ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    2011/07/09
    مشهد
    489
    15

راه اندازی TCP/IP با استفاده از آیسی شبکه KS8721 (بورد آموزشی ECA)

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستان و اساتید عزیز،
    بنده برای انجام پروژه ای نیاز به راه اندازی یک شبکه TCP/IP دارم تا بتونم دستگاهم رو به صورت Client به شبکه متصل کنم و از طریق پروتکل TCP (یا اگه نشد UDP) اطلاعاتی رو با کامپیوتر (Server) مبادله کنم.
    خب اول از همه رفتم سراغ مثال EasyWeb که خب تا جایی تونستم راه اندازی کنم که رشته ای رو بفرستم و بگیرم به یک پورت خاص (مثلاً 1001) و تقریباً مواردی که نیاز داشتم رو شامل میشد منهای این موضوع که دستگاه میشد Server و حالت Multiple هم از دست میرفت! پس این به درد من نخورد :|
    گزینه بعدی استفاده از TCP-net کتابخونه RL (سیستم عامل کیل) خود کمپایلر Keil بود که خب، با توجه به اینکه بوردهای شرکت کیل، MCBxxxx همه از تراشه شبکه DP83848Cvv استفاده می کنن، نمیشد از بورد آموزشی فروشگاه که تراشه شبکه KS8721 روش هست استفاده کرد. کمی باهاش ور رفتم تا شاید بتونم با اعمال تغییراتی بجای توابع و ثابت های مربوط به dp83848، از ثباتها و مقادیر گفته شده در دیتاشیت ks8721 و مثالهای بورد آموزشی IAR استفاده کنم، ولی خب، متأسفانه کتابخونه TCPnet متن بسته است و نمیشد بهش دسترسی داشته باشم و تغییرات زیادی نشد بدم.
    مقصد بعدی کتابخونه

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

بود، خب، اینم مثال وب سرور رو براش راه اندازی کردم و همچنین مثل مثال easyweb تونستم روی پورت مقداری بریزم، ولی باز این کتابخونه هم مشکلات (البته از دید پروژه تعریف شده واسه من اسمش میشه مشکل) خاص خودش رو داشت، مثل اینکه بسیار پایه ای و ساده بود، از udp و tcp به خوبی نمیشد استفاده کرد + این هم حالت multiple رو نداشت.
    با کمی

برای پیدا کردن پشته شبکه مناسب، به برادر بزرگتر uIP، یعنی

رسیدم که به گفته توضیحات و قابلیت های ذکر شده براش، توانایی انجام پروژه من رو داشت!
    LwIP هم به مثابه TCPnet که شرط لازم برای استفاده ازش، استفاده از RLکیل بود، اکثر پروژه هایی که از LwIP استفاده کرده بودن، از RTOS استفاده می کردن! [البته اگه به نتیجه برسم بدون RTOS نمیشه، استفاده می کنیم خب ]
    دنبال یه مثال بودم که از LwIP و LPC1768 استفاده کرده باشه، یکی دوتا پیدا شد ولی با توجه به بورد MCB17xx، آیسی شبکه dp83848 استفاده شده بود! پس در نتیجه بازم من موندم و حوضم :|

حالا میخوام با کمی تغییرات ببینم میتونم توابع لازم رو واسه ks8721 استفاده کنم یه خیر؟ ولی میخواستم بدونم کسی از دوستان اینجا از lwip استفاده کرده؟ (حالا با هر آیسی شبکه ای)
    یا اگر کسی اطلاعات بدردبخوری داره ممنون میشم کمک کنه

با تشکر فراوان

پ.ن: راستی این مطلبم به درد بخوره: http://lwip.wikia.com/wiki/LwIP_with_or_without_an_operating_system

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»
    2011/07/09
    مشهد
    489
    15

پاسخ : راه اندازی TCP/IP با استفاده از آیسی شبکه KS8721 (بورد آموزشی ECA)

