ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2014/06/18
    675
    52

مدار منبع تغذيه متغير با LM317(خيلي برام مهمه) :angry:

سلام من امروز يه فيلم از پارات ديدم که خارجي بود و هيچي نفهميدم ، حالا اينم لينکش

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مي خواستم بدونم کسي مدارشو داره و دوم اينکه وروديه اين مدار برق شهري بود ، چي بود ؟
    اينم چند تا عکس:

من هرچي تو اينترنت سرچ کردم چيزي پيدا نکردم به جز اين مدار که فکر نکنم براي اين عکس ها باشه .

فقط مي خواستم بدونم اين مدار ها چند آمپر خروجي دارن؟
    خواهشمندم پاسخ بدين کار نصفه نيمه مونده.

2007/11/08
    مشهد
    559
    18

پاسخ : مدار منبع تغذيه متغير با LM317(خيلي برام مهمه) :angry:

آقا من فیلم رو ندیدم چون حجمش زیاد بود. اما چیزی که فراوون توی اینترنت پیدا میشه مدار LM317 ست. شما برای سهولت کار میتونی از کلید واژه LM317 calculator توی گوگل استفاده کنی و مدار دلخواهت رو طراحی کنی . خیلی ساده ست و خیلی هم خوب کار میکنه .
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]
    2014/06/18
    675
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط ايمان داودي
    آقا من فيلم رو نديدم چون حجمش زياد بود. اما چيزي که فراوون توي اينترنت پيدا ميشه مدار LM317 ست. شما براي سهولت کار ميتوني از کليد واژه LM317 calculator توي گوگل استفاده کني و مدار دلخواهت رو طراحي کني . خيلي ساده ست و خيلي هم خوب کار ميکنه .
    ببخشيد چند تا عکس و مدار هم اضافه کردم ، ببينيد همينه؟

2014/05/04
    375
    11

سلام
    lm317 ث يک رگولاتور adj خطي هست , يعني يک رگولاتور متغير ولتاژ هست که اگر ولتاژو رو هر ولتي قرار بدين همونو تثبيت شده به شما ميده .
    اين رگولاتور در دو نوع قابلمه اي يا k و معمولي يا t عرضه شده , حداکثر جريان خروجيش 1.5 آمپر هست ( و معمولا جنس اورجينال اين رگولاتور به ندرت پيدا ميشه ) . در ديتاشيت اين محصول مدار نمونه ايقرار داده شده که ميتوان با يک ولوم اهمي از يک ولتاژ ثابت , ولتاژ متغير آن رو ايجاد کرد ! مثلا اگر شما در مدار نمونش , 10 ولت به وروديش بدين در خروجي 1.7تا10 ولت خواهيد داشت !
    من اين کليپ رو نپاه نکردم اما وقتي بحث از ولتاژ متغير و مئ317 شد فهميدم از چ قراره
    راستي هميشه اگر قطعه ناشناسي ديدين اول به ديتاشيتش مراجعه کنيد .
    يک رگولاتوئر ديگه هم هست مثل همين با نام lm338 که دقيقا همين کارو انجام ميده اما جريان خرويش 5 آمپر هست ! راستي اين رگولاتور ها اگر ولتاژ هاي بالا 15 ولت روش قرار بيره به شدت داغ ميکنه و نياز به عدسينگ داره يا نيازه از مدل قابلمه ايش استفاده کنيد .

موفق باشيد
    « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
    این جمله رو فراموش نکن
    2014/06/18
    675
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_Eshraghi
    سلام
    lm317 ث يک رگولاتور adj خطي هست , يعني يک رگولاتور متغير ولتاژ هست که اگر ولتاژو رو هر ولتي قرار بدين همونو تثبيت شده به شما ميده .
    اين رگولاتور در دو نوع قابلمه اي يا k و معمولي يا t عرضه شده , حداکثر جريان خروجيش 1.5 آمپر هست ( و معمولا جنس اورجينال اين رگولاتور به ندرت پيدا ميشه ) . در ديتاشيت اين محصول مدار نمونه ايقرار داده شده که ميتوان با يک ولوم اهمي از يک ولتاژ ثابت , ولتاژ متغير آن رو ايجاد کرد ! مثلا اگر شما در مدار نمونش , 10 ولت به وروديش بدين در خروجي 1.7تا10 ولت خواهيد داشت !
    من اين کليپ رو نپاه نکردم اما وقتي بحث از ولتاژ متغير و مئ317 شد فهميدم از چ قراره
    راستي هميشه اگر قطعه ناشناسي ديدين اول به ديتاشيتش مراجعه کنيد .
    يک رگولاتوئر ديگه هم هست مثل همين با نام lm338 که دقيقا همين کارو انجام ميده اما جريان خرويش 5 آمپر هست ! راستي اين رگولاتور ها اگر ولتاژ هاي بالا 15 ولت روش قرار بيره به شدت داغ ميکنه و نياز به عدسينگ داره يا نيازه از مدل قابلمه ايش استفاده کنيد .

موفق باشيد
    داخل عکس ها يه خازن گنده هست که من تو هيچ ديتا شيتي اين خازن رو پيدا نکردم. و يه سوال ديگه اين lm338 که گفتيد ، مدارش مثل lm317 هست يا فرق داره ، و يه سوال ديگه اينکه من بايد 4 تا از اين رگولاتور ها رو موازي کنم چون من 20 آمپر خروجي مي خوام ، براي اين کار بايد پايه رگولاتور ها رو به هم وصل کرد و گذاشت در مدار يا بايد براي هر رگولاتور يه مدار جداگانه تهيه کرد؟ و همچنيم يه سوال ديگه اينکه ، اينا رو اگه اتصال کوتاه کني چي ميشه ؟ بايد چکار کرد که صدمه نبينه؟ اين سوال آخريه مهم تره.

