اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطع سه فاز در هنگام قطع سیم نول

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطع سه فاز در هنگام قطع سیم نول

با سلام .
    دوستان مکانیزمی سراغ دارین که با قطع سیم نول ، سه فاز رو به صورت خود کار قطع کنه !؟
    استفاده از کنتاکتور رو پیشنهاد ندین چوق گرون در میاد :read:

پاسخ : قطع سه فاز در هنگام قطع سیم نول

عامو تو احتمالا اصفونی نیسسی؟!
    من خودم اصفونیم اما میشه بگی سه فازا به غیری کنتاکتور با چی چی میخی قطع کنی؟گدا؟
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori
      اما میشه بگی سه فازا به غیری کنتاکتور با چی چی میخی قطع کنی؟
      سلام
      ببخشید ولی دیدم بهتره قابش کنم بهتره

دیدگاه

قطع نول با چی سنس می کنند؟

دیدگاه

سلام شما دقیقا بگید که میخوای چیکار کنی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
            سلام
            ببخشید ولی دیدم بهتره قابش کنم بهتره
            سلام . ممنون بابت جوابتون . اولاً اینکه اصلاً این برای من نیست و برای یکی از دوستانه پس هزینه ش به من مربوط نمیشه .
            دوماً تو این دوره مهندسی یعنی ارضا شدن بحث فنی + درنظر گرفتن بحث اقتصادی
            یک کلید اتوماتیک در مدار وجود داره که می خواستم ببینم میشه با اون کلید اتوماتیک و رله های که روش نصب میشه این کارو انجام داد !؟ مثلاً رله شنت تریپ

دیدگاه

شما اگه سیستمتون سه فازه با نول دیگه چیکار داری؟

دیدگاه

سلام
                در یک مکان صنعتی ؛یک دستگاه لیبل زن موجود هست. برای این دستگاه برق سه فاز تعبیه شده . ولی مشکلی که داره اینکه زمانیکه نول قطع میشه ؛ترانس سویچینگ میسوزه .
                تا الان چند تا ترانس سویچینگ در زمانیکه نول قطع شده سوخته .
                برای حل این مشکل چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید ؟
                یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

رله های کنترل فاز :

http://www.sepahanelectric.com/Fa/app/07000299.pdf

دیدگاه

نوعی از رله های کنترل فاز هستند که نول رو هم چک می کنند مثل رله های ایرانی شیوا امواج.البته خروجی اومها یه تیغه هست که به شما میگه مشکلی در فاز ها- توالی- نول هست یا نه.میتونید در مورد طرز کار کنترل فاز بیشتر تحقیق کنید تا به نتیجه مورد نیازتون برسید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdidadjoo
                      نوعی از رله های کنترل فاز هستند که نول رو هم چک می کنند مثل رله های ایرانی شیوا امواج.البته خروجی اومها یه تیغه هست که به شما میگه مشکلی در فاز ها- توالی- نول هست یا نه.میتونید در مورد طرز کار کنترل فاز بیشتر تحقیق کنید تا به نتیجه مورد نیازتون برسید
                      سلام
                      متشکرم

از جناب " عادل" هم بابت فایلی که قرار دادند تشکر میکنم

اشاره به کنترل فازهای شیوا امواج کردید .

قبلا در سایت خود شیوا امواج مطالعه کردم که کنترل فازهای که جدیدا دارنند میسازنند . قسمت " نولش" رو حذف کرنند .جالب اینجاست که نوشته بخاطر " برق دار شدن سیم نول"

این دقیقا متنی هست که در مورد کنترل فاز نوشته:

این دستگاه به منظور حفاظت دستگاههای سه فاز در برابر نوسانات ولتاژ شبکه (افزایش یا کـاهش ولتـاژ، جـابجـایی فـازهـا، عـدم تقارن و ...) طراحی شده است در طراحی دستگاه از نول به خاطر برق دار شدن در برخی اوقات و مشکلات دیگر استفاده نشده است

http://www.shivaamvaj.com/pages/view/pageid/15/lang/fa

پس کنترل فاز ؛کار منو انجام نمیده

من دستگاهی میخام که اگر نول از تابلو برق قطع شد؛ اون دستگاه متوجه بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin181a
                        با سلام .
                        دوستان مکانیزمی سراغ دارین که با قطع سیم نول ، سه فاز رو به صورت خود کار قطع کنه !؟
                        استفاده از کنتاکتور رو پیشنهاد ندین چوق گرون در میاد :read:
                        دوسته عزیز بهترین وسیله برای قطع و وصل برق سفاز کنتاکتور هست، که تقریبا به قیمت 30 تومن (25 گرفتم خودم) هست.

