این نوع دستگاهآ‌های سنجش میآ‌باشد. این دستگاه کمکی به پیدا نمودن مکان عیب نمی نماید و فقط مخصوص عایق کابل نمی باشد بلکه سنجش میزان عایق هر دستگاه و وسیلهآ‌ی دیگر کاربرد دارد.
          http://www.megger.com/me/index.php
          http://meggertest.com/who-discovered-the-megger-test/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی صفرجوکار
            تستر شما را ندیدم اما با توجه به گفته های شما (ترانزیستورش(ksp 13 دارینگتون)) مانند یک تقویت کننده با گین بالا عمل کرده و امواج مغناطیسی ارسالی از بیس ترانزیستور ( مانند آنتن یک گیرنده رادیویی ) تقویت شده و یک LED را روشن میآ‌کند. عملکرد تستر شما مانند دستگاههای عیب یاب می باشد با این تقاوت که این روش در عمق های بیشتر از چند سانتی متر مانند کابل های دفن شده در زمین عمل نخواهد کرد و بجای اتصال سیم به فاز ، آن را به یک فرستنده امواج رادیویی متصل می کنند که در حین عملیات عیب یابی می توان قدرت فرستنده را بسته عمق هادی دفن شده کم یا زیاد نمود .
            دستگاه میگر یک دستگاه سنجش مقاومت عایق بین هادی ها میآ‌باشد که برند میگر یکی از سازندهآ‌های( اولین سازنده) این نوع دستگاهآ‌های سنجش میآ‌باشد. این دستگاه کمکی به پیدا نمودن مکان عیب نمی نماید و فقط مخصوص عایق کابل نمی باشد بلکه سنجش میزان عایق هر دستگاه و وسیلهآ‌ی دیگر کاربرد دارد.
            من خیلی الکترونیک بلد نیستم
            مدار این موج رادیویی رو چطوری باید درست کنم(با ای سی 555 یه چیزی درست کردم ولی جواب نداد) ؟
            اگه ممکنه یه مدار ساده از این فرستنده بزارین.
            با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi210 نمایش پست ها
              بله امکانپذیر است همهآ*ی هادیها بجز هادی قطع شده زمین میگردند سپس دستگاه عیب یاب ( قسمت فرستنده) به یک طرف هادی قطع شده متصل میگردد ، با گیرنده از سمت فرستنده سیگنال را روی هادی ردیابی میکنیم هرجا سیگنال قطع شد محل قطع می باشد این روش خیلی دقیق نیست اگر دقت بالایی در حد چند سانتی متر ( حتی 1 سانتی متر ) نیاز داشته باشیم باید در دو طرف هادی دو دستگاه فرستنده با دو کد متفاوت قرار دهیم .
              تستر شما را ندیدم اما با توجه به گفته های شما (ترانزیستورش(ksp 13 دارینگتون)) مانند یک تقویت کننده با گین بالا عمل کرده و امواج مغناطیسی ارسالی از بیس ترانزیستور ( مانند آنتن یک گیرنده رادیویی ) تقویت شده و یک LED را روشن میآ*کند. عملکرد تستر شما مانند دستگاههای عیب یاب می باشد با این تقاوت که این روش در عمق های بیشتر از چند سانتی متر مانند کابل های دفن شده در زمین عمل نخواهد کرد و بجای اتصال سیم به فاز ، آن را به یک فرستنده امواج رادیویی متصل می کنند که در حین عملیات عیب یابی می توان قدرت فرستنده را بسته عمق هادی دفن شده کم یا زیاد نمود .

دستگاه میگر یک دستگاه سنجش مقاومت عایق بین هادی ها میآ*باشد که برند میگر یکی از سازندهآ*های( اولین سازنده) این نوع دستگاهآ*های سنجش میآ*باشد. این دستگاه کمکی به پیدا نمودن مکان عیب نمی نماید و فقط مخصوص عایق کابل نمی باشد بلکه سنجش میزان عایق هر دستگاه و وسیلهآ*ی دیگر کاربرد دارد.
              سلام.من راجع به ساخت همچین وسیله ای نیاز به کمک دارم لطف کنید راهنماییم کنید؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

بله امکانپذیر است همهآ*ی هادیها بجز هادی قطع شده زمین میگردند سپس دستگاه عیب یاب ( قسمت فرستنده) به یک طرف هادی قطع شده متصل میگردد ، با گیرنده از سمت فرستنده سیگنال را روی هادی ردیابی میکنیم هرجا سیگنال قطع شد محل قطع می باشد این روش خیلی دقیق نیست اگر دقت بالایی در حد چند سانتی متر ( حتی 1 سانتی متر ) نیاز داشته باشیم باید در دو طرف هادی دو دستگاه فرستنده با دو کد متفاوت قرار دهیم .
              نوشته اصلی توسط mohsen.s.h نمایش پست ها
              منم همچین تستری رو میخوام درست کنم به مشکل برخوردم نیاز به کمک دارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X