امروز یکم دیگه روی کتابخونه TCP-net کار کردم و تونستم ارتباط UDP برقرار کنم با کامپیوتر (با استفاده از نرم افزار Hercules) و رشته ای رو از میکرو به کامپیوتر ارسال کنم، با خودم گفتم بیام تغییراتی که اعمال کردم رو اینجا بگم تا هم دوستان تازه کار مثل من خیلی سردرگم نباشن و هم اینکه اساتید ببینن جایی رو اشتباه نکرده باشم.
    از اونجایی که پیکربندی سخت افزار (همون آیسی شبکه خودمون ماکروها و توابع پروتایپ مربوط به شبکه در فایل درایور EMAC مربوط به LPC آمده (که خدارو شکر متنش قابله تغییره )، پس بریم ببینیم که چی به چیه؟
    موارد آمده در فایل emac.h شامل:
    تعریف یک سری ماکرو برای بلاک Ethernet خود میکرو، ثبات های واحد MAC، و تعریف ثبات های آیسی شبکه
    که در این فایل، مقادیر مربوط به ثبات های آیسی شبکه متناسب با آیسی شبکه باید تغییر کنه، یه سری رجیسترها در آیسی شبکه (رجیسترهای پایه) بر اساس استانداردهای IEEE باید باشن و توی آیسی های مختلف مشابه اند، اما یک سری ثبات دیگه (رجیسترهای گسترده) ممکنه توی بعضی آیسی ها باشه تو بعضی دیگه نه! [مثلاً آیسی dp83848 یک ثبات موسوم به PHY Status Register داره که اتفاقا توی پیکربندی (که جلوتر میرسیم init_ethernet) اومده و KS8721این ثبات رو نداره!]
    موارد آمده در فایل emac.c شامل:
    توابع نوشتن و خوندن از رجیستر های آیسی شبکه (read_PHY و write_PHY) تابع معرفی شبکه (init_ethernet)
    خب، داخل تابع init_ethernet در قسمتی (خط 116 یا همونورا ) اومده رجیستر ID آیسی شبکه رو میخونه و چک میکنه ببینه با آدرس ID آیسی شبکمون یکی هست یا نه؟
    اینجا ما باید از قبل در فایل emac.h، در قسمت #define DP83848C_ID بجای ID آیسی 83848 از ID آیسی ks8721 استفاده کنیم و ماکرو رو متناسب با اون تغییر بدیم و در قسمت هایی که استفاده شده تغییرات رو اعمال کنیم.
    در خط بعدی (داخل شرط صحبت ID آیسی) اومده به صورت auto negotiation شبکه رو پیکرندی کرده (سرعت و نوع ارتباط) و من بجای اون دستی تنظیم کردم روی سرعت 100Mb/s و Full-duplex بوسیله این دستور:
    [code=c]write_PHY(PHY_REG_BMCR,0x2100); // Full Duplex - 100Mb/s[/code]
    همچنین پایینتر در قسمتی به نام Check the link status.، از ثبات PHY Status Register استفاده شده که قبلاً گفتم ks8721 فاقد این رجیستره و بنده این بلاک رو پاک کردم.
    موارد استفاده شده دیگه مربوط به ثبات خاصی نیست که بخواد فرق کنه.
    من با همین تغییرات اندک تونستم شبکه UDP رو با TCP-net راه اندازی کنم و اطلاعات رو به کامپیوتر ارسال کنم؛
    اما...
    طبق توابع نوشته شده در مثال Client از مجموعه مثال های RL مربوط به MCB1700، وقتی داده ی UDP از سرور (کامپیوتر) به میکرو ارسال میشه باید تابع callback فراخونی بشه، اما من هرکار کردم اینطور نشد :| و متأسفانه کتابخونه RL باز نیست که بشه داخل توابع رو دید چی به چیه!
    کسی نظری نداره؟ یا ایده ای به ذهنش نمیرسه؟ یا شاید کسی باشه جواب گرفته باشه!

با تشکر از دوستان

2011/07/09
    مشهد
    489
    15

پاسخ : راه اندازي TCP/IP با استفاده از آيسي شبکه KS8721 (بورد آموزشي ECA)

با سلام؛
    بالاخره مشکلاتم با ks8721 حل شدو تونستم با برنامه اي ک از تغيير easy web نوشته بودم روي بورد خودم جواب بگيرم.
    ولي واسه قطعات و مقاديرشون از شماتيک بورد آموزشي اينجا کمک گرفتم و باز هم مشکل گرم شدن آيسي شبکه بود که به نظرم به دليل عدم تقارن توي مقادير مقاومت و جريان کشي خطوط ارسال و دريافت باشه :-\
    کسي نتونسته طوري ببنده مدارو ک داغ نشه آيسي اينقد!؟
    با تشکر