2014/05/04
    375
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
    داخل عکس ها يه خازن گنده هست که من تو هيچ ديتا شيتي اين خازن رو پيدا نکردم. و يه سوال ديگه اين lm338 که گفتيد ، مدارش مثل lm317 هست يا فرق داره ، و يه سوال ديگه اينکه من بايد 4 تا از اين رگولاتور ها رو موازي کنم چون من 20 آمپر خروجي مي خوام ، براي اين کار بايد پايه رگولاتور ها رو به هم وصل کرد و گذاشت در مدار يا بايد براي هر رگولاتور يه مدار جداگانه تهيه کرد؟ و همچنيم يه سوال ديگه اينکه ، اينا رو اگه اتصال کوتاه کني چي ميشه ؟ بايد چکار کرد که صدمه نبينه؟ اين سوال آخريه مهم تره.
    1. خازن گنده براي نويز نگرفتن مدار و جبران افت ولتاژ ها هست ( به نظرم ! ) معمولا من هم که ربات يا يک پروژه ي گنده اي شروع ميککنم يک خازن در حد 2200 يا 1500 ميکرو فاراد قرار ميدم!

2.آره مدارش مثل 317 هست , ديتاشيت هاشونم مثل همونه , فقط 317 هم جريان خروجيش خيلي کم تره هم ماکزيمم ولتاژ خروجيش کم تر از 338 هست ( بايد به ديتاشيت هر د مراجعه کنيد .

3. اول اين که 338 اورجيتنال خيلي گرونه ! منم دنبال اورجينالشم چون جنس چيني و ريمارک و ... رو تجربه کردم ! يا جريان خروجيشون ميلي آمپر بوده , يا ولتاژ خروجيشون از ولتاژ منبع 6 7 ولت کم تره بوده يا ... براي همين يا نخر يا ميخواين بخريد فقط اورجينالش ! البته اينم بگم که اگر ولتاژ بالايي ميخواين بندازين بايد نوع k يا قابلمه ايشو بگيرين که 21ت هست ! چون مدل t يا معموليش توان پايين تره و خيلي داغ ميکنه ! و فکر نکنم با هديسيگ بشه رفع کرد ؛ بايد يکي بخرين و تست کنيد ، قيمت معموليش هم 5ت جنس اورجينال هست , به سايت فروشگاه جوان الکترونيک سر بزنيد .
    4. مدار اين رگولاتور ها يک خازن سري و يک مقاومت و يک ولوم اهمي هست ! و براي اين که جريان بيشتري بده يا گرماش تقسيم بشه , من راه موازي کردن رگولاتور ها به هم رو پيشنهاد نميکنم ! براي اين موازي کردن رگولاتور ها بهتره با کس ديگه اي مشورت کنيد چون من اين کا رو کاملا اشتباه ميدونم !البته فکر کنم بشه با يک ماسفت نوع ان اين کارو انجام داد ! اگر شما ميخواين مثلا ولتاژ 30 ولت با مثلا 20 آمپر رو به يک ولتاژ متغير تبديل کنيد با يک ميکرو کنترلر و يک ماسفت به راحتي اين کارو ميشه انجام داد !

5. منشور از اتصاد کوتاه يعني اين که زمين رو به پايهي خروجي اين رگولاتور وصل کنيم , به احتمل زياد ميسوزه يا نيم سوز ميشه ! تا به حل براي من اين مورد رخ نداده .
    موفق باشيد
    « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
    این جمله رو فراموش نکن
    2018/08/22
    124
    19

سلام من یک مدار باlm317میخوام که از ۱.۲ولت تا ۲۴ولت متغیر
    باشه لطفا اگه مداری دارید قرار بدید و اگه میشه مداری ساده هم
    باشه ممنون
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,418

باسلام:
    دوست عزیز، من این فیلم را کامل دیدم. شخصی با لحجه بسیار بد انگلیسی صحبت می کرد، که نشان دهنده ان است که زبان انگلیسی با لهجه انگلستان و آمریکا نیست.!!! ورودی مدار برق شهر نیست.!!! یک ولتاژ ورودی D.C می باشد که به ورودی داده می شود و خروجی بین 1.25 ولت الی 14 ولت بوسیله پتانسیو متر کم یا زاد می شود.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط سروش فلا

سلام من یک مدار باlm317میخوام که از ۱.۲ولت تا ۲۴ولت متغیر
    باشه لطفا اگه مداری دارید قرار بدید و اگه میشه مداری ساده هم
    باشه ممنون

علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2018/08/22
    124
    19

ممنون جناب تحریری این مداری که گذاشتین تا چند امپر میده ؟؟
    2018/02/22
    1,096
    703

نقل قول نوشته اصلی توسط سروش فلا

ممنون جناب تحریری این مداری که گذاشتین تا چند امپر میده ؟؟
    درود تا ۱.۵ آمپر قابل جریان کشی هست البته هیت سینک استفاده کنید و جریان کمتری مصرف کنید تا عمر بیشتر داشته باشه
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15