اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در درایو کردن سون سگمنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در درایو کردن سون سگمنت

درود بر دوستان
    میخواستم بجای استفاده از آی سی 74154 که خروجیش منفی هست از آی سی 4067 استفاده کنم که میشه خروجیشو هم مثبت گذاشت هم منفی، به نظر شما برای سون سگمنت کوچک نیازی به گذاشتن بافر یا درایوری چیزی هست؟
    در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

پاسخ : کمک در درایو کردن سون سگمنت

سلام دوست عزیز.
    جهت راه اندازی سون سگمنت:
    اگر می خواهید برای راه اندازی سون سگمنت از میکرو کنترلر استفاده کنید به راحتی و بدون هیچ واسطه ای می توانید سون سگمنت را به میکرو وصل کنید و برای احتیاط فقط باید از چند مقاومت 330 اهم ویا 220 اهم بین میکرو و سون سگمنت استفاده کنید . ولی اگر مدار شما یک مدار منطقی معمولی می باشد برای اتصال سون سگمنت خود به مدار طراحی شده به غیر از آیسی های دیکدر نیازی به آیسی دیگری ندارید.آیسی های دیکدر سون سگمنت ها دو نوع اند که با توجه به نوع سون سگمنت شما یعنی آند مشترک و یا کاتد مشترک باید انتخاب شوند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mansoor zahedipour
      سلام دوست عزیز.
      جهت راه اندازی سون سگمنت:
      اگر می خواهید برای راه اندازی سون سگمنت از میکرو کنترلر استفاده کنید به راحتی و بدون هیچ واسطه ای می توانید سون سگمنت را به میکرو وصل کنید و برای احتیاط فقط باید از چند مقاومت 330 اهم ویا 220 اهم بین میکرو و سون سگمنت استفاده کنید . ولی اگر مدار شما یک مدار منطقی معمولی می باشد برای اتصال سون سگمنت خود به مدار طراحی شده به غیر از آیسی های دیکدر نیازی به آیسی دیگری ندارید.آیسی های دیکدر سون سگمنت ها دو نوع اند که با توجه به نوع سون سگمنت شما یعنی آند مشترک و یا کاتد مشترک باید انتخاب شوند
      از دیکدر که نمیشه چون برنامه ام طوری نیست که دیکدر بذارم از میکرو هم که مستقیم نمیشه چون از شیفت ریجستر استفاده کردم و از خروجی شیفت ریجستر و مالتی پلسر استفاده کردم منتهی درایوری نداریم که سون سگمنت آند رو درایو کنه یعنی خروحی درایور مثبت باشه شایدم من ندیدم اما یه جا خوندم گفتن تو ایران نیستش قطعه اش، uln2003 دارم که خروجیش منفی و واسه کاتد مشترک جواب میده اما چون سون سگمنت هام اند هستند نخواستم دوباره سون سگمنت کاتد بخرم واسه همین گفتم روشی هست که این سگمنت های آند رو درایو کنم یا نه
      از مالتی پلکسر 4067 بجای 74154 استفاده کردم چون خروجی 4067 دست ماست که منفی انتخابش کنیم یا مثبت اما خروجی 74154 منفی هستش.....حالا موندم واسه درایو کردن چه بافر یا آی سی ای تو خروجی 4067 بذارم؟اصلا فرق 4067 با 74154 تو چی هست؟تنها تفاوتی که دیدم این بود که مالتی پلکسر 4067 یه پایه ایکس داره که میشه مثبت یا منفی بودن خروجی رو خودمون تعیین کنیم نمیدونم میشه جای 74154 گذاشت یا نه!!!!

