اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دارلینگتون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دارلینگتون

می خوام یه زوج دارلینگتون ببندم با بهره بالا از چه ترانزیسوری باید استفاده کنم؟(محدودیت هزینه را در نظر بگیرید)
    c945 خوبه؟
    یك چند پشیمان شدم از رندی و مستی
    عمریست پشیمان زپشیمانی خویشم

پاسخ : دارلینگتون

نوشته اصلی توسط mohsen.s.h
    می خوام یه زوج دارلینگتون ببندم با بهره بالا از چه ترانزیسوری باید استفاده کنم؟(محدودیت هزینه را در نظر بگیرید)
    c945 خوبه؟
    سلام
    چرا از ترانزیستور دارلینگتون آماده استفاده نمی کنید؟؟ هزینه ی زیادی هم نداره!!
    مثلاً : TIP122 یا TIP127
    اولی از نوع NPN با قیمت 400t و دومی از نوع PNP با قیمت 500t
    هر دو هم با ولتاژ 100V و 5A
    ...؟
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نظر شما در مورد دارلینگتون آماده ksp 13 چیه؟بهتر از این هم هست؟
      یه سوالی در چه صورت می تونیم بیشترین بهره رو از دارلینگتون بگیریم؟

دیدگاه

نظر شما در مورد دارلینگتون آماده ksp 13 چیه؟بهتر از این هم هست؟
        یه سوالی در چه صورت می تونیم بیشترین بهره رو از دارلینگتون بگیریم؟
        KSP13 دارای مشخصات NPN و 30V و 0.5A هست!! قیمتش هم 900t هست!! مسلماً این قطعاتی که بهتون معرفی کردم بهتر و در عین حال ارزون تر هستند. البته بستگی به کارتون داره..

شاید شما تصویر ذهنیتون از بهره غلطه دوست عزیز (شایدم من بد متوجه شدم..) بهره از مشخصات ذاتی ترانزیستور هاست و توسط شرکت های سازنده تعیین میشه!! اصولاً بهره ی هر ترانزیستور در دمای ثابت، عدد ثابتیه. این مطلب در مورد ترانزیستور های زوج دارلینگتون هم صادقه.
        اما اگه در مباحث مربوط به الکترونیک آنالوگ سوالتون رو اینجوری اصلاح کنید که : ماکزیمم سوئینگ متقارن در چه شرایطی اتفاق میفته؟ باید بگم زمانی که نقطه ی کار ترانزیستور رو در جایی روی خط بار و در VCC/2 انتخاب کنید.

اگه دقیق تر بگید که منظورتون چیه و قصد انجام چه کاری رو دارید، شاید بتونم بهتر کمکتون کنم.

دیدگاه

من می خواستم تستر درست کنم.(این از کارم)

سوال من اینجاست که : مثلا ما یک ترانزیستور bc107 داریم اگر IC = 2 mA VCE = 5 V انگاه hfe آن بین 110 تا 450 هست. حالا چه کار کنیم که بتوانیم 450 را بدست بیاریم تا اگه به صورت داریگتون ببندیم بهره بشه حدود 200000

دیدگاه

من می خواستم تستر درست کنم.(این از کارم)

سوال من اینجاست که : مثلا ما یک ترانزیستور bc107 داریم اگر IC = 2 mA VCE = 5 V انگاه hfe آن بین 110 تا 450 هست. حالا چه کار کنیم که بتوانیم 450 را بدست بیاریم تا اگه به صورت داریگتون ببندیم بهره بشه حدود 200000
            خوب چه تستری !!! :eek:

کاری از دست هیچ کس بر نمیاد. ببینید دوست عزیز؟ شرکت سازنده به عنوان نمونه و به صورت رندم تعدادی BC107 رو از نظر بهره تست کرده و نتایج رو تو برگه های اطلاعاتیش درج کرده. در واقع داره میگه این تعدادی که منه سازنده تست کردم (تعداد نسبتاً زیاد)، hfe بین مثلاً 110 تا 450 متغیره و شما میتونی انتظار داشته باشی که اگه از BC107 استفاده کنی، حتماً hfe بین این اعداد خواهد بود. (ضمناً عدد مربوط به hfe مینیمم بسیار عدد مهم و به درد بخوری در زمینه ی طراحیه!)

دیدگاه

سوال من اینجاست که : مثلا ما یک ترانزیستور bc107 داریم اگر IC = 2 mA VCE = 5 V انگاه hfe آن بین 110 تا 450 هست. حالا چه کار کنیم که بتوانیم 450 را بدست
              سلام
              در دیتاشیت ترانزیستورها نمودار هایی رو قرار دادن که یکی از اون ها منحنی hfe رو برحسب تغییرات ولتاز کلکتور-امیتر و جریان کلکتور نشون میده. :read:.
              قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X