ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2014/07/30
    5
    0

خرابی رنگ در تلویزیون شهاب 21 اینچ CRT

عزیزان اساتید و مجرب های سایت و دوستان:
    ما یک تلویزیون شهاب 2102 CC با شاسی P54SA05 داریم که احتمالا مربوط به دوره فتحعلیشاه قاجار باشد. بدلیل تصویر خیلی خوب اون و اینکه تابحال بعد از بیست و سه سال حتی یکبار هم خراب نشده بود اونو به موزه نداده بودم.گاه گاهی به عنوان تی وی یدک استفاده میشد.
    اما در طول بازی های جام جهانی ، یکماهی سنگین زیر فشار کار رفت و شروع کرد به تولید خطهایی در بالای صفحه و مقداری پرش تصویر اما بالاخره کار ما رو راه انداخت طفلک!!!
    چند روز پیش اولین آثار خط سفید افقی پر رنگ شروع به آمدن و رفتن کرد و گاهی تصویر را قطع میکرد تا اینکه یکدفعه تلویزیون بینوا مرد و یک بوی سوختگی هم از اون بلند شد.
    من که کمی هم از علوم دنیوی کهرباییه از نوجوانی بلد بودم :rolleyes: بازش کردم. فیوز خوشبختانه سالم بود :job: .
    لخت شدیم زدیم به دل ورتیکال؟؟ و خازن های اطراف اون را عوض کردم (100 میکرو 160 ولت ، 1000 میکرو 25 ولت، 47 میکرو 50 ولت، که دومی کاملا خودش را خیس کرده بود :eek: و سومی از شدت بالج کردن ارتفاعش 30% زیاد شده بود!!! :surprised.
    خلاصه سه چهار تایی هم لحیم سردی همان اطراف دیدم که درست کردم .زدم به برق و روشن شد و تصویر و صدا اومد و خبری از خط افقی سفید هم دیگه نبود.
    حالا تنها مشکلی که باقیمانده است این که تصویر، رنگ های قرمز و سبز را دارد اما بنظرم میاد آبی وجود ندارد و کلا یک پس زمینه زرد در تصویر هست . شاید مشکل از برد RGB معروفی هست که این مهندسین الکترونیک دائم میگن و من هم هیج وقت نفهمیدم چی به چیه. :redface:
    در پست قبلی هم درخواست کردم اگر کسی نقشه این تی وی را دارد التفات کند که کسی ما رو تحویل نگرفت!!! :angry:
    حالا اگه ممکن هست اساتید و مجربان و دوستان راهنمایی بفرمایند این عیب رو چگونه رفع کنم. قبلا از توجه شما تشکر فراوان دارم. <>
    2011/07/31
    504
    31

پاسخ : خرابی رنگ در تلویزیون شهاب 21 اینچ CRT

سلام
    با اين تفاسيري كه ميگيد مال عهده فتهعليشاه هستش احتمالا لامپ رفته لا لا.
    لامپو ي شارژي بزن
    2014/07/30
    5
    0

ی نفر جان, عزیز دل برادر،
    ممنون که وقت گذاشتی و خوندی و پاسخ هم دادید. دستت درد نکنه.
    لامپ یکدفعه خراب میشه یا تدریجی؟ آخه تا قبل این ماجرا ، لامپ سالم بود.
    در هر حال هم، من نه تعمیر گاه و لوازم مربوطه را دارم و نه روش شارژ کردن لامپ را میدونم؟
    چیز دیگری به نظرت نمیرسد که چک کنم؟
    باز هم قدردان پاسخت هستم.
    2011/07/31
    504
    31

اولين كاري كه بايد انجام بدي :1-رنگهاي لامپو تست كن ببين 3رنگو داري؟(اگه اطلاع نداري بگو تا راهنماييت كنم چطور)
    2-مقاومتها و ديود زنر هاي روي برد RGB چك شود
    3-ي لحيم كاري قسمت اي سي جنگل انجام بده و حتما با تينر همه بردو خوب بشور(ببين اگه مقاومت فيوزي دورو ور اي سي جنگل هست چك شود)
    2014/07/30
    5
    0

