اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای سیستم روشنایی ویلچرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای سیستم روشنایی ویلچرم

سلام دوستان
    من یه سری کارها برای ویلچر برقیم میخواستم انجام بدم بعد میخواستم کمک و راهنماییم کنید که چیز خوبی از کار دربیاد
    من یه ویلچر برقی دارم که دوتا باتری 12 ولت 55 آمپر برای موتورهاش و حرکتش داره که نمیخوام از اونها استفاده کنم و یه سیستم روشنایی جلو و عقب میخوام براش بسازم
    البته اینو هم بگم که فعلا برای عقبش لامپ ال ای دی با یه باتری خشک قرار دادم و استفاده میکنم ولی میخوام یه قول بچه ها گفتی ارتقاعش بدم و مخصوصا برای جلوش از پاور ال ای دی استفاده کنم که هم روشنایی خوبی داشته باشه برای شب که بیرون میرم هم راهنما و بوق بهش اضافه کنم :biggrin:
    طرح اصلیم که تو فکرمه اینه:
    برای جلوی ویلچر یک عدد پاور ال ای دی 5 یا 3 وات استفاده بشه البته یکی برای سمت چپ و یکی هم سمت راست و لنزشم یه طوری باشه که خوب نور رو پخش کنه این از این :biggrin:
    دور هر پاور ال ای دی هم میخوام مثل چراغ های بی ام و حلقه سفید رنگ ایجاد کنم البته اونم با ال ای دی چون نئون درد سر داره :icon_razz:
    برای چراغ عقب هم از این برد سوراخ دار ها گرفتم و برای هر چراغ 30 تا ال ای دی قرار دادم برنگ قرمز
    حالا همین کار رو هم میخوام برا راهنما انجام بدم :rolleyes:
    بعدش نوبت به بوق میرسه که کلا از بوق 405 و پرشیا خوشم میاد در مورد اونم راهنمایی کنید که چجوریه
    جریان زیاد میکشه؟ :mrgreen:
    و در اخر هم یه جعبه کنترلر میخوام درست کنم که خیلی شیک باشه و تمام کلید ها رو توی اون جا بدم مثل روشن خاموش چراغ های جلو و عقب و راهنمای چپ و راست و بوق :agree: و در یه چیز خیلی خوب دیگه که فکر کردم تو اون جعبه کنترلر کنار کلید ها قرار بدم یه پورت usb برای شارژ کردن دیواس هام مثل تبلت و گوشی یا هر چیز usb دیگه :wow: فقط اینکه میخوام جریان و ولتاژش خوب باشه که صدمه نزنه به وسایل اخه ما قشر مرفح جامعه هستیم آیفون بهش وصل میکنیم دیگه میخوام خیالم راحت باشه :nice:
    دوستان هرکی میتونه کمک کنه آهان راستی یادم رفت باتری هم برای اینکار حتما باید خشک باشه و در مورد شارژر باتری هم باید کمکم کنید و این که مقدار باتری چقدر باشه 6 یا 12 و آمپرش؟
    گفتا خموش حافظ کین غصه هم سر اید

پاسخ : کمک برای سیستم روشنایی ویلچرم

دوسته عزیز شما سوالاتون خیلی کلی بود ، چیزی شبیه به سفارش بود.بچه های اینجا هرکمکی بتونن بهتون میکنن.هرکدوم از کارهایی که میخای بکنی برا خودش داستان داره، اگه میتونستین به بخش های کوچکتری تبدیل کنید و پست میزدین ، زودتر و دقیق تر به جواب میرسدین.
    مثلا همین ساختن شارژر داستان های مربوط به خودشو داره.
    در هر صورت دوستان هستند ، انشاالله بهتون راهنمایی میکنن و میسازیدش.

