اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی ارسال و دریافت داده توسط پورت سریال در LPC1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی ارسال و دریافت داده توسط پورت سریال در LPC1768

سلام.
    من میخوام که با میکروکنترلر LPC1768 و با استفاده از پورت سریال یا همون UART داده ارسال و دریافت کنم و این داده ممکن است هر چیزی باشد از جمله اعداد صحیح مثبت و منفی و یا اعداد اعشاری و یا کلمه و یا جمله و خلاصه همه چیز.
    طرف مقابل ممکن است کامپیوتر باشد و یا یک میکروکنترلر دیگر و یا هر سیستمی که دارای پورت سریال است.
    حالا سوال من این است که چگونه باید داده ها و اطلاعات رو ارسال و دریافت کنم. مثلا برای ارسال عدد 568 باید چه جوری این عدد رو ارسال کنم. در پورت سریال من میتونم 1 بایت رو در رجیستر THR بنویسم. ولی عدد 568 در یک بایت جا نمیشه.
    آیا داده ها رو باید کاراکتر به کاراکتر ارسال و دریافت کنم. یعنی برای ارسال عدد 568 ابتدا باید 5 و سپس 6 و در آخر هم 8 رو ارسال کنم یا به عبارتی دیگر کد ASCII هر رقم رو ارسال کنم. در این صورت طرف گیرنده چه جوری باید عدد 568 رو دریافت و در یک متغیر ذخیره کند. طرف مقابل اطلاعی نداره که داده ای که قرار است دریافت کنه چی هستش.
    مشکل من الگوریتم ارسال و دریافت داده هستش.
    ممنون میشم که من رو راهنمایی کنید.

پاسخ : چگونگی ارسال و دریافت داده توسط پورت سریال در LPC1768

شما برای uart یک بافر درست بکن (یک ارایه ) ااطلاعاتت رو ار بافر بخون یا بفرست.فقط کافی اطلاعاتت رو بریزی توی بافر یا بخونی.باقیش رو خودش انجام میده

دیدگاه

پاسخ : چگونگی ارسال و دریافت داده توسط پورت سریال در LPC1768

لینک (پروژه) زیر رو ببینید، متوجه منظور جناب arvin2009 میشید:
      [برنامه نمونه] [10] UART

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X