اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عملکرد غیر حرفه ای فروشگاه.

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عملکرد غیر حرفه ای فروشگاه.

چند روز پیش نیاز به یک سری وسایل داشتم که فقط تو این فروشگاه موجود بود و میشد به صورت آنلاین خرید کنم. پیش خودم گفتم حالا که دارم پول پست رو میدم مقداری از وسایل مصرفی و دیگه که کم دارم رو هم بخرم.

اما ...
    خیلی از آی سی ها و دیگر وسایل داخل سایت توضیحاتشون عملا نامعلوم و گنگ بود.
    برای مثال میگم. آی سی MAX232 یه آیسی کاملا شناخته شده هست و اکثرا میدونن چیه. اما همین آی سی چندین سازنده و ده ها سازنده تقلبی داره. همون نسخه اصلی هم چندین مدل داره. اما تو فروشگاه سایت فقط نوشته MAX232 DIP . پسوندش چیه ؟ دمای کاری ؟ سازنده ؟ اصله ؟
    چیزی که تو سایت میبینیم اینه :

خوب ؟ عکس نشون میده ماله ماکسیمه. دیتا شیت قرار داده شده ماله تگزاس اینسترومنته! اما بر اساس قیمتی که تو سایت داده شده میشه حدس زد که آی سی تقلبیه و بی نام نشونه. ( در مقایسه با قیمت بازار )

تو سایت های دیگه اینجور نیست. این سایت هم نباید اینجوری باشه. این سایت کاربرای حرفه ای, مدیران حرفه ای تر و بازدید کننده های اکثرا غیر آماتور داره. اگه یک سایتی مثل Roboeq بیاد این کارو بکنه کسی بهش خورده نمیگیره اما این سایت ....

چند تا مثال میزنم.
    جوان الکترونیک :

پارت نامبر دقیق مشخصه و یا کلیک روی جنس میشه نام سازنده رو هم دید. اون نقطه ( . ) که آخر پارت نامبر هست یعنی جنس تقلبیه ( تو توضیحات سایت هست )

سایت دیجی کی که معرف حضور همه هست و بزرگترین خرده فروش الکترونیکه:

علاوه بر اینکه با پارت نامبر و نام سازنده مشخص کرده با نوع بسته بندی ( ریل، تیوب و غیره ) هم مشخص کرده و تفکیک کرده .

در آخر هم دیتاشیت MAX232 از ماکسیم که چهار مدل رو برای پکیج DIP معرفی کرده. ( با فلش سیاه مشخص کردم )

سازنده های دیگه پارت نامبر و مشخصات دیگه ای دارند

من و خیلی های دیگه دلمون نمخواد زحمت ها مون برای استفاده از یک یا چند قطعه تقلبی به هدر بره و یا حداقل بهمون گفته بشه که یک قطعه تقلبی قراره بهمون فروخته بشه . ( هرچند در چند ثانیه از روی ظاهر میشه فهمید اصله یا نه )

MAX232 فقط یک مثال بود . ده ها و صد ها قطعه دیگر هم همین حالت رو دارند. مثلا خارن ها درجه حرارتشون چنده ؟ 85 105 ؟ سازنده ؟ ESR ؟ خیلی از قطعات دیگه هم پارت نامبرشون مشخص نیست.

با کمال احترام
    carp3.

پاسخ : عملکرد غیر حرفه ای فروشگاه.

یه تغیراتی تو قالب و محتوای سایت ایجاد بشه عالی!!
    http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
    daydigi.com

دیدگاه

تو کشور ایران و با شرایط اقتصادی فعلی نمیشه همیشه یک قطعه رو با پسوند و مشخصات ثابت وارد کرد.
      از طرفی همیشه همین شکل هست که خریدارهای خورده فقط قطعه رو خرید میکنند و تست میکنند و هنگامی که خرید بالا دارند مشخصات اصلی رو سوال میکنند و متناسب با نیازشون خرید میکنندو.
      خرید های خورد فرقی براشون نداره که MAX232 دمای کاریش چی باشه یا تولید کدوم شرکت باشه و فقط عملکرد صحیح میتونه مورد نظر باشه.
      توضیحات تکمیلی رو در تاپیک های مشابه بارها اعلام کردم و روش بحث شده. لطفا به تاپیک مربوطه در انجمن گفتگوی آزاد مراجعه فرمایید.

متشکرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
        تو کشور ایران و با شرایط اقتصادی فعلی نمیشه همیشه یک قطعه رو با پسوند و مشخصات ثابت وارد کرد.
        از طرفی همیشه همین شکل هست که خریدارهای خورده فقط قطعه رو خرید میکنند و تست میکنند و هنگامی که خرید بالا دارند مشخصات اصلی رو سوال میکنند و متناسب با نیازشون خرید میکنندو.
        خرید های خورد فرقی براشون نداره که MAX232 دمای کاریش چی باشه یا تولید کدوم شرکت باشه و فقط عملکرد صحیح میتونه مورد نظر باشه.
        توضیحات تکمیلی رو در تاپیک های مشابه بارها اعلام کردم و روش بحث شده. لطفا به تاپیک مربوطه در انجمن گفتگوی آزاد مراجعه فرمایید.

متشکرم

خب مثلا اگه شما MAX232ECN دارید (مثال زدما!) ، وقتی که تموم شد و بعدا MAX232 بایه پسوند دیگه مثلا MAX232N آوردید بجای اینکه گزینه اضافه به سبد خریدِ MAX232ECN رو فعال کنید، بیاید یه محصول جدید بزنید با نام MAX232N ! و اگه این یکی پسوند هم تموم کردید و بعدش دوباره MAX232ECN آوردید گذینه ی سبد خریدِ MAX232ECN فعال کنید!
        1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
        من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
        !Electronic On! Programming On
        هوشمندانه سوال بپرسیم!
        http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee

خب مثلا اگه شما MAX232ECN دارید (مثال زدما!) ، وقتی که تموم شد و بعدا MAX232 بایه پسوند دیگه مثلا MAX232N آوردید بجای اینکه گزینه اضافه به سبد خریدِ MAX232ECN رو فعال کنید، بیاید یه محصول جدید بزنید با نام MAX232N ! و اگه این یکی پسوند هم تموم کردید و بعدش دوباره MAX232ECN آوردید گذینه ی سبد خریدِ MAX232ECN فعال کنید!
          مثلا 1000 تا 232N خرید میشه یکهو 1500 تا فروش میره و مجبوریم 500 تای دیگه از بازار داخل تهیه کنیم و بدیم و میبینی اون پسوند خاص گیر نمیاد و به کل دردسر میشه.
          از طرفی سقف خرید تایین نمیکنیم چون فروشگاه آنلاین هست و یکروزه ممکنه خیلی قطعات برند و دوباره وارد انبار بشند و .... با همکارا در ارتباطیم و .... نمیشه سقف خرید تعدادی مشخص کرد. مثلا همکارم میگه max232N دارم 10 هزار تا ولی من خودم تو انبار خودم 1000 تا دارم سقف تایین نمیکنم چون میدونم تموم کنم ازش خرید میکنم و ....

توضیحش سخت هست و هرچی بگم احتمالا دوستان کامل درک نمیکنند قضیه رو ولی شدنی نیست فعلا.

دیدگاه

با تشکر از پاسختون.

این که بیشتر کاربران به پسوند و یا سازنده قطعه اهمیت نمیدن درسته اما اینکه کاربرانی که خرده خرید میکنن ممکنه نیاز داشته باشن فقط یک محصول تولید کنند ولی همون هم باید با کیفیت باشه.
            البته جدا از پسوند نکته مهم دیگه کپی بودن چیپ هست. از اونجایی که شما قیمت رو مشخص کردید و در نتیجه همه ی موجودی انبارتون یک قیمت هست . ( حداقل در هر سری )آ‌ میتونید در کمال صداقت کپی بودن و غیر اصل بودن چیپ رو اعلام کنید تا خریدار بدونه چی داره میخره. همونجور که در مورد ماژول های NRF صداقت دارید.