موفق باشید.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ehsan1100
      ببخشید نمیدونستم سوال خیلی سختی پرسیدم تو انجمنی که همه الکترونیک بلدند!!!!!!!!
      مدیریت محترم پست رو حذف کنند چون هیچکس توی این انجمن جوابگوی سوال من نیست!
      سلام
      دوست عزیز!! سوال شما مثل این میمونه که با اطلاعات صفر و از طریق چت از یک جراح مغز و اعصاب بخواید شما رو در انجام یک سلسله عملیات جراحی راهنمایی کنه!!! مسلماً توجهی دریافت نمی کنید!!!
      ضمناً، افراد برای دانشی که به دست میارند زحمت زیادی می کشند، ولی شما به راحتی با این لحن صحبت نشون می دید که برای زحمت دیگران ارزشی قایل نیستید. انگار تشریف آوردید بقالی!! متأسفم...
      *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
        سلام
        دوست عزیز!! سوال شما مثل این میمونه که با اطلاعات صفر و از طریق چت از یک جراح مغز و اعصاب بخواید شما رو در انجام یک سلسله عملیات جراحی راهنمایی کنه!!! مسلماً توجهی دریافت نمی کنید!!!
        ضمناً، افراد برای دانشی که به دست میارند زحمت زیادی می کشند، ولی شما به راحتی با این لحن صحبت نشون می دید که برای زحمت دیگران ارزشی قایل نیستید. انگار تشریف آوردید بقالی!! متأسفم...
        خیلی ممنون از لطفتون باشه تکه تکش میکنم و داخل همین پست همشو میپرسم دوستان محبت کنند
        اول از هم باتری هست با توجه با این کارهایی که میخوام انجام بدم باتری رو چند امپر و چند ولت بگیرم؟

دیدگاه

خیلی ممنون از لطفتون باشه تکه تکش میکنم و داخل همین پست همشو میپرسم دوستان محبت کنند
          اول از هم باتری هست با توجه با این کارهایی که میخوام انجام بدم باتری رو چند امپر و چند ولت بگیرم؟
          توان مصرفی کارهایی که می خواید انجام بدید در مقایسه با توان مصرفی متور های ویلچیرتون (اون هم با باتری های 12V و 55A) بسیار ناچیز هست. لذا به نظر من بهترین گزینه همین باتری های ویلچیر خودتون هست و مشکلی ایجاد نخواهد شد.

پیش از شروع کار لازمه تذکر بدم بسیار مراقب برق گرفتگی باشید.
          جریان های بسیار پایین (در حد 10mA) هم به شرط عبور از مسیر قلب می تونه باعث مرگ بشه. لذا هنگام انجام کار با برق در هر ولتاژ و جریانی، بیش از هر چیز مراقب باشید جریان الکتریکی از مسیر قلب عبور نکنه. (مثل لمس قطب مثبت قطعات و یا باتری با یک دست و لمس قطب منفی با دست دیگر، که در این صورت قلب در مسیر عبور جریان الکتریکی قرار می گیرد و بسیار خطرناک است.)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
            توان مصرفی کارهایی که می خواید انجام بدید در مقایسه با توان مصرفی متور های ویلچیرتون (اون هم با باتری های 12V و 55A) بسیار ناچیز هست. لذا به نظر من بهترین گزینه همین باتری های ویلچیر خودتون هست و مشکلی ایجاد نخواهد شد.

پیش از شروع کار لازمه تذکر بدم بسیار مراقب برق گرفتگی باشید.
            جریان های بسیار پایین (در حد 10mA) هم به شرط عبور از مسیر قلب می تونه باعث مرگ بشه. لذا هنگام انجام کار با برق در هر ولتاژ و جریانی، بیش از هر چیز مراقب باشید جریان الکتریکی از مسیر قلب عبور نکنه. (مثل لمس قطب مثبت قطعات و یا باتری با یک دست و لمس قطب منفی با دست دیگر، که در این صورت قلب در مسیر عبور جریان الکتریکی قرار می گیرد و بسیار خطرناک است.)
            خیلی ممنون از پاسخ تون
            ولی امکان استفاده از باتری های خود ویلچر نیست چون اینجوری هم ویلچر شارژ کمتری نگه میداره هم در صورت ایجاد اتصال کوتاه به کامپیوتر ویلچر اسیب میرسه و نمایندگی ویلچر این جور مشکلات اتصال کوتاه و دستکاری برق ویلچر رو قبول نمیکنه برای گارانتی و خدمات پس از فروش
            پس راهم استفاده از باتری مجزا هست همینطور که الان هم دارم از باتری مجزا برای چراغ های عقب که خودم ساختم استفاده میکنم منتها توان باتری خیلی کمه و فقط به درد چراغ های عقب میخوره 6v هست آمپرشم دقیق نمیدونم ولی زیر 1 آمپر هست قطعا
            دوست عزیز بابت توصیه های ایمنی تون هم خیلی ممنون ولی بنده رشتم الکترونیک بود ولی از اون جایی که یه دفعه این برنامه برام پیش اومد و ویلچری شدم دیگه نتونستم ادامه بدم و به همون دیپلم بسنده کردم حالا هم بعد گذشت چندسال بیشتر فرمول ها و محاسبات از ذهنم رفته

