اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی DMA در LPC1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی DMA در LPC1768

سلام.
    یک سری از قسمت های میکروکنترلر ها هستن که خیلی کم بهشون پرداخته شده اما کاربردین.
    یکی از اونا بحث DMA هستش که مطبل کم گفته شده در موردش.
    من میخوام از DMA تو قسمت USART و SPI استفاده کنم. من با پروتکل spi اطلاعاتی رو از یه IC دیگه می گیرم. نرخ تبادل اطلاعات تو اینجا بالاست و من فعلا spi رو با 10 مگ راه انداختم. اطلاعاتم رو هم 100 میکروثانیه باید از اون IC بگیرم. این وسط اگه بخوام همزمان انتقالو با USART به میکروی دیگه یا کامپیوتر انجام بدم جور در نمیادو واسه همین میخواستم ببینم چطور میشه از DMA اینجا کمک گرفت ؟
    کلا اگه کسی از دوستان با DMA میکرو کار کرده و اطلاعاتیداره ممنون میشم که بگه.
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : راه اندازی DMA در LPC1768

سلام
    دوستان کسی چیزی نمیدونه در مورد DMA ؟
    اگه دوستی لطف کنه و یه مثال کوچیک بزنه ممنون میشم :nerd:
    یاعلی
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

پاسخ : راه اندازی DMA در LPC1768

ببینید تو مبحث dma یک طرف ثابت کار حافظه است . و طرف دیگش پریفریال است . حالا شما اگر بخواهید با dma دوتا پریفریال رو بهم وصل کنید فکر نکنم که بشه . و حتی فکر نکنم با واسطه حافظه هم بشه . الته مطمعن نیستم . هر dma هر پریفریال حافظ جداست . البته اگر به که حافظه دوتا پریفریال باهم همپوشانی داشته باشه اونجا فکر کنم شما بتونید به هدفتون برسید.
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X