اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جدا کردن قاب لامپ های رشته ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جدا کردن قاب لامپ های رشته ای

با سلام.
    من می خوام قاب لامپ رشته ای رو جدا کنم به صورتی که شیشه و قسمت فلزی ان خراب نشه. کسی ایده ای نداره؟

پاسخ : جدا کردن قاب لامپ های رشته ای

نوشته اصلی توسط feshwari
    با سلام.
    من می خوام قاب لامپ رشته ای رو جدا کنم به صورتی که شیشه و قسمت فلزی ان خراب نشه. کسی ایده ای نداره؟
    درود بر شما
    میتوانید برای اینکار از یک نخ محکم مثل نخ کفاشی دور تا دور محل ایجاد شکستگی بندازی و محکم و سریع انرا حرکت دهی تا محل نخ داغ شود بعد نخ را برداشته ولامپ را تا محل نخ در اب سرد فرو ببر لامپ از محل مورد نظر ترک بر میدارد

دیدگاه

سلام قسمت فلزی رو رو مشعل الکلی یا ... قرار بدید تا به شدت داغ بشه(تا حدی که قلع سر پیچ ذوب بشه) بعد بلافاصله با پارچه یا چند لایه روزنامه سرپیچ رو تا جایی که زور دارید بچیچونید تا جدا شه) . چون ضریب انبساط فلز از شیشه خیلی بیشتره بزرگتر میشه و چون چسب بین شیشه و سر پیچ انعطاف پذیری کمی داره لامپ از سرپیچ جدا میشه.
      لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

من یبار سرپیچ رو داغ کردم زیاد محکم لامپ و پیچوندم تو دستم خورد شد توصیه میکنم هنگام این کار لامپ رو خوب داغ کنید و حتما از دست کش کار استفاده کنی چون اگه لامپ تو دستت شکست دستت آسیب نبینه. موفق باشی
        برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

من می خوام قطعه فلز هر دو طرف مهتابی رو در بیارم بدون اینکه لامپ خورد بشه. چکار کنم؟

دیدگاه

روغن سوخته بریز تو یه ظرف بذار داغ داغ بشه
            بعدلامپ رو از قسم فلزی سریع وارد کن فکر کنم بلافاصه از سطح تماس تمیز برش بخوره

خیلی سال پیش یه نفر با این روش از شیشه اب لیمو لیوان درست میکرد :agree:

دیدگاه

یه روش هم هست مربوط به زندانی ها میشه :mrgreen: یه نفر میشناسم میگفت تو زندان چون کمبود لیوان داشتند شیشه مربا رو تبدیل به لیوان میکردند میگفت با نخ دور دهانه شیشه مربا رو اونقدر سریع مرتبا میکشیدند و بلافاصله اونو تو آب فرو میکردند :mrgreen: خیلی تمیز جدا میشده برای لامپ مهتابی هم میشه این کارو کرد
              البته الان نمیدونم هنوز تو زندان ها این کارو میکنن یا نه چون چیزی که گفتم برمیگرده به حدود 20 سال پیش :mrgreen:
              لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام من قبلا میدادم برام این کار رو بکنه یک شیشه بر و اکثرا هم سالم در میومد ولی اگه میخوای توش ال ای دی کار کنی این راهش نیست.من کلی از عمرم رو اینطوری تلف کردم :sad:
                از قابهای درست و حسابی و مخصوص استفاده کن.
                ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

من یه راهی برای جدا کردن لامپ شیشه ای از قابش پیدا کردم. با یه صفحه کوچک مخصوص برش شیشه با قطر 2 سانتیمتر به دریل دستی کوچک وصل کردم و اونو اهسته بردیم. حالا یه مشکل دیگه دارم این است که اون موادی که در قسمت داخلی قرار داره و شیشه و بدنه فلزی رو به هم وصل کرده رو جدا کنم. با اسید نمی شه اون رو حل کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
                    من یه راهی برای جدا کردن لامپ شیشه ای از قابش پیدا کردم. با یه صفحه کوچک مخصوص برش شیشه با قطر 2 سانتیمتر به دریل دستی کوچک وصل کردم و اونو اهسته بردیم. حالا یه مشکل دیگه دارم این است که اون موادی که در قسمت داخلی قرار داره و شیشه و بدنه فلزی رو به هم وصل کرده رو جدا کنم. با اسید نمی شه اون رو حل کرد؟
                    اون مواد سمی و سرطان زا هستند و بسادگی جدا نمیشن همانطور که دوستمان در بالا گفتند از قاب های حاضری برای اینکار استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
                      فکر کنم با گرما دادن اون مواد چسب مانند نرم بشن البته اگه درست منظورتون را فهمیده باشم

دیدگاه

سلام بر دوستان
                        سیم داخل لامپ ال ای دی از سر پیچ جدا شده و من می خوام اون رو سر جاش لحیم کنم ولی به داخل سرپیچ دسترسی راحتی ندارم کسی هست که راهنمایی کنه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X