اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال صوت با ارتباط سریال بین دو میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال صوت با ارتباط سریال بین دو میکرو

سلام دوستان من یه پروژه ارسال صوت دارم با ارتباط سریال بین دو میکرو میشه کمک کنید ممنون :sad:
    دو چيز شما را تعريف مي کند :

1. بردباريتان در زماني که هيچ چيز نداريد

2. نحوه ي رفتارتان وقتي همه چيز داريد ...

پاسخ : ارسال صوت با ارتباط سریال بین دو میکرو

سلام
    این چه سوالیه
    شما برو تحقیق کن وارد عمل هم بشو بعد اگر سوالی داشتی بپرس :bye
    ...
    دواي درد عاشق را کسي کو سهل پندارد ز فکر آنان که در تدبير درمانند در مانند
    چو منصور از مراد آنان که بردارند بر دارند بدين درگاه حافظ را چو ميآ‌خوانند ميآ‌رانند
    در اين حضرت چو مشتاقان نياز آرند ناز آرند که با اين درد اگر در بند درمانند در مانند
    http://www.iranboomerang.blogfa.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrbp
      سلام
      این چه سوالیه
      شما برو تحقیق کن وارد عمل هم بشو بعد اگر سوالی داشتی بپرس :bye
      واقعیتش من تحقیق کردم ولی میخواستم ببینم اصلا میشه صوت رو با ارتباط سریال بدون ماژول فرستاد یا نه چون میگن بایدارماژولrfm-12bpاستفاده کنم
      حالا شما چرا اینقدر عصبی هستی دوست عزیز :surprised:

دیدگاه

راستش من زیاد کار نکردم ولی دوستان دیگه میتونن کمک کنند :bye
        ...
        دواي درد عاشق را کسي کو سهل پندارد ز فکر آنان که در تدبير درمانند در مانند
        چو منصور از مراد آنان که بردارند بر دارند بدين درگاه حافظ را چو ميآ‌خوانند ميآ‌رانند
        در اين حضرت چو مشتاقان نياز آرند ناز آرند که با اين درد اگر در بند درمانند در مانند
        http://www.iranboomerang.blogfa.com

دیدگاه

سلام
          بله دوست من ، میشه
          فقط باید باود بالایی انتخاب کنی مثل 115 و از سیم یا لیزر یا مادون قرمز....
          یا کلا" پهنای باند بالایی باشه...
          سوالی بود بپرس...
          اما اول شروع به کار کن :nerd:

دیدگاه

حداقل کیفیت رو بخوای ارسال کنی باید پهنای باندت 4 کیلوهرتز باشه که هر نمونه باید در عرض 200 میکروثانیه برداشته بشه.
            بین این نمونه ها که با فاصله 200 میکرو ثانیه قرار دارند شما فرصت پردازش و ارسال رو دارید.
            که به نظرم spi استفاده کنید سریعتر و بی دردستره.
            ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

سلام
              بر محمد پیامبر صلوات
              واقعیتش من تحقیق کردم ولی میخواستم ببینم اصلا میشه صوت رو با ارتباط سریال بدون ماژول فرستاد یا نه چون میگن بایدارماژولrfm-12bpاستفاده کنم
              بله میشه
              نه نمیشه!
              حالا شما چرا اینقدر عصبی هستی دوست عزیز
              حالا دلیل عصبانیت دوستمون رو فهمیدین
              این سوال شما دو جواب داره و کمی هم گنگه

- خوب اگر بخواین اطلاعات رو به صورت وایرلس بفرستین بهترین گزینه استفاده از ماژول هاست
              البته می تونین از لیزر کو دوستمون گفتن هم استفاده کنین که اگر از لیزر استفاده خواستین بکنین بحث مهم سرعت گیرندتونه که از چه سنسوری باید استفاده کنین که خدارو شکر فروشگاه eca سنسور گیرنده تا 2MHz رو اورده و اگر انتخابتون لیزر شد بگید تا بیشتر توی اون زمینه راهنمایی کنم
              مادون قرمز هم میشه

- اما اگر بخواین از سیم برای ارتباط بین دو میکرو استفاده کنین بهتره اول یه نگاه به دیتاشیت بندازیم:

اگر به قسمتی که دورش خط قرمز کشیدم نگاه کنین می بینین که سرعت بدون خطا در فرکانس سیستم 16MHz تا 1Mbps هم میتونه باشه و این یعنی هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت
              که اگر سرعت بیشتر هم بخواین دیگه باید از مد همزمان استفاده کنین که سرعت تا کمتر از 1/4 فرکانس سیستم گیرنده می تونه بالا بره این یعنی اینکه:
              اگر فرکانس سیستم میکرو گیرنده برابر 16Mhz باشه و شما در مد همزمان باشید میتونین حداقل تا 3.5MHz سرعت ارسال داشته باشید
              نکته: در جایی خوندم که در سرعت 2Mhz میشه تصویر هم ارسال کرد که امتحان نکردم.
              پس با این اوضاع خیلت راحت باشه که مشکلی نیست
              حالا شما میخواین که وایرلس کار کنین یا با وایر؟

اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
              شهيد دکتر مصطفي چمران
              اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
              ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
                سلام
                بر محمد پیامبر صلواتبله میشه
                نه نمیشه!حالا دلیل عصبانیت دوستمون رو فهمیدین

- خوب اگر بخواین اطلاعات رو به صورت وایرلس بفرستین بهترین گزینه استفاده از ماژول هاست
                البته می تونین از لیزر کو دوستمون گفتن هم استفاده کنین که اگر از لیزر استفاده خواستین بکنین بحث مهم سرعت گیرندتونه که از چه سنسوری باید استفاده کنین که خدارو شکر فروشگاه eca سنسور گیرنده تا 2MHz رو اورده و اگر انتخابتون لیزر شد بگید تا بیشتر توی اون زمینه راهنمایی کنم
                مادون قرمز هم میشه

- اما اگر بخواین از سیم برای ارتباط بین دو میکرو استفاده کنین بهتره اول یه نگاه به دیتاشیت بندازیم:

اگر به قسمتی که دورش خط قرمز کشیدم نگاه کنین می بینین که سرعت بدون خطا در فرکانس سیستم 16MHz تا 1Mbps هم میتونه باشه و این یعنی هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت
                که اگر سرعت بیشتر هم بخواین دیگه باید از مد همزمان استفاده کنین که سرعت تا کمتر از 1/4 فرکانس سیستم گیرنده می تونه بالا بره این یعنی اینکه:
                اگر فرکانس سیستم میکرو گیرنده برابر 16Mhz باشه و شما در مد همزمان باشید میتونین حداقل تا 3.5MHz سرعت ارسال داشته باشید
                ممنون دوست عزیز که اینقدر خوب جواب دادی من میخوام با وایر ببندم وایشالا تا آخر هفته مدارش رو می بندم وروش کار می کنم بازم ممنون اگه به مشکل خوردم باز مزاحمتون میشم :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
                  سلام
                  بر محمد پیامبر صلواتبله میشه
                  نه نمیشه!حالا دلیل عصبانیت دوستمون رو فهمیدین

مادون قرمز هم میشه

آیا میشه سیگنال رو با استانندارد های امن تر ارسال کرد ؟
                  مثلا rs485

دیدگاه

سلام به همه
                    بر محمد پیامبر صلوات
                    این که از چه استانداردی استفاده بشه مهم نیست فقط کافیه استاندارد مورد استفاده از سرعت کافی برخوردار باشه
                    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
                    شهيد دکتر مصطفي چمران
                    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                    ; C is not for children

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X