اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نشاشتن 5- ولت در پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نشاشتن 5- ولت در پاور کامپیوتر

سلام من چند روز پیش یکی از پست هایی که مال تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه بود رو می خوندم ، بعد رفتم که یه پاور دست دوم بگیرم چشم به یه پاور خوب افتاد از مغازه داره پرسیدم گفت که خرابه ، به نظر درست میومد 3 هزار تومن پول دادم و گرفتم (چه ارزون :icon_razz رفتم خونه چکش کردم دیدم چند تا مقاومت ترانزیستور این ها سوخته و عوضشون کردم و درست شد :wow: با کلی ذوق شوق رفتم که درست کنم دیدم نه سیم سفیدی تو پاور هست نه جایی روی برد نوشته 5- ولت :surprised:، اخه بدردم می خوره . حالا من این 12 و 5 3.3 و 12- رو دارم می خواستم از عزیزانی که بلدن بپرسم چجوری میتونم 5- و 3.3- رو داشته باشم ؟
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

پاسخ : نشاشتن 5- ولت در پاور کامپیوتر

با دو دیود یه خازن میتونی !
    دیود ها رو به شکلی که کاتدش سمت خروجی ترانس متصل شده و آنداشون به هم بعد یه خازن رو (با ظرفیت و ولتاز مناسب) مثبتش به یکی از سیم های مشکی رنگ وصل کن منفیش رو به اتصال دو دیود از همون جا یه سیم بگیر برای ولتاز منفی که میخوای.

دیدگاه

پاسخ : نشاشتن 5- ولت در پاور کامپیوتر

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
      سلام من چند روز پیش یکی از پست هایی که مال تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه بود رو می خوندم ، بعد رفتم که یه پاور دست دوم بگیرم چشم به یه پاور خوب افتاد از مغازه داره پرسیدم گفت که خرابه ، به نظر درست میومد 3 هزار تومن پول دادم و گرفتم (چه ارزون :icon_razz رفتم خونه چکش کردم دیدم چند تا مقاومت ترانزیستور این ها سوخته و عوضشون کردم و درست شد :wow: با کلی ذوق شوق رفتم که درست کنم دیدم نه سیم سفیدی تو پاور هست نه جایی روی برد نوشته 5- ولت :surprised:، اخه بدردم می خوره . حالا من این 12 و 5 3.3 و 12- رو دارم می خواستم از عزیزانی که بلدن بپرسم چجوری میتونم 5- و 3.3- رو داشته باشم ؟
      با یه رگولاتور منفی (مثل 7905 یا LM337).
      خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X