اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی در مورد کوره القایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی در مورد کوره القایی

با عرض سلام
    من دانشجوی سال دو رشته متالوژی صنعتی هستم اما بیشتر علاقم به برق بود ولی چه کنیم رتبه کنکورم نرسید و این رشته رو انتخاب کردم
    بگذریم چند وقتی بود از طریق رشتم در مورد کوره القایی شنیده بودم و علاقه شدیدی بهشون پیدا کردم تحقیقاتی هم از نت کردم ولی چون در الکترونیک تخصصی ندارم چیز خاصی دستگیرم نشد.
    تا اون جایی که من فهمیدم این کوره اینورتوری داره که برق رو تبدیل به ولتاژ پایین با شدت جریان بالا و فرکانس بالا میکنه
    که اگه هرچه شدت جریان بیشتر باشه توان کوره بیشتر
    و فرکانس بالا عمق نفوذ کمتر (لایه بیرونی رو گرم میکنه ) ولی سریعتر و فرکانس پایین عمق نفوذ بیشتر ولی کندتر گرم میشه. درسته؟؟
    حالا می خواهم در مورد اینورتور اطلاعاتی به دست بیارم و نحوه عملکردش رو یاد بگیرم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چه کتاب هایی در این باره هست
    از دوستان عزیز که در ضمینه اینورتور تخصص دارن خواهش می کنم من رو راهنمایی کنن و در صورت امکان اگه جزوه ای دارن یا کتاب خاصی میشناسن بهم معرفی کنن تا بتونم اون ها رو مطالعه کنم
    با تشکر

در ضمن میشه که ادم از برق فقط در مورد اینورتور مطالعه کنه؟ (در مورد خودم میگم)

پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد کوره القایی

سلام.
    ساخت کوره القایی
    ساخت یه کوره القایی
    قدم به قدم تا ساخت مدار کوره القایی

و مهمترین:
    نحوه طراحی و محاسبات مدارهای منابع تغذیه سوییچینگ و کوره القایی

امیدوارم به دردتون بخوره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behzady
      با عرض سلام
      من دانشجوی سال دو رشته متالوژی صنعتی هستم اما بیشتر علاقم به برق بود ولی چه کنیم رتبه کنکورم نرسید و این رشته رو انتخاب کردم
      بگذریم چند وقتی بود از طریق رشتم در مورد کوره القایی شنیده بودم و علاقه شدیدی بهشون پیدا کردم تحقیقاتی هم از نت کردم ولی چون در الکترونیک تخصصی ندارم چیز خاصی دستگیرم نشد.
      تا اون جایی که من فهمیدم این کوره اینورتوری داره که برق رو تبدیل به ولتاژ پایین با شدت جریان بالا و فرکانس بالا میکنه
      که اگه هرچه شدت جریان بیشتر باشه توان کوره بیشتر
      و فرکانس بالا عمق نفوذ کمتر (لایه بیرونی رو گرم میکنه ) ولی سریعتر و فرکانس پایین عمق نفوذ بیشتر ولی کندتر گرم میشه. درسته؟؟
      حالا می خواهم در مورد اینورتور اطلاعاتی به دست بیارم و نحوه عملکردش رو یاد بگیرم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چه کتاب هایی در این باره هست
      از دوستان عزیز که در ضمینه اینورتور تخصص دارن خواهش می کنم من رو راهنمایی کنن و در صورت امکان اگه جزوه ای دارن یا کتاب خاصی میشناسن بهم معرفی کنن تا بتونم اون ها رو مطالعه کنم
      با تشکر

در ضمن میشه که ادم از برق فقط در مورد اینورتور مطالعه کنه؟ (در مورد خودم میگم)
      همون بهتر که رتبه ات به برق نرسید :mrgreen: خدا در حقت لطف کرده :rolleyes:

در مورد کوره:
      اول هر چیز بهتون پیشنهاد میکنم که این خیال واهی ساخت کوره رو از سرتون بیرون بیارین.... :agree:
      برای ساخت کوره باید در زمینه مدارات سوییچینگ تجربه داشته باشید... که به نظر من یکی از سخت ترین و پر هزینه ترین گرایشات الکترونیکه

بعد از آشنایی با قطعات و مدارات سوییچینگ، باید در مورد مدارات رزونانسی اطلاعاتی کسب کنبد و دید روشنی نسبت به این مدارات داشته باشید...

بعد ار اینها باید خوب پولهاتون رو جمع کنید و آماده خرج کردن بشین...

برای شروع (خرج کردن!) میتونید از مدارت آماده موجود در نت استفاده کنید. اگه سرچ کنید، مدارت زیادی پیدا میشه...

وقتی که از یه مدار جواب گرفتید، میشه گفت که تقریبا دید روشنی در مورد کوره و مداراتش دارین (دید و درک کلی خیلی تاثیر داره).

بعدش دیگه با خودتونه. چون در این حد کار رو میتونید پیش ببرید ولی در مورد کوره های صنعتی تر (با قدرت بیشتر)، دیگه اطلاعات به راحتی پیدا نمیشه...

خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

ساخت هر وسیله ای نیاز به متخصص با تجربه ای که در آن زمینه خاک خورده است میباشد بهترین روش برای رفع نیاز استفاده از دانش و تجربه هست که بصورت شبانه روزی در زمینه های کوره القایی فعالیت کردن، هیچ علمی شیرین تر از القا نیست تمام موجودات هستی بر این اساس تشکیل شده اند.
        در زمینه کوره القایی شاخه هایی بسیاری وجود دارد مثل انیل -بریزینگ-فورمینگ-تمپرینگ-متالینگ-و...
        سایت گروه فنی مهندسی تولید کوره القایی صنعتی در این زمینه فعال میباشدhttp://www.ihce.ir/

اگر پرواز را باور کني پرو بال خواهي گرفت .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X