چیپ های کپی فقط در شرایط نرمال درست کار میکنند و رفتارشون اصلا شبیه به دیتا شیت نیست. مثلا 7805 کپی اگه 800 میلی آمپر ازش خروجی بگیرید و هیت سینک نداشته باشه میسوزه. در صورتی که نسخه اصل وارد حالت ترمال پروتکشن میشه و بعد از خنک شدن دوباره شروع به کار میکنه , و بقول معروه سک سکه میکنه.

به هر حال شما میتونید در جهت حرفه ای شدن و تبدیل شدن از یک فروشگاه به یک سوپلایر قدم بردارید. ممکنه سخت باشه و یا فشار بیشتری رو متحمل کنه. اما در دراز مدت باعث پشرفت میشه. درج مشخصات اضافه فقط باعث اعتماد بیشتر خریدار میشه.

یه مثال در بدترین شرایط میزنم. فرض کنید نیاز به یک دوربین کوچک برای یک پروژه دارید. چند درصد حاضرید این دوربین رو بخرید ؟ حدس میرنم 0 درصد.
            http://roboeq.ir/products/detail/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86%20%D9%85%D9%8 8%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84/

خوشبختانه سایت شما یک پله حرفه ای تر از سایت بالا عمل میکنه اما تا رسیدن به هدف نهایی که احتمالا باید تبدیل شدن به یک فروشگاه و سوپلایر تمام و کمال هست راه درازی در پیشه.

با تشکر.

دیدگاه

سایت جوان الکترونیک قطعات کپی و اصل رو از هم دیگه با گذاشتن یک نقطه در انتهای پارتنامبر قطعه مشخص کرده ...... یعنی شما می دونی داری قطعه ی اصل خرید می کنی یا کپی ...... و این مسئله بینهایت برای ما مهمه ......

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین بنیامین پور
                سایت جوان الکترونیک قطعات کپی و اصل رو از هم دیگه با گذاشتن یک نقطه در انتهای پارتنامبر قطعه مشخص کرده ...... یعنی شما می دونی داری قطعه ی اصل خرید می کنی یا کپی ...... و این مسئله بینهایت برای ما مهمه ......
                و من به شما قول میدم که نداشتن اون نقطه اصلا و عبدا نشانه اصل بودن قطعه نیست بلکه نشونه بهتر بودن قطعه هست !

دیدگاه

هه. نقطه های جوان بگم به درد یش میخوره؟؟؟ (زشته نمیشه گفت که!!)
                  پارسال 150 تا 2576hvازش خریدیم به اسم اورجینال. رفت تو کار همش تو ولتاژ کاری زیر 55 ولت میسوخت. حیثیت ما رو پیش مشتری برد. 2576 ها تماما به اسم اورجینال خرید شده بود و همگی از دم تقلبی بود. جالب اینجاست که وقتی این موضوع رو بهشون اعلام کردیم متهم به بیسوادی و نابلدی شدیم. (دیدین اون قد کوتاهه تو فروشگاهشون چقدر گستاخ حرف میزنه دیگه؟؟ حس میکنه عقل کله)
                  حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                  به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