درضمن این شیفت ریجستر و مالتی پلکسر واسه ساخت ساعت با ds1307 هست که دیتا رو بصورت سری ارسال میکنه و خروجی شیفت ریجستر به سگمنت ها داده میشه

دیدگاه

سلام.
        تا اونجایی که بنده متوجه شدم شما یک میکرو دارید و می خواهید به کمک قطعه DS یک ساعت رو طراحی کنید و بر روی یک سگمنت نمایش دهید.درصورتی که مدار خودرا در این جا قرار دهید می تونم کمکتون کنم.من از این تیپ پروژه ها زیاد انجام دادم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mansoor zahedipour
          سلام.
          تا اونجایی که بنده متوجه شدم شما یک میکرو دارید و می خواهید به کمک قطعه DS یک ساعت رو طراحی کنید و بر روی یک سگمنت نمایش دهید.درصورتی که مدار خودرا در این جا قرار دهید می تونم کمکتون کنم.من از این تیپ پروژه ها زیاد انجام دادم .
          قبلا با همین ds1307 کار کردم و با دیکدر 7447 و اشغال همه پورت ها ساعت درست کردم اما اینبار با شیفت ریجستر میخوام کار کنم
          مدار مشکلی نداره در عمل وقتی میخوام از مالتی پلکس خروجی بگیرم نمیدونم واسه آندمشترک چی بذارم که جریان سون سگمنت رو تامین کنه ترانزیستور هم نمیخوام باشه یه آی سی مثل uln باشه

راستی یه سوال دیگه ما وقتی فرکانس کاری میکرو رو 4000000 یا 4مگاهرتز انتخاب میکنیم باید واسه میکرومون کریستال بذاریم ؟یا همون کریستال ساعت کفایت میکنه؟من تو ساعت قبلیم که با ds1307 ساختم فقط کریستال ساعت گذاشتم تو این برنامه جدید که با شیفت ریجستر هست از تایمر میکرو استفاده کرده فرکانس کاریشم 4مگاهرتز گذاشته باید کریستال دیگه ای جز کریستال ساعت بذارم؟

این نمونه همین کاری هست که میخوام بکنم البته شاید تاریخشو شمسی کنم خیلی تلاش کردم ولی موقع تنظیم تاریخش قاطی میکنه
          این لینک رو ببینید سگمنت هاشم کاتد هست و من میخوام آند استفاده کنم قسمت مربوط به دیتا برنامه رو تبدیل کردم به آند اما واسه آند درایوری یا بافری سراغ ندارم

http://wle.ir/wp-content/uploads/2013/01/Clock_date_Temp_.rar

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوروش22
            قبلا با همین ds1307 کار کردم و با دیکدر 7447 و اشغال همه پورت ها ساعت درست کردم اما اینبار با شیفت ریجستر میخوام کار کنم
            مدار مشکلی نداره در عمل وقتی میخوام از مالتی پلکس خروجی بگیرم نمیدونم واسه آندمشترک چی بذارم که جریان سون سگمنت رو تامین کنه ترانزیستور هم نمیخوام باشه یه آی سی مثل uln باشه

راستی یه سوال دیگه ما وقتی فرکانس کاری میکرو رو 4000000 یا 4مگاهرتز انتخاب میکنیم باید واسه میکرومون کریستال بذاریم ؟یا همون کریستال ساعت کفایت میکنه؟من تو ساعت قبلیم که با ds1307 ساختم فقط کریستال ساعت گذاشتم تو این برنامه جدید که با شیفت ریجستر هست از تایمر میکرو استفاده کرده فرکانس کاریشم 4مگاهرتز گذاشته باید کریستال دیگه ای جز کریستال ساعت بذارم؟

این نمونه همین کاری هست که میخوام بکنم البته شاید تاریخشو شمسی کنم خیلی تلاش کردم ولی موقع تنظیم تاریخش قاطی میکنه
            این لینک رو ببینید سگمنت هاشم کاتد هست و من میخوام آند استفاده کنم قسمت مربوط به دیتا برنامه رو تبدیل کردم به آند اما واسه آند درایوری یا بافری سراغ ندارم

http://wle.ir/wp-content/uploads/2013/01/Clock_date_Temp_.rar
            دوست عزیز من فایل شما نتونستم دانلود کنم.ولی باید بگم در مورد مشکل اتصال سون سگمنت شما به میکرو می توان به کمک مقاومت و بدون هیچ واسطه ای سون سگمنت را به میکرو وصل کرد.اگر تعداد سگمنت ها زیاد هم باشد فرقی نمی کند عمل مالتی پلکس کردن رو هم میشه با میکرو انجام داد برای همین نیاز به هیچ آیسی جانبی جهت اتصال سگمنت و میکرو به یکدیگر نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X