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسخ تون
              ولی امکان استفاده از باتری های خود ویلچر نیست چون اینجوری هم ویلچر شارژ کمتری نگه میداره هم در صورت ایجاد اتصال کوتاه به کامپیوتر ویلچر اسیب میرسه و نمایندگی ویلچر این جور مشکلات اتصال کوتاه و دستکاری برق ویلچر رو قبول نمیکنه برای گارانتی و خدمات پس از فروش
              پس راهم استفاده از باتری مجزا هست همینطور که الان هم دارم از باتری مجزا برای چراغ های عقب که خودم ساختم استفاده میکنم منتها توان باتری خیلی کمه و فقط به درد چراغ های عقب میخوره 6v هست آمپرشم دقیق نمیدونم ولی زیر 1 آمپر هست قطعا
              دوست عزیز بابت توصیه های ایمنی تون هم خیلی ممنون ولی بنده رشتم الکترونیک بود ولی از اون جایی که یه دفعه این برنامه برام پیش اومد و ویلچری شدم دیگه نتونستم ادامه بدم و به همون دیپلم بسنده کردم حالا هم بعد گذشت چندسال بیشتر فرمول ها و محاسبات از ذهنم رفته
              بابت اتفاقی که براتون افتاده متأسفم.

برای تهیه ی باتری مناسب و شارژر اون می تونید از نمونه های داخل فروشگاه سایت هم دیدن کنید. در زیر لینکش رو قرار دادم که در دو صفحه موجوده..
              (میتونید به صورت اینترنتی خرید کنید.)

http://eshop.eca.ir/149-%D8%A8%D8%A7...C-%D9%87%D8%A7

توصیه می کنم اول اجزای مدار و قطعات و طراحی رو تکمیل کنید و بعد به فکر منبع تغذیه ی متناسب باشید.
              ولی اگر ممکنه در آینده باز هم بخواید تغییراتی رو اعمال کنید، بهتره از همین حالا یک باتری 12V با بیشترین آمپر موجود (مثلاً 4.5A در فروشگاه سایت) تهیه کنید.
              البته در خرید باتری محدودیت فضای قرار گرفتن و همچنین وزن اون رو در نظر داشته باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
                بابت اتفاقی که براتون افتاده متأسفم.

برای تهیه ی باتری مناسب و شارژر اون می تونید از نمونه های داخل فروشگاه سایت هم دیدن کنید. در زیر لینکش رو قرار دادم که در دو صفحه موجوده..
                (میتونید به صورت اینترنتی خرید کنید.)

http://eshop.eca.ir/149-%D8%A8%D8%A7...C-%D9%87%D8%A7

توصیه می کنم اول اجزای مدار و قطعات و طراحی رو تکمیل کنید و بعد به فکر منبع تغذیه ی متناسب باشید.
                ولی اگر ممکنه در آینده باز هم بخواید تغییراتی رو اعمال کنید، بهتره از همین حالا یک باتری 12V با بیشترین آمپر موجود (مثلاً 4.5A در فروشگاه سایت) تهیه کنید.
                البته در خرید باتری محدودیت فضای قرار گرفتن و همچنین وزن اون رو در نظر داشته باشید.
                خیلی ممنون از همدردیتون
                بله به نظر خودمم یه باتری قوی بگیرم که بعدا به مشکل بر نخورم
                فقط اینکه شما گفتید شارژرم آماده هست برای 12v 4.5a که نیست!
                در مورد فضای قرار گیری قبلا فکر کردم مشکلی نیست
                در مورد طراحی مدار هم اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