اما برای اینکه وقتی نول قطع شد ، شما بتونید مدار سفاز تون رو قطع کنید ، و این تشخیص خودکار هم باشه، شما میتونید با همون یه کنتاکتور یه فن بزنید.
                        روش کار:
                        شما یه کنتاکتور با بوبین 220 ولت بگیرید ، و سه تا فاز رو به کنتاکت های قدرتش وصل کنید، و از اونطرف سه تا فاز رو ببرید به وسیله خودتون ، نول هم که مستقیما یا از یکی از 4 تیغه میره.
                        حالا شما یه نول قبل از کنتاکتور(برق ورودی) بدید به یه طرف بوبین ، و یه فاز هم از قبل از کنتکتور(برق اصلی)بدید به یکی دیگه از سرهای بوبین، اینطوری یه ولتاژ 220 میاوفته رو سر بوبین و مدار وصل و اگه احتمالا نول قطع بشه ، به طور اتوماتیک تشخیص و و بوبین خاموش و در نتیجه جریان سفاز قطع خواهد شد.
                        این روش حتی اگه نول هم در لحظه ی استارت وصل نباشه ، مدار رو وصل نمیکنه ، و میتونید مطمعن از وجود نول بشید.

موفق باشید.
                        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam
                          دوسته عزیز بهترین وسیله برای قطع و وصل برق سفاز کنتاکتور هست، که تقریبا به قیمت 30 تومن (25 گرفتم خودم) هست.

اما برای اینکه وقتی نول قطع شد ، شما بتونید مدار سفاز تون رو قطع کنید ، و این تشخیص خودکار هم باشه، شما میتونید با همون یه کنتاکتور یه فن بزنید.
                          روش کار:
                          شما یه کنتاکتور با بوبین 220 ولت بگیرید ، و سه تا فاز رو به کنتاکت های قدرتش وصل کنید، و از اونطرف سه تا فاز رو ببرید به وسیله خودتون ، نول هم که مستقیما یا از یکی از 4 تیغه میره.
                          حالا شما یه نول قبل از کنتاکتور(برق ورودی) بدید به یه طرف بوبین ، و یه فاز هم از قبل از کنتکتور(برق اصلی)بدید به یکی دیگه از سرهای بوبین، اینطوری یه ولتاژ 220 میاوفته رو سر بوبین و مدار وصل و اگه احتمالا نول قطع بشه ، به طور اتوماتیک تشخیص و و بوبین خاموش و در نتیجه جریان سفاز قطع خواهد شد.
                          این روش حتی اگه نول هم در لحظه ی استارت وصل نباشه ، مدار رو وصل نمیکنه ، و میتونید مطمعن از وجود نول بشید.

موفق باشید.
                          سلام
                          استفاده از کنتاکتور رد میشه

جای که من میخام کار انجام بدم استفاده از کنتاکتور امکان پذیر نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
                            سلام
                            استفاده از کنتاکتور رد میشه

جای که من میخام کار انجام بدم استفاده از کنتاکتور امکان پذیر نیست
                            اگه شما بر فرض نخواهید که مدار رو قطع کنید ، و فقط برای تشخیص قطعی بخاید ، میتونید از میکرو استفاده کنید،

میتونید از مگا 8 استفاده کنید ، از adc ، مثلا با یک ترانس کوچیک یه فاز و نول رو به ولتاژ پایین برسونید (5 ولت)، بعد بدید به پایه adc میکرو ، و زمانی که نول قطع شد ، شما میتونید از سیگنالهای میکرو استفاده کنید(بستگی به طراحی شما).

به نظر من بهترین و راحتترین کار همین روش با کنتکاکتور هست، شما میتونید به مدار اضافه کنید ، و معمولا جای کمی هم میگیره.

من دیگه وسیله ای نمیشناسم که بتونه تشخیص بده.

موفق باشید.
                            به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

بنده چند مدت قبل یک سیستم کنترل فاز ساده ساخته بودم با هدف تشخیص قطع هر یک از لاین های 3 فاز، که قطع نول رو هم تشخیص میداد.

روش کار هم بستن 3 منبع خازنی روی سه لاین فاز با نول مشترک بود که اوپتوکوپلر در خروجیش گذاشته بودم.
                              با قطع هر یک از فاز ها و یا قطع نول، اوپتو قطع میشد و خروجی قابل تشخیص بود.

در پایان خروجی ها رو بکمک تعدادی گیت منطقی به یک خروجی کاهش دادم که یک نیاز به بررسی هر 3 خط نباشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X