2010/09/12
    اصفهان
    324
    4

سلام دوستم.ميشه يه لطفي کني و يه مثال بذاري.من خيلي رو اين بحث کار کردم ولي نتيجه نگرفتم.واسه dp مازول زدم و نشد.خيلي وقتمو گرفت. :angry: :angry:
    2011/07/09
    مشهد
    489
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadttl
    سلام دوستم.ميشه يه لطفي کني و يه مثال بذاري.من خيلي رو اين بحث کار کردم ولي نتيجه نگرفتم.واسه dp مازول زدم و نشد.خيلي وقتمو گرفت. :angry: :angry:
    سلام،
    خب اول باید دید سخت افزارتون درسته یا خیر؟
    با فرض اینکه از DP83848Cvv اصل استفاده میکنی و جنس قلابی بهت نفروختن؛ پس اکثر مثالهایی که برای راه اندازی اترنت با کیل وجود داره (easyweb، RL-ARM TCP-Net) باید برات جواب بدن.
    شما اول یه شماتیک اگه از مدارت نشون بدی خوبه! جناب رستمی

در یکی دوتا از پست ها بعضی از مواردی که باید در هنگام طراحی مدار برای سخت افزار شبکتون رعایت کنید رو نوشتن و بنده هم پیشنهاد میکنم بخونید.
    دوم اینکه اگه برای شبکه تون LED گذاشتید، اونها کار میکنن و اتصال وصل نشده؟
    سوم اینکه برنامه WireShark رو که یه شنونده به شبکس نصب کنید و پورت رو نگاه کنید ببینید اتصال برقرار میشه؟ اصن سعی ای برای برقراری انجام میده؟

موفق باشید

2014/01/16
    41
    3

سلام
    شما می تونید از مثال خود LPC OPEN استفاده کنید.
    یکی از مثالاش با freertos و lwip هستش
    ولی یه مشکلی داره که وقتی اجرا می شه می کرو هنگ می کنه. دلیلشم اینه که پایه های میکرو رو اولش برای شبکه تنظیم نکردن.
    من امتحان کردم با ks8721 جواب گرفتم (با کتابخانه سوکتش
    موفق باشید
    2011/07/09
    مشهد
    489
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط alis_a
    سلام
    شما می تونید از مثال خود LPC OPEN استفاده کنید.
    یکی از مثالاش با freertos و lwip هستش
    ولی یه مشکلی داره که وقتی اجرا می شه می کرو هنگ می کنه. دلیلشم اینه که پایه های میکرو رو اولش برای شبکه تنظیم نکردن.
    من امتحان کردم با ks8721 جواب گرفتم (با کتابخانه سوکتش
    موفق باشید
    ممنون دوست عزیز بابت راهنماییتون،
    البته در پست اول هم قید کردم که نمیخواستم از سیستم عامل استفاده کنم (حتی بلادرنگش) و البته یکی دو مثال از Lwip بدون سیستم عامل هم پیدا کردم با میکروهای مختلف؛ ولی فعلا با استفاده از مثال easyweb خودم یه توابعی نوشتم که کارمو راه بندازه و چون سرگرم بقیه قسمتای پروژه شدم وقت نمیکنم به lwip برسم.
    اما اگه شما تجربه ای دارین خوشحال میشیم مارو هم بی نصیب نذارید.

2014/05/15
    48
    0

عرض سلام خدمت دوستان گرامی

در یک مورد نیاز به راهنمایی شما دوستان دارم

میشه بگید شماتیک اتصال ای سی ks8721 به پایه های lpc1768 رو از کجا میتونم گیر بیارم.

من این ای سی رو گرفتم و بردش رو هم بچه ها ساختن. الان میخوام این رو به پایه های هدر برد lpc1768 وصل کنم. منتها بعضی پایه ها رو نمیدونم به کدون پورت باید وصل کنم.

مثلا یکیش rxdv و یکی دیگه هم crs و phy/int هست

ممنون میشم راهنماییم کنید
    2014/01/16
    41
    3

phy int کار مهمی نمی کنه وقتی یه تغییری ایجاد شه اینتراپت ایجاد می کنه. مثلا اگر کابل قطع شه یا وصل شه و... اگر خواستید می تونید به پایه های اینتراپت وصلش کنید ولی فک نکنم اصلا نیساز شه( من تاحالا استفاده نکردم :biggrin: )

در مورد RXDV اینو اشتباه نام گذای کردم به همون CRS میکرو وصل کنید.
    2014/05/15
    48
    0

میشه یه بزرگواری کنید و نقشه اتصال پایه های میکرو به ای سی رو بذارید اینجا

الان ۲ ساعتی هست که دارم میگردم.
    من بر اساس شماتیکی که بچه ها اینجا جواب گرفتن دادم برد رو ساختن

از ای سی 8721 هم استفاده میکنم.
    منتها کابل لن رو که میزنم بین سیستم و برد اصلا اتفافی نمیفته و کامپیوتر میگه که اتصالی برقرار نیست

حقیقتش موندم باید چه کار بکنم
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22