اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از دو RAM در کنار هم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام
    من یه RAM 256 مدل kingston دارم که DDR هست حالا میخوام یه RAM دیگه بگیرم مثلا 512 kingston میخواستم بدونم به لحاظ نوع و به خصوص فرکانس کاری دو رم کنار هم با هم مشکلی ندارند مثلا یه رم pc400 با یه رم pc533 از طرفی اگه یکیشون معمولی ولی این یکی DDR-II باشه مشکلی پیش نمیاد
    ممنون میشم دوستان یه راهنمایی راجع به محدودیتهای استفاده از دو RAM در کنار یکدیگه بکنن و در کل یه پیشنهادی بدن

Re: استفاده از دو RAM در کنار هم

نوشته اصلی توسط sadid
    سلام
    من یه RAM 256 مدل kingston دارم که DDR هست حالا میخوام یه RAM دیگه بگیرم مثلا 512 kingston میخواستم بدونم به لحاظ نوع و به خصوص فرکانس کاری دو رم کنار هم با هم مشکلی ندارند مثلا یه رم pc400 با یه رم pc533 از طرفی اگه یکیشون معمولی ولی این یکی DDR-II باشه مشکلی پیش نمیاد
    ممنون میشم دوستان یه راهنمایی راجع به محدودیتهای استفاده از دو RAM در کنار یکدیگه بکنن و در کل یه پیشنهادی بدن
    سلام دوست غزیز
    اول باید بگم رم های DDR و DDR II از لحاظ ساختار و ولتاژ کار و سرعت یکی نیستند که بتونند در کنار هم کار کنند اگه اشتباه نکنم مادر برد هم باید رم های DDR II رو ساپورت کنه البته اینو دقیق مطمئن نیستم خوب من دو توصیه برای استفاده از دو یا چند رم در کنار هم دارم اول اینکه سعی کنید هر دو رمتون از یک کارخونه باشه مثلاً هر دو کینگستون یا وی دیتا و ... ثانیاً سرعت هر دوشون یکی باشه مثلاً هر دو یا 333 باشند یا 400 و یا 533 تا کاملاً با هم هماهنگ باشند و یکی 333 و اون یکی 533 نباشه اگه مادربورد شما از تکنولوژی دوال چنل پشتیبانی کنه رم ها میتونند تفریباً دو برابر حالت معمولی کارآیی داشته باشند خوب حالا آقای علی حداد میاد توضیحات کامل رو بهتون میده

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
      اینا خروحی cpu-z هست

1.فکر نمیکنم که مادربردم Dual رو ساپورت کنه؟
      2.اگه دوال رو ساپورت کنه به این معنیه که تقریبا دوبرابر میشه؟
      3.شما چه کاری رو صلاح میدونید منتونم کنار همین 256 یه 512 بذارم از لحاظ سرعت و فرکانس مشکلی پیش نمیاد؟
      4.الان رم من کدوم سرعت رو داره 133؟؟؟

ضمنا cpu 1.8 intel full

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadid
        ممنون دوست عزیز
        اینا خروحی cpu-z هست

1.فکر نمیکنم که مادربردم Dual رو ساپورت کنه؟
        2.اگه دوال رو ساپورت کنه به این معنیه که تقریبا دوبرابر میشه؟
        3.شما چه کاری رو صلاح میدونید منتونم کنار همین 256 یه 512 بذارم از لحاظ سرعت و فرکانس مشکلی پیش نمیاد؟
        4.الان رم من کدوم سرعت رو داره 133؟؟؟