ی نفر جان،
    ممنون از لطف و راهنمائیت.
    میرم که قسمت های 2 و 3 را که گفتی انجام بدم ولی چون کم تجربه هستم قطعا کمی طول میکشه تا نتیجه را خدمتت عرض کنم.
    اما در مورد قسمت 1 ، رنگ های لامپ، اطلاعاتی ندارم و روشی بلد نیستم. فقط این را میدانم که تصویر پخش شده کلا زمینه زرد دارد و رنگهای قرمز و سبز هم در جای خود بدرستی نمایش داده میشود اما هیچ اثری از رنگ آبی در تصویر ها نیست. در ضمن وقتی با کنترل مثلا تنظیم صدا یا رنگ میکنم و نشانگرها روی صفحه ظاهر میشوند در یک قسمت سه رنگ سبز و قرمز و آبی بخوبی حاضر هستند. پس خواهشا" راهنمایی لازم برای بند اول خودتان را هم مرحمت بفرمایید تا انجام دهم.ممنون
    2011/07/31
    504
    31

واسه تست رنگ لامپ اول ي سيمي به منفي(همون سيمي كه توسط فنر دور لامپ كشيده)بعد سر ديگر سيم رو به پشت برد rgbچندين حرف مثل b,g,r (سبزو ابيو قرمز) ميزنيد (البته تك تك بايد بزنيد)وقتي سيمو به مثلا به g ميزنيد بايد رنگ لامپ قرمز شه و به همين ترتيب واه اون دو رنگ ديگه.
    2014/07/30
    5
    0

ی نفر جان ، فدات شم،
    اطاعت امر کردم و سیمی که فرمودید را اتصال دادم. به g زدم صفحه کاملا سبز شد. به R زدم صفحه کاملا قرمز شد. به B زدم صفحه کاملا آبی شد .
    موارد بند 2 را هم انجام دادم. در روی برد RGB هیچ دیود زنری نبود. اصلا دیود ندارد. مقاومت ها را چک کردم که همه سالم بودند.
    مشغول انجام موارد بند 3 شما هستم.
    2011/07/31
    504
    31

اگه تمام كارهايي رو كه گفتم انجام داديد به نتيجه نرسيديد از اين دو حالت ديگه خارج نيست
    1- اي سي جنگل مشكل داره
    2-سوكت ار جي بي كه به لامپ تصوير وصله سولفاته شده
    معمولا اگر سوكت مورد داشته باشه ي صدايي توليد ميكنه و گه گاهي تصوير خوب ميشه باز خراب ميشه
    2013/12/21
    بابل-ایمن آباد
    2,026
    1,040

نقل قول نوشته اصلی توسط ي نفر
    اگه تمام كارهايي رو كه گفتم انجام داديد به نتيجه نرسيديد از اين دو حالت ديگه خارج نيست
    1- اي سي جنگل مشكل داره
    2-سوكت ار جي بي كه به لامپ تصوير وصله سولفاته شده
    معمولا اگر سوكت مورد داشته باشه ي صدايي توليد ميكنه و گه گاهي تصوير خوب ميشه باز خراب ميشه
    ممنون از اینکه تجارب خودتون رو در اختیار ما میزارید.
    یه سوال ؟ برد RGB همون بردیه که پشت لامپه؟
    آیسیه جنگل چیه؟ راه تشخیصش؟ کارش؟

---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------
    2014/07/30
    5
    0

یه نفر جان ،
    ممنون از همه راهنمایی ها و همکاری مهربانانه ات. محبت گنجی است که هر کسی موفق به یافتنش نمیشود.
    من کماکان به کار بر روی این تلویزیونم در آرامش ادامه میدم و کماکان بدنبال نقشه آن خواهم گشت تا عیب قطعی اصلی را پیدا کنم و اگر موفق شدم نتیجه را حتما اینجا خواهم گذاشت تا دیگران هم استفاده کنند.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11