و من به شما قول میدم که نداشتن اون نقطه اصلا و عبدا نشانه اصل بودن قطعه نیست بلکه نشونه بهتر بودن قطعه هست !
                    نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                    پارسال 150 تا 2576hvازش خریدیم به اسم اورجینال. رفت تو کار همش تو ولتاژ کاری زیر 55 ولت میسوخت. حیثیت ما رو پیش مشتری برد. 2576 ها تماما به اسم اورجینال خرید شده بود و همگی از دم تقلبی بود. جالب اینجاست که وقتی این موضوع رو بهشون اعلام کردیم متهم به بیسوادی و نابلدی شدیم. (دیدین اون قد کوتاهه تو فروشگاهشون چقدر گستاخ حرف میزنه دیگه؟؟ حس میکنه عقل کله)
                    متاسفانه اینجا ایرانه و قطعه اصل خیلی خیلی خیلی کم پیدا میشه (گاهی هم اصلا پیدا نمیشه! :angry: )
                    در سایت جوان، محصول بدون نقطه و نقطه دار هیچ فرقی با هم ندارن. (این قضیه نقطه همش کلاه برداریه!)
                    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                    !Electronic On! Programming On
                    هوشمندانه سوال بپرسیم!
                    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
                      متاسفانه اینجا ایرانه و قطعه اصل خیلی خیلی خیلی کم پیدا میشه (گاهی هم اصلا پیدا نمیشه! :angry: )
                      در سایت جوان، محصول بدون نقطه و نقطه دار هیچ فرقی با هم ندارن. (این قضیه نقطه همش کلاه برداریه!)
                      فرق که داره چون ما اینو تو تستهامون مشخص می کنیم ..... اما خوب قطعا اورجینال نیست ..... ولی خود ما حاضریم چندبرابر قیمت پول بدیم ولی جنس اورجینال مصرف کنیم ....

.........(دیدین اون قد کوتاهه تو فروشگاهشون چقدر گستاخ حرف میزنه دیگه؟؟ حس میکنه عقل کله)
                      اونم احتمالا کپیه ..... البته تو تست معلوم می شه ....

دیدگاه

چند وقت پیش یه تعدادی میکرو از جوان خریدیم یکی در میون آشغال از آب در میومد که سریالشون به خوبی کار نمی کرد وقتی هم بهش گفتم گفت ناراحتی برو از جای دیگه بخر. قبل از اونم قطعات آشغالی مثل پتانسیومتر داده بود که اصلا کار نمیکرد یه تعداد زیادی ازش مکس 485 خریدم که اونم بعد از یه مدت کاراییشو از دست میداد و گاها بی دلیل تو مدار میترکید. جالبه بدونید SIM900a که جوان داره از نوع اولین ورژن های اونه که ساخته شده و کلی باگ داره باور نمی کنید با دستور AT+CGMR تستش کنید اینا بعد از یه مدت کاملا بی دلیل از کار میفتاد الان چندتاشو دارم که انداختم کنار متاسفانه چون یکم فروشش بالاست رفتارشون خیلی بد شده و کسی هم باورش نمیشه که جوان آشغال فروش باشه

دیدگاه

:biggrin:
                          من چند بار از فروشگاه خرید کردم انصافا با اقای بلور پچیان حرف میزدم نهایت ادب و احترام و (تخفیف ) رو نسبت به من داشتند جنساشونم بسیار با کیفیت و با درایت بسته بندی و شیک سازی شده بود
                          یه پیشنهاد دیگه شایدم انتقاد داشتم :
                          برای ساخت یه پروژه هم ماژول لازمه هم مقاومت هم سوکت و....
                          فروشگاه از لحاظ قطعات بزرگ و ماژول ها و برد های اموزشی و ماژولار بسیار کامل و غنی هست

مشکل با قطعات کوجک دردسر ساز وقت بر در جای گذاری توی سایت و شایدم کم سود باشه
                          قطعات متفرقه توی سایت کمه البته حق میدم بهشون توی مدت کممی که سایت فروشگاه اومده بالابسیار پیشرفت کرده و قابل تحسینه
                          مرسی :bye
                          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

آشغال فروشی یا کلاهبرداری جوان ربطی به این موضوع نداره. یک مثال دیگه میگم.
                            http://eshop.eca.ir/%DA%A9%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-usb/378-%D9%83%D8%A7%D9%86%D9%83%D8%AA%D9%88%D8%B1-USB-B-MINI-DIP.html

تو توضیحات فقط نوشته "کانکتور USB-B MINI DIP"

