ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2008/09/18
    1,133
    20

طریقه پیچیدن ترانس

درود بر اساتید محترم
    من برای انجام پروژه ای باید یک ترانس به پیچم کل مشخصاتی که به من دادند این جوری بود هسته PQ3220 که با بدبختی پیدا کردم
    و گفتند که اولیه ترانس 80 میکرو هانری باشه و ثانویه ترانس 5 میلی هانری باید باشه ؟؟
    من هم چون تجربه اولم بود یه کمی که نه یه عالمه برام سخت بود یه کمی سیم لاکی دم دستم بود شرع کردم به پیچیدن ولی این سوال ها برام پیش اومد
    1- واقعا ترانس پیچیدن این قدر سخته من دور اول و دوم رو نیم ساعت طول کشید به پیچم ؟؟
    2- سیم هار با چی مرتب می کنند من با لبه چاقو سیم ها رو کنار هم قرار می دادم ؟؟
    3- بعد از این که دو دور با بد بختی پیچیدیم خواستم ببینم مقدار سلف چه قدر شده خوب اصلا به این توجه نکردم که این سیم لاکی هست و نمی تونم پراب LC متر رو به اون بزنم الان دقیقا موندم یعنی اول محاسبه می کنند بعد سیم پیچ رو می پیچند بعد میان مقدار سلفی ترانس رو حساب می کنند چون به خاطر لاکش نمیشه LC متر رو بهش زد
    ممنونم بهم کمک می کنید

معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.
    2010/08/15
    تهران
    1,022
    202

پاسخ : طريقه پيچيدن ترانس

اينجوري که خيلي طول ميکشه !!! هسته رو روي يه آرميچر سوار کن بعد آروم آروم بچرخون ؛ بعد سيم رو رديفي سيم پيچي کن ...
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/09/18
    1,133
    20

پاسخ : طریقه پیچیدن ترانس

متشکرم از محببتتون آرمیچیر با دور پایین پیدا نکردم
    ولی سوال اصلیم الان اینه که این سیم لاکیه چه طور حین پیچیدنش بدونم الان مقدارش چه قدره خوب چون سیم لاکیه نمیتونم به پراب LCR متر بزنم راهش چیه ؟؟؟نباید بودنیم هر لحظه مقدار سلف چه قدره که فیکسش کنیم ؟؟فیکس که هیچی من اصلا نمیدونم هر دور چند هانری میشه ؟
    2008/09/26
    1,405
    28

درود بر برادر نیمای عزیز . . .
    چیزی که براتون نوشتن در حالت ایده آل هست و تقریبا کم پیش میاد به اون مقدار برسه(کمی بالا و پایین درمیاد)
    توی این موارد معمولا میان تعداد دور رو میگن و در آخر تست میکنن ببینن به حد مجاز رسیده یا خیر(که البته من هیچ وقت تست نکردم و هنوز هم که هنوزه مدارات سوئیچینگم دارن کار میکنن)
    برای این قبیل مشکلات بهترین شخص که بنده سراخ دارم برادر مسعود هستش(ms2000) که معمولا تا فیها خالدون عملیات سیم پیچی ریزه کاری میکنه

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .
    2014/02/12
    Güney Azerbaycan - Tabriz
    202
    17

سلام
    اول باید از روی متریال فریت مقدار AL رو پیداکنید
    بعد ازL=AL*N^2 استفاده کنید که اندوکتانس در هر دور مشخص میکنه (بدون ایر گپ)

2012/08/03
    295
    2

- بعد از این که دو دور با بد بختی پیچیدیم خواستم ببینم مقدار سلف چه قدر شده خوب اصلا به این توجه نکردم که این سیم لاکی هست و نمی تونم پراب LC متر رو به اون بزنم الان دقیقا موندم یعنی اول محاسبه می کنند بعد سیم پیچ رو می پیچند بعد میان مقدار سلفی ترانس رو حساب می کنند چون به خاطر لاکش نمیشه LC متر رو بهش زد
    خب نمیشه یه کم از لاک سیم رو برداری و اندوکتانس رو اندازه بگیری و اگه نیاز به پیچیدن دوباره داشتی روی سیم رو عایق کنی ؟
    2010/12/05
    کاشان
    312
    2

درود دوست گرامی ،
    یک مقدار از لاک سیم رو خوب بردار بعدش هم لازم نیست دوباره عایقش کنی چون وقتی بپیچیش کنارش سیم های دیگه روکش دارند و اتفاقی نمیفته .
    2008/09/18
    1,133
    20

یه سوال کلی آیا میشه یک دور یا دو دور سیم رو پیچید و اندوکتانس رو حساب کرد و از ظریب همین تعداد دور سیم مورد نظر رو به دست آورد ؟؟
    2014/02/12
    Güney Azerbaycan - Tabriz
    202
    17

سلام
    در صورت در دسترس نبودن AL میتوان چند دور پیچید و از روی فرمول بالا مقدار AL رو حدودی به دست آورد
    2008/09/18
    1,133
    20

درود بر همه اساتید
    ممنونم که تا اینجا کمکم کردید من باید این توضیح رو بهتون بدم رشته تحصیلی من کامپیوتر بوده این رو گفتم که تعجب نکنید چرا نمیدونستم AL رو باید حساب کنم
    خوب حالا من فقط به فروشنده گفتم هسته Pq3220 می خوام حالا که دارم دیتا شیت رو می خونم میبینم این چند تایپ مختلف داره که روی هسته هم هیچ چی ننوشته اگر بتونم بفهمم داستان چیه از روی این میشه AL رو بدست آورد ، تجربه این ندارم بتونم مدلش رو بهمم ممنون میشم کمکم کنید
    [glow=red,2,300]جالب تر از همه اینه روی خود هسته هم با زره بین نگاه کردم هیج جا به پارت نامبر اشاره نکرده [/glow]

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18