اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب دی مالتی پلکسر و شیفت ریجستر برای سون سگمنت آند مشترک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب دی مالتی پلکسر و شیفت ریجستر برای سون سگمنت آند مشترک

درود بر همه
    دوستان اگه بخوام سون سگمنت آندمشترک استفاده کنم از چه شیفت ریجستر و دی مالتی پلکسری استفاده کنم؟؟؟اینطور که پیداست دی مالتی پلکسر 74154 خروجیش low هست و واسه کاتد مشترک ....شیفت ریجستر 74164 ربطی به آند و کاتد بودن سون سگمنت نداره؟همون دیتارو میشه برای آند مشترک هم فرستاد؟واسه دی مالتی پلکسر فک کنم آی سی 4067 خروجی مثبت باشه اگه دوستان کسی هست که کار کرده باشه بگه ممنون
    در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

پاسخ : انتخاب دی مالتی پلکسر و شیفت ریجستر برای سون سگمنت آند مشترک

کسی نیست؟

دیدگاه

سلام
      وقت بخیر
      نوشته اصلی توسط کوروش22
      درود بر همه
      دوستان اگه بخوام سون سگمنت آندمشترک استفاده کنم از چه شیفت ریجستر و دی مالتی پلکسری استفاده کنم؟؟؟اینطور که پیداست دی مالتی پلکسر 74154 خروجیش low هست و واسه کاتد مشترک ....شیفت ریجستر 74164 ربطی به آند و کاتد بودن سون سگمنت نداره؟همون دیتارو میشه برای آند مشترک هم فرستاد؟واسه دی مالتی پلکسر فک کنم آی سی 4067 خروجی مثبت باشه اگه دوستان کسی هست که کار کرده باشه بگه ممنون
      لطفا تعداد سون سگمنت مورد استفاده را عنایت بفرمایید تا چند مدار مناسب برای مالتی پلکس پیشنهاد گردد .

با احترام
      93/5/12

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر معیری
        سلام
        وقت بخیر
        لطفا تعداد سون سگمنت مورد استفاده را عنایت بفرمایید تا چند مدار مناسب برای مالتی پلکس پیشنهاد گردد .

با احترام
        93/5/12
        درود بر شما
        12 یا 14 سون سگمنت برای نمایش تاریخ شمسی یا میلادی + ساعت(سون سگمنت هام کوچیک هست اگه روشی کلی هم هست برای سون سگمنت کوچک و بزرگ اشکال نداره مثل قرار دادن لچ)
        روشی که از شیفت ریحستر و یک روش دیگه به صورت موازی دیتا ارسال میشه رو تست کردم اما موقع تنظیم کلیدها داخل پروتئوس قاطی میکنه اعدادش بهم میریزه اگه میشه یه روش خوب و قابل فهم بذارید و اینکه چطوری از تایمر میکرو برای رفرش کردن استفاده کنم
        با همین روش شیفت ریجستر گذاشتن و استفاده از آی سی های 74164 , 74154 که برای کاتد مشترک هست ،وقتی تکه برنامه مربوط به تبدیل تاریخ رو اضافه میکنم مشکل تنظیم کلید پیدا میکنه موندم دلیلش چیه :sad:

دیدگاه

سلام
          وقت بخیر
          نوشته اصلی توسط کوروش22
          درود بر شما
          12 یا 14 سون سگمنت برای نمایش تاریخ شمسی یا میلادی + ساعت(سون سگمنت هام کوچیک هست اگه روشی کلی هم هست برای سون سگمنت کوچک و بزرگ اشکال نداره مثل قرار دادن لچ)
          ........
          شماتیک :

با احترام
          93/5/13

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر معیری
            سلام
            وقت بخیر
            شماتیک :

با احترام
            93/5/13
            درود
            بابت شماتیک ممنون :smile:درباره تبدیل تاریخ میلادی به شمسی با ds1307 مشکل دارم وقتی تبدیل میکنم تنظیمات مربوط به سال و ماه و روز کلا قاطی میکنه نمیدونم چرا شاید به نحوه ذخیره شدن در آی سی ds1307 مربوطه :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X