خوب الان من از چه فوت پرینتی برای این کانکتور استفاده باید بکنم ؟

تو عکس معلومه دو جفت ساپورت مکانیکی داره و رفتم توی علی بابا و علی اکسپرس دنبال کانکتور های مشابه تا بتونم نقشه و ابعادش رو بدست بیارم ( فقط بر اساس عکس بی کیفیتی که تو سایت بود و اینکه احتمالا کانکتور اون شکلی هم نباشه !‌ )

نزدیک ترین چیزی که پیدا کردم این بود :
                            http://www.aliexpress.com/store/product/Mini-USB-Female-5Pin-PCB-Socket-Connector-4-Legs-HW-MU-5F-21/111362_629215317.html
                            که میشه ردشو تا کارخونه سازنده گرفت : http://www.bentex.com.hk/catalog/connectors/mini-usb/hw-mu-5f-21.shtml

کانکتور یک جفت(۲پا): http://www.aliexpress.com/item/Mini-USB-Female-5Pin-PCB-Socket-Connector-2-Legs-HW-MU-5F-20/629225945.html

من میتونم آیا بر اساس این فوتپرینت استفاده کنم ؟

نکته جالب تر اینه که توی کانکتور SMD هم از همون عکسی که برای نسخه DIP استفاده کردن .
                            http://eshop.eca.ir/%DA%A9%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-usb/830-%D9%83%D8%A7%D9%86%D9%83%D8%AA%D9%88%D8%B1-USB-B-MINI-SMD.html
                            که حدس میزنم این باشه : http://www.aliexpress.com/item/Mini-USB-SMD-Female-Socket-5PF/1928743305.html

این عملکرد به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

حتی فروشنده های بفروش-در-رو ی علی اکسپرس هم یه دراینگ و نفشه از کانکتور قرار میدن.

نمیدونم چرا حالت تدافعی میگیرن مدیران به خودشون. فقط داریم یکسری نکات رو میگیم. در راستای بهتر شدن خدمات فروشگاه. خرجی هم نداره. فقط کمی تلاش میخواد.

با تشکر.

دیدگاه

]اگه خدمت اساتید بی ادبی نباشه قیمت بعضی از کالا ها هم بالاست (البته بحث جنس مرغب و غیر مرغوب رو پیش نیارید در کالاهای کاملا مشابه خدمتتون عرض می کنم).
                              مثلا قیمت مقاومت 1/4 وات
                              پایا 6 ای سی ای 9.5
                              پتانسیومتر خوابیده
                              پایا 95 ای سی ای 120
                              ماسفت irfz44n
                              جوان 790 ای سی ای 1000
                              خازن 104
                              پایا 8 ای سی ای 12
                              1n4007
                              پایا 24 ای سی ای 35
                              مگا8 a
                              [glow=red,2,800] پایا 3900 ای سی ای 3500
                              [/glow]دیپ 4تایی
                              پایا 300 ای سی ای 440
                              نظرم اینه اگر این سایت بتونه فریم کلیش رو بهبود ببخشه(حد اقل در سطح جوان) سطح قیمت ها رو بیاره در سطح پایا برای سفارشات بالای 200 هزار تومن ارسال رایگان حداقل بره تهرانی ها داشته باشه
                              انواع جنس ها رو هم داشته باشه خیلی موفق تر خواهد بود.
                              البته اگه پول داشتم خودم این کار رو میکردم رو این پایا رو کم می کردم.هر سری میرم 2 ساعت تموم طول میکشه جنس از انبار برام بیاره :mrgreen:

اسمم بابا برقيه مي دونين کارم چيه دلم مي خواد همه جا که با کمک شما
                              مصرف برق کم بشه تا برقمون قطع نشه
                              مصرف بي رويه کار خيلي بديه موقع پخش کارتون برق تلويزيون
                              اگه يه دفعه بره حوصله مون سر مي ره
                              هرگز نشه فراموش لامپ اضافي خاموش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X