دیدگاه

خیلی ممنون از همدردیتون
                  بله به نظر خودمم یه باتری قوی بگیرم که بعدا به مشکل بر نخورم
                  فقط اینکه شما گفتید شارژرم آماده هست برای 12v 4.5a که نیست!
                  در مورد فضای قرار گیری قبلا فکر کردم مشکلی نیست
                  در مورد طراحی مدار هم اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم
                  در مورد شارژر، لزومی نداره جریان دهی شارژر با جریان دهی باتری یکی باشه، فقط باید ولتاژشون یکی باشه. (شما با یه شارژر 100mA هم میتونید باتری رو شارژ کنید، فقط زمان زیادتری می بره)

در مورد طراحی، اگر قدم به قدم جلو برید به صورت بلاک های مجزا طراحی کنید، میشه بهتر و سریعتر به نتیجه رسید. من هم در حد توانم کنارتون هستم و کمکتون می کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
                    در مورد شارژر، لزومی نداره جریان دهی شارژر با جریان دهی باتری یکی باشه، فقط باید ولتاژشون یکی باشه. (شما با یه شارژر 100mA هم میتونید باتری رو شارژ کنید، فقط زمان زیادتری می بره)

در مورد طراحی، اگر قدم به قدم جلو برید به صورت بلاک های مجزا طراحی کنید، میشه بهتر و سریعتر به نتیجه رسید. من هم در حد توانم کنارتون هستم و کمکتون می کنم.
                    زمانش مهم نیست فوقش مثل خود ویلچر یه شب تا صبح میزام تو شارژ
                    باشه حتما یه بلوک دیاگرام خیلی واضح از کارام آماده میکنم و پلود میکنم اینجا
                    فقط یه سوال دیگه اگه بخوام بوق بزارم میتونم از بوق پرشیا استفاده کنم؟
                    آفتامات چیه چون از یکی سوال کردم گفت باید آفتامات بزاری؟
                    از لحاظ باتری بوق جواب میده هم از نظر صداش هم از نظر این که مثل وقتی بوق میزنم اگه چراغ ها روشن هستند یه دفعه افت ولتاز پیدا نکنند و نورشون کم نشه بصورت لحظه ای که بوق رو میزنم؟
                    بعد قیمت بوق پرشیا یا 405 یا 206 رو هرکسی داره

دیدگاه

زمانش مهم نیست فوقش مثل خود ویلچر یه شب تا صبح میزام تو شارژ
                      باشه حتما یه بلوک دیاگرام خیلی واضح از کارام آماده میکنم و پلود میکنم اینجا
                      فقط یه سوال دیگه اگه بخوام بوق بزارم میتونم از بوق پرشیا استفاده کنم؟
                      آفتامات چیه چون از یکی سوال کردم گفت باید آفتامات بزاری؟
                      از لحاظ باتری بوق جواب میده هم از نظر صداش هم از نظر این که مثل وقتی بوق میزنم اگه چراغ ها روشن هستند یه دفعه افت ولتاز پیدا نکنند و نورشون کم نشه بصورت لحظه ای که بوق رو میزنم؟
                      بعد قیمت بوق پرشیا یا 405 یا 206 رو هرکسی داره
                      جواب خیلی از سوالاتتون توی اینترنت هست!

آفتامات یک کلید کنترل کننده برای شارژ باتری توسط دینام هست. در واقع یه جور قطع کن هست که وقتی شارژ باتری کم بشه، جریان رو از دینام به باتری هدایت می کنه و وقتی شارژ انجام میشه، جریان دینام به باتری رو قطع می کنه.
                      شما نیاز به آفتامات ندارید!!! اگر از شارژر های مخصوص استفاده کنید احتمالاً خودشون قطع کن دارند. یا شاید هم داخل خود باتری مدار قطع کن داشته باشه. باید از داخل برگه های اطلاعاتی بررسیشون کنید.

اگر از باتری جریان بالا استفاده کنید، اصولاً نباید افت ولتاژی شاهد باشید!! شما قراره از لامپ های کم مصرف LED استفاده کنید، نه لامپ پر مصرف!!

