اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه اندازه گیری مقدار الکترومغناطیس بر روی سیم برق کمک می خواستم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه اندازه گیری مقدار الکترومغناطیس بر روی سیم برق کمک می خواستم

سلام
    دوستان من اطلاعات زیادی در مورده مدارهای الکترونیکی ندارم دستگاهی هست که بر روی سیم برق امواج الکترومغناطیس می فرسته . می خواستم بدونم چجوری میشه با دستگاه مولتی متریا اهم سنج مقدار الکترومغناطیس را سنجید ، یعنی وقتی دستگاه را وصل می کنم چجوری می تونم مقداری که بر روی سیم برق منتشر می کند عدد آن را مشخص کرد
    باتشکر از لطف شما

پاسخ : نحوه اندازه گیری مقدار الکترومغناطیس بر روی سیم برق کمک می خواستم

نوشته اصلی توسط arashgr
    سلام
    دوستان من اطلاعات زیادی در مورده مدارهای الکترونیکی ندارم دستگاهی هست که بر روی سیم برق امواج الکترومغناطیس می فرسته . می خواستم بدونم چجوری میشه با دستگاه مولتی متریا اهم سنج مقدار الکترومغناطیس را سنجید ، یعنی وقتی دستگاه را وصل می کنم چجوری می تونم مقداری که بر روی سیم برق منتشر می کند عدد آن را مشخص کرد
    باتشکر از لطف شما
    سلام
    دوست عزیز، اصولاً موج الکترومغناطیس استفاده میشه که نیاز به محیط مادی نداشته باشه!! چیزی که داخل سیم جریان پیدا می کنه موج الکتریکی هست (با دامنه و فرکانس مشخص). پس اول یک مبدل باید موج الکترومغناطیسی رو به سیگنال های الکتریکی تبدیل کنه (برای عبور از سیم) و بعد این سیگنال الکتریکی رو با اسیلوسکوپ اندازه میگیرند. از روی این سیگنال الکتریکی و مشخصات مبدل، مشخصات موج الکترومغناطیسی به دست میاد.
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

دستگاهی هست که برای دور کردن سوسک و موش و حشرات موذی از سیستم الکترومغناطیس استفاده می کند می خوام بدونم وقتی این دستگاه را به برق میزنیم از کجا بدونم این دستگاه امواج الکترومغناطیس بر روی سیم ارسال می کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashgr
        دستگاهی هست که برای دور کردن سوسک و موش و حشرات موذی از سیستم الکترومغناطیس استفاده می کند می خوام بدونم وقتی این دستگاه را به برق میزنیم از کجا بدونم این دستگاه امواج الکترومغناطیس بر روی سیم ارسال می کند؟
        امواج الکترو مغناطیس از طریق آنتن پخش میشه، نه سیم!! با یه قطب نما ی ساده هم میتونی تست کنی. امواج الکترو مغناطیس روی قطب نما تأثیر میذاره..
        *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashgr
          دوست عزیز فک میکنم این دشتکاه ها با امواج التراسونیک کار میکنن نه الکترومغناطیس, آخه سوسک موج الکترومغناطیسو از کجا میخواد درک و حس کنه؟ :p
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
          مخترع برتر شمال غرب سال 96
          مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

سلام دوست عزیز.اگر می خواهید خودتان چنین وسیله ای را درست کنید که میدان مغناطیسی را اندازه گیری کند می توانید از سنسور های اندازه گیری میدان مغناطیسی که به را حتی توسط میکرو راه اندازی می شوند استفاده کنید. معروف ترین آن ها سنسور اثر هال است.

دیدگاه

مدار شو دارم oo:
              دنبال جی میکردید؟ :angry:
              خواستی ارسال کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X