ضمنا cpu 1.8 intel full
        1) بله اگه ساپورت می کرد z-cpu اونو نشون می داد
        2) بله
        3) برای هماهنگی بیشتر اگه فرکانس کاریشون یکی باشه صد در صد بهترین کارآیی رو خواهند داشت ولی در این حالت دقیقاً نمیدونم مشکلی خاصی مثلاً افت سرعت یا مشکل دیگه ای رو پیش بیاره یا نه فکر کنم آقای حداد بهتر بتونند جوابتون رو بدند
        4) به نظر من طبیعتاً اگه یه رم شما 133 باشه و یه رم دیگه تون مثلاً 333 فرکانس کار در حالت کل همون 133 خواهد بود چون رمی که 133 هستش نمیتونه 333 کار کنه پس رم 333 مجبور خودشو با رم 133 هماهنگ کنه بازم آقای حداد بهتر میتونن جواب بدند چون رشته شون سخت افزاره
        در کل در حالت چند رمه دو ویژگی اصلی یعنی یکسان بودن کارخانه سازنده و یکسان بودن فرکانس کار رو در نظر می گیرند و این نکته هم مد نظر هستش که فرکانس کار کل همون فرکانس کار رمی هستش که فرکانس پایینی داره

دیدگاه

سلام دوست عزیز خوبی ؟
          اول اینکه مدل مادربورد شما 8IR2003 هستش و 3 تا اسلات رم داره با ساپورت DDR و حداکثر 2 گیگ .
          پس Dual Channel رو ساپورت نمی کنه .
          اگر هم می خوای رم اضافه کنی در حالتی که سیستم Dual کار نمی کنه به نظر من احتیاجی نیست مشخصات دو رم یکسان باشه . چون عملا در دو زمان متفاوت Memory Controller به رم ها دسترسی پیدا می کنه و اشکالی پیش نمی آد .
          منتها رعایت کنید که باس رم مورد نظرتون از 266 بیشتر نباشه چرا که مادر بورد شما قادر به پشتیبانی نیست و کارآیی رم شما کاهش پیدا می کنه .
          ----------------------------------------------------------------
          توضیحات صابر عزیز هم کافی هستن . ( ممنون )
          اگر سوال داشتید بپرسید .
          موفق باشید .

دیدگاه

خیلی خیلی ممنون
            سرعت باس رم رو چطور میتونم تشخیص بدم منظورم از روی اسمش هست مثلا مینویسن:
            pc2100 این به این معنیه که 266 میشه pc4200؟ یا مینویسن PC400 باز به این معنیه که فرکانسش 400 هست؟
            نظرتون راجع به اینکه یه رم 512mb pc4200 چیه مشکلی نداره؟
            و دیگه اینکه اصل بودن رم رو در مورد رمهای کینگستون چه جور میشه تشخیص داد؟
            با cpu-z میشه؟
            ببخشید سوالای ناجور میپرسم آخه میخوام برم خرید دیگه به سلامتی می خواستم درجه املی بودنم رو کمتر کنم
            به هر حال ممنون

دیدگاه

سلام
              ببین دوست من ...
              برای مثلا DDR400 رو در نظر میگیریم .
              این 400 اینجا در واقع فرکانس Nominal رم هستش . فرکانس کاری میشه نصف اون یعنی 200 .
              در DDR ها هم فرکانس کاری با فرکانس پایه برابره پس اینجا فرکانس پایه هم میشه 200 .

برای مثال بعدی DDRII - 400 رو در نظر می گیریم .
              اینجا مثل قبل 400 فرکانس Nominal هستش . فرکانس کاری میشه نصفش یعنی 200 .
              اما در DDRII فرکانس کاری دو برابر فرکانس پایه است . یعنی اینجا فرکانس پایه میشه 100 .

اما در مورد PCyyyy - این تعریف برای کلاس بندی استاندارد Memory Module هست .
              طریقه بدس آوردنش هم اینه که فرکانس Nominal رو در 8 ضرب می کنن ( حالا چرا 8 ؟ اگه خواستی بگو تا با فرمول برات بنویسم )
              پس وقتی می گن PC4200 اگر 4200 رو بر 8 تقسیم کنیم میشه 525 یا بعبارتی همون 533

------------

امیدوارم کامل بوده باشه .
              با نرم افزار CPU-z هم می تونی مواردی که می خوای رو ببینی .
              در ضمن یادت باشه که مادربورد شما تنها PC1600 و PC2100 رو ساپورت می کنه .
              پس PC4200 نمی تونی بندازی .

------

موفق باشی .

دیدگاه

خیلی خیلی ممنون که حوصله کردین و جواب دادین هم از شما و هم از آقای سلطانپور ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X