در مورد بوق هم باید در اینترنت جستجو کنید دوست عزیز...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
                        جواب خیلی از سوالاتتون توی اینترنت هست!

آفتامات یک کلید کنترل کننده برای شارژ باتری توسط دینام هست. در واقع یه جور قطع کن هست که وقتی شارژ باتری کم بشه، جریان رو از دینام به باتری هدایت می کنه و وقتی شارژ انجام میشه، جریان دینام به باتری رو قطع می کنه.
                        شما نیاز به آفتامات ندارید!!! اگر از شارژر های مخصوص استفاده کنید احتمالاً خودشون قطع کن دارند. یا شاید هم داخل خود باتری مدار قطع کن داشته باشه. باید از داخل برگه های اطلاعاتی بررسیشون کنید.

اگر از باتری جریان بالا استفاده کنید، اصولاً نباید افت ولتاژی شاهد باشید!! شما قراره از لامپ های کم مصرف LED استفاده کنید، نه لامپ پر مصرف!!

در مورد بوق هم باید در اینترنت جستجو کنید دوست عزیز...
                        خوب پس این از خان اولش که بوق و باتری بود
                        تا این جا شد یه باتری خشک 12V 4.5A که از فروشگاه سایت خریداری میکنم
                        یک عدد بوق پرشیا که نمایندگی ایران خودرو سر کوچمون میخرم
                        که البته بوق هم از نظر ولتاژ هم از نظر جریان کاملا با باتری سازگاره و این که فرمودید مستقیم میشه به باتری وصل کرد
                        در مورد قیمتشم دیروز پرسیدم 16 تومن بود
                        تا اینجا ممنون
                        و سوالاتم برای مرحله بعدی ایناست>
                        چون میخوام برای جلوی ویلچر روشنایی تعبه کنم قصدم اینه که برای هر طرف یک عدد پاور ال ای دی 10 وات سفید نصب کنم در مورد خود ال ای دی که توی فروشگاه سایت دیدم ولی در مورد جریانی که میکشه میخواستم بدونم که تقریبا با هر بار استفاده چه مدت روشنایی میده؟
                        در مورد هیت سینک که چی بهش بزنم و خمیر سیلیکون
                        در مورد لنزش و کلا چیزای که خودتون تجربشو دارید چون من یه تجربه ناموفق در ساخت پاور ال ای دی دارم بخاطر همین خیلی ازش میترسم دیگه که فوری نسوزه

دیدگاه

خوب پس این از خان اولش که بوق و باتری بود
                          تا این جا شد یه باتری خشک 12V 4.5A که از فروشگاه سایت خریداری میکنم
                          یک عدد بوق پرشیا که نمایندگی ایران خودرو سر کوچمون میخرم
                          که البته بوق هم از نظر ولتاژ هم از نظر جریان کاملا با باتری سازگاره و این که فرمودید مستقیم میشه به باتری وصل کرد
                          در مورد قیمتشم دیروز پرسیدم 16 تومن بود
                          تا اینجا ممنون
                          و سوالاتم برای مرحله بعدی ایناست>
                          چون میخوام برای جلوی ویلچر روشنایی تعبه کنم قصدم اینه که برای هر طرف یک عدد پاور ال ای دی 10 وات سفید نصب کنم در مورد خود ال ای دی که توی فروشگاه سایت دیدم ولی در مورد جریانی که میکشه میخواستم بدونم که تقریبا با هر بار استفاده چه مدت روشنایی میده؟
                          در مورد هیت سینک که چی بهش بزنم و خمیر سیلیکون
                          در مورد لنزش و کلا چیزای که خودتون تجربشو دارید چون من یه تجربه ناموفق در ساخت پاور ال ای دی دارم بخاطر همین خیلی ازش میترسم دیگه که فوری نسوزه
                          سیستم روشنایی سلیقه ای هست و البته باید متناسب با محل نصبش هم باشه. اگر امکان داره چند عکس واضح از نما های مختلف از ویلچیرتون اینجا قرار بدید تا تصویر ذهنی من هم متناسب با واقعیت باشه.

