اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ار کدوم یکیش شروع کنم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ار کدوم یکیش شروع کنم

سلام به مهندسین :bye :byePLC
    میخوام پی ال سی یاد بگیرم از کدومش شروع کتم میخواستم از اس سون شروع کنم یکی گفت باید ار سطح پایینتر شروع کنی حالا موندم چیکار کنم تابستونم داره تموم میشه :angry: :angry: :angry:
    لطفا راهنمایی کنید دمتون گرم :applause: :applause: :applause:

پاسخ : ار کدوم یکیش شروع کنم

بیس کار plc زیمنس هست
    فنی حرفه ای هم به صورت رایگان آموزش می ده

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
      :nice: :nice:

دیدگاه

سلام، برای یاد گرفتن PLC اول باید بری زبان لدر رو یاد بگیری چون یک زبانی هست که داخل تمام PLCها کاربرد داره اگه اونو یاد بگیری دیگه میتونی با هر PLC کار کنی فقط داخل نرم افزار هر PLC تفاوتهای جزئی داره وگرنه پایه کار توی همشون یکی هست.
        New Automation Technology

دیدگاه

پی ال سی های زیمنس در صنایع متوسط و بزرگ کاربرد داره و از لحاظ قیمتی بدرد صنایع کوچکتر نمیخوره.
          برای صنایع کوچکتر از پی ال سی های کمپکت بیشتر استفاده میشه.
          پی ال سی های LG، Delta و فتک رو میشه به راحتی در بازار پیدا کرد و امکانات مناسب و پشتیبانی نسبتا خوبی دارن.
          از طرفی موارد نام برده شده، همگی ساخت شرق آسیا هستند و مشکل تحریمی ندارن.

از لحاظ فراگیری، پی ال سی های LG سری گلوفا (مدل های GM)، کاملا زبان استانداردی داشته و به راحتی قابل یادگیری هستند. این مدل ها ماژولهای خیلی متونعی هم دارن.
          پی ال سی های LG سری MasterK هم از لحاظ کارایی و قیمت مناسب بوده ولی زبان برنامه نویسی استاندارد ندارن (که البته خیلی هم مهم نیست)
          سری XGT از LG هم نسبتا جدیده و امکانات بسیار بیشتر از مدلهای قبلی داره.

پی ال سی های Delta هم رنج وسیعی از کارایی و قیمت دارن. از پی ال سی های ارزان قیمت (برای اتوماسیون های ساده) تا پی ال سی های کنترلر CNC رو داره. برنامه نویسی نسبتا ساده ای داره و قیمت مناسب.

پی ال سی های فتک هم در بازار ایران راحت پیدا میشه و منابع آموزش فارسی هم داخل نت براش هست. این مدل هم رنج وسیعی از قیمت و کارایی دارن.

خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

از راهنماییتون بسیار ممنونم :applause: :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد سازگاران
              پی ال سی های زیمنس در صنایع متوسط و بزرگ کاربرد داره و از لحاظ قیمتی بدرد صنایع کوچکتر نمیخوره.
              برای صنایع کوچکتر از پی ال سی های کمپکت بیشتر استفاده میشه.
              پی ال سی های LG، Delta و فتک رو میشه به راحتی در بازار پیدا کرد و امکانات مناسب و پشتیبانی نسبتا خوبی دارن.
              از طرفی موارد نام برده شده، همگی ساخت شرق آسیا هستند و مشکل تحریمی ندارن.

از لحاظ فراگیری، پی ال سی های LG سری گلوفا (مدل های GM)، کاملا زبان استانداردی داشته و به راحتی قابل یادگیری هستند. این مدل ها ماژولهای خیلی متونعی هم دارن.
              پی ال سی های LG سری MasterK هم از لحاظ کارایی و قیمت مناسب بوده ولی زبان برنامه نویسی استاندارد ندارن (که البته خیلی هم مهم نیست)
              سری XGT از LG هم نسبتا جدیده و امکانات بسیار بیشتر از مدلهای قبلی داره.
              در تکمیل صحبت های آقای سازگاران عزیز
              پیدا کردن قطعات یدکی زیمنس به همون دلیل تحریم یه ذره باعث افزایش قیمت و همچنین مقرون به صرفه نبودن شده
              در مورد LS به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم که دنبال سری گلوفا برید چون این محصول دیگه تولید نمیشه و LS پشتیبانیشو از این محصول برداشته و صرفا یک سری PLC برای دستگا هایی که با این pLC کار میکنند تولید میکنه
              master k هم که دلیل آقای سازگاران درسته( شنیدم برنامه نویسیش شبیه میتسوبیشیه)
              کلاس های PLC LS آقای مهندس اقتداری(در مورد XG ها بوده) رو بنده شرکت کردم خوب بود و بهتون توصیه میکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X