ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2008/08/28
    1,088
    3

جدا کردن قاب لامپ هاي رشته اي

با سلام.
    من مي خوام قاب لامپ رشته اي رو جدا کنم به صورتي که شيشه و قسمت فلزي ان خراب نشه. کسي ايده اي نداره؟
    2014/07/26
    15
    0

پاسخ : جدا کردن قاب لامپ هاي رشته اي

نقل قول نوشته اصلی توسط feshwari
    با سلام.
    من مي خوام قاب لامپ رشته اي رو جدا کنم به صورتي که شيشه و قسمت فلزي ان خراب نشه. کسي ايده اي نداره؟
    درود بر شما
    ميتوانيد براي اينكار از يك نخ محكم مثل نخ كفاشي دور تا دور محل ايجاد شكستگي بندازي و محكم و سريع انرا حركت دهي تا محل نخ داغ شود بعد نخ را برداشته ولامپ را تا محل نخ در اب سرد فرو ببر لامپ از محل مورد نظر ترك بر ميدارد
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    356

سلام قسمت فلزي رو رو مشعل الکلي يا ... قرار بديد تا به شدت داغ بشه(تا حدي که قلع سر پيچ ذوب بشه) بعد بلافاصله با پارچه يا چند لايه روزنامه سرپيچ رو تا جايي که زور داريد بچيچونيد تا جدا شه) . چون ضريب انبساط فلز از شيشه خيلي بيشتره بزرگتر ميشه و چون چسب بين شيشه و سر پيچ انعطاف پذيري کمي داره لامپ از سرپيچ جدا ميشه.
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2011/03/24
    Tehran
    518
    38

من یبار سرپیچ رو داغ کردم زیاد محکم لامپ و پیچوندم تو دستم خورد شد توصیه میکنم هنگام این کار لامپ رو خوب داغ کنید و حتما از دست کش کار استفاده کنی چون اگه لامپ تو دستت شکست دستت آسیب نبینه. موفق باشی
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …
    2008/08/28
    1,088
    3

من مي خوام قطعه فلز هر دو طرف مهتابي رو در بيارم بدون اينکه لامپ خورد بشه. چکار کنم؟
    2008/08/13
    اهواز
    674
    163

روغن سوخته بریز تو یه ظرف بذار داغ داغ بشه
    بعدلامپ رو از قسم فلزی سریع وارد کن فکر کنم بلافاصه از سطح تماس تمیز برش بخوره

خیلی سال پیش یه نفر با این روش از شیشه اب لیمو لیوان درست میکرد :agree:
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    356

يه روش هم هست مربوط به زنداني ها ميشه :mrgreen: يه نفر ميشناسم ميگفت تو زندان چون کمبود ليوان داشتند شيشه مربا رو تبديل به ليوان ميکردند ميگفت با نخ دور دهانه شيشه مربا رو اونقدر سريع مرتبا ميکشيدند و بلافاصله اونو تو آب فرو ميکردند :mrgreen: خيلي تميز جدا ميشده براي لامپ مهتابي هم ميشه اين کارو کرد
    البته الان نميدونم هنوز تو زندان ها اين کارو ميکنن يا نه چون چيزي که گفتم برميگرده به حدود 20 سال پيش :mrgreen:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2009/12/25
    1,462
    37

سلام من قبلا میدادم برام این کار رو بکنه یک شیشه بر و اکثرا هم سالم در میومد ولی اگه میخوای توش ال ای دی کار کنی این راهش نیست.من کلی از عمرم رو اینطوری تلف کردم :sad:
    از قابهای درست و حسابی و مخصوص استفاده کن.
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی
    2008/08/28
    1,088
    3

من يه راهي براي جدا کردن لامپ شيشه اي از قابش پيدا کردم. با يه صفحه کوچک مخصوص برش شيشه با قطر 2 سانتيمتر به دريل دستي کوچک وصل کردم و اونو اهسته برديم. حالا يه مشکل ديگه دارم اين است که اون موادي که در قسمت داخلي قرار داره و شيشه و بدنه فلزي رو به هم وصل کرده رو جدا کنم. با اسيد نمي شه اون رو حل کرد؟
    2014/01/24
    10
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط feshwari
    من يه راهي براي جدا کردن لامپ شيشه اي از قابش پيدا کردم. با يه صفحه کوچک مخصوص برش شيشه با قطر 2 سانتيمتر به دريل دستي کوچک وصل کردم و اونو اهسته برديم. حالا يه مشکل ديگه دارم اين است که اون موادي که در قسمت داخلي قرار داره و شيشه و بدنه فلزي رو به هم وصل کرده رو جدا کنم. با اسيد نمي شه اون رو حل کرد؟
    اون مواد سمی و سرطان زا هستند و بسادگی جدا نمیشن همانطور که دوستمان در بالا گفتند از قاب های حاضری برای اینکار استفاده کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12