Power LED ها در توان ها و رنگ های مختف وجود داره و حتما در فروشگاه سایت دیدید. شما باید یک Power LED مناسب از نظر نور دهی انتخاب کنید و بعد با استفاده از برگه های اطلاعاتیش یک مدار مناسب برای تأمین توانش طراحی کنیم. اون وقت میشه در مورد مصرفش صحبت کرد. (دلیل اینکه توصیه کردم باتری رو آخر تهیه کنید همین هست. شاید مجبور بشید از دو یا چند عدد باتری کوچکتر برای تأمین جریان بیشتر به صورت موازی استفاده کنید. مثل باتری های ویلچیرتون که با هم موازی شدند.)
                          برای سیستم روشنایی هشدار پشت هم یک ردیف LED لیزری قرمز (LED کلاهی) باید کافی باشه.
                          هیت سینک هم من یک نمونه در فروشگاه سایت دیدم، ولی باز هم اول باید LED انتخاب بشه.
                          به نظر من لنز های مشبک داخل فروشگاه از جهت پخش مناسب نور میتونه گزینه ی مناسبی باشه. پس نتیجه اینکه پیش از انتخاب LED باید لنز مناسب رو انتخاب کنید و سپس LED ی متناسب با اون لنز رو انتخاب کنید. در این زمینه می تونید مستقیماً با تماس تلفنی از مسئولین فروشگاه راهنمایی بگیرید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
                            سیستم روشنایی سلیقه ای هست و البته باید متناسب با محل نصبش هم باشه. اگر امکان داره چند عکس واضح از نما های مختلف از ویلچیرتون اینجا قرار بدید تا تصویر ذهنی من هم متناسب با واقعیت باشه.

Power LED ها در توان ها و رنگ های مختف وجود داره و حتما در فروشگاه سایت دیدید. شما باید یک Power LED مناسب از نظر نور دهی انتخاب کنید و بعد با استفاده از برگه های اطلاعاتیش یک مدار مناسب برای تأمین توانش طراحی کنیم. اون وقت میشه در مورد مصرفش صحبت کرد. (دلیل اینکه توصیه کردم باتری رو آخر تهیه کنید همین هست. شاید مجبور بشید از دو یا چند عدد باتری کوچکتر برای تأمین جریان بیشتر به صورت موازی استفاده کنید. مثل باتری های ویلچیرتون که با هم موازی شدند.)
                            برای سیستم روشنایی هشدار پشت هم یک ردیف LED لیزری قرمز (LED کلاهی) باید کافی باشه.
                            هیت سینک هم من یک نمونه در فروشگاه سایت دیدم، ولی باز هم اول باید LED انتخاب بشه.
                            به نظر من لنز های مشبک داخل فروشگاه از جهت پخش مناسب نور میتونه گزینه ی مناسبی باشه. پس نتیجه اینکه پیش از انتخاب LED باید لنز مناسب رو انتخاب کنید و سپس LED ی متناسب با اون لنز رو انتخاب کنید. در این زمینه می تونید مستقیماً با تماس تلفنی از مسئولین فروشگاه راهنمایی بگیرید.
                            خودم این رو تو فروشگاه پسندیدم
                            http://eshop.eca.ir/power-led-وات-بالا/1734-led-پاور-10w-سفید.html
                            البتع اگه 5 وات هم باشه خوبه که فروشگاه اینجا نداره ولی توی رباتیک فک کنم باشه
                            اگر هم بشه یه چیز آماده تو این مایه برای چراغ های جلو بگیرم خیلی خوبه

بعد برای عقبم اینجوری درست کردم

همینطور که میبینید اون ال ای دی ها رو که ساختم داخل اون تلق قرمز رنگ قرار دادم چون این تلق ها فقط جنبه نمایشی دارند و توشون لامپ نیست
                            بعد برای اون دوتا قرمز ها ال ای دی کلاهی قرمز قرار دادم و برای سفید ها هم میخوام نارنجی بزنم

دیدگاه

پشتش تمیز درومده!!! بسیار خوبه..
                              لینکتون که خرابه! ولی LED های فروشگاه تو 3 صفحه هستند و من 5W هم دیدم..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X