اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

با سلام میکروم پروگرام نمیشه راهنماییم کنید وقتی فیوز بیتشو دست کاری کردم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام میکروم پروگرام نمیشه راهنماییم کنید وقتی فیوز بیتشو دست کاری کردم

با سلام به همه :cry2:
    من داشتم با avr atmega 16aکار میکردم که فیوز بیتی که برای نوسان ساز داخلی هستو عوض کردم دیگه میکروم پروگرام نشد. :angry:
    الان باید چیکار کنم؟
    پروگرامم از همین شرکت eca خریدم مدلش AUP-0111 هستش
    تو این گرونی نمیشه ای سی خرید که کمک کنید؟
    قبل از هر چیز ازتون خیلی ممنون هستم همیشه جواب سوالامو دادید
    مرســـــــــی

پاسخ : با سلام میکروم پروگرام نمیشه راهنماییم کنید وقتی فیوز بیتشو دست کاری کردم

اول مطمئن باش که پروگرامرت سالمه ( یک میکرو سالم رو باهاش پروگرم کن)
    بعد باید هر چهار حالت کلاک رو میکرو به وجود بیاری و میکرو را پروگرم کنی
    1-بدون نوسان ساز خارجی ( یعنی میکرو خالی )
    2- با کریستال خارجی
    3-با rc خارجی
    4- با کلاک مستقیم
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

پاسخ : با سلام میکروم پروگرام نمیشه راهنماییم کنید وقتی فیوز بیتشو دست کاری کردم

ارورر میده موقع پروگرم کردن
      با کریستال خارجی هم انجام دادم نشد

دیدگاه

دوست من نگران نباش
        میکرو که نسوخته
        فقط چون فیوزبیتها رو عوض کردی الان شناسایی نمیشه
        اگر تازه کار هستید
        پیشنهاد می کنم که یک پروگرامر دیگه پیدا کنید مثلا از دوستی یا اشنایی چیزی !!! و میکرو رو با اون باز کنید
        من خودم این مشکل برام پیش اومد و پروگرامر خودم باز نمی کرد
        یک پروگرامر دست ساز داشتم که با پروت lpt (پورت پرینتر مال کامپیوترهای قدیمی) بازش کردم
        اگر پروگرامرتون کابل isp داره می تونید از اون مد هم استفاده کنید

ولی در کل راه حل دادن گذاشتن یک کریستال خارجی روی پروگرامر هست من مدل پروگرامرتون رو تو سایت پیدا نکردم !!!!
        ولی یک محصولی توی فروشگاه هست بنام AVR recovery که برای همین مشکلات شما ساخته شده
        میکرو رو می زاری داخلش خودش فیوز بیتها رو بر می گردونه البته قیمتش 55 تومانه !!!!
        http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/2633-avr-recovery.html
        خودت هم می تونی این دستگاه رو درست کنی
        اگر عبارت دکتر فیوزبیت رو سرچ کنی اموزش ساختش رو هست توی اینترنت می تونی از اون هم استفاده کنی :applause:
        چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه بجر اینکه هر کسی که با میکرو کار کرده یک روزی به این مشکل شما بر خورده نگران نباشید :agree:

دیدگاه

اگر مشکل از تنظیم فیوز بیت های کلاک باشه قابل حله ولی اگر پایه ریست رو تبدیل به پین کنی یا isp رو غیر فعال کنی یا .... همانطوری که دوستمن گفتند باید میکرو رو ببریش دکتر

طرز کارشو نمی دونم ولی فکر کنم با ولتاز بالا به میکرو شک وارد میکنن تا فیوزش بپره

http://www.instructables.com/id/AVR-Attiny-fusebit-doctor-HVSP/

دیدگاه

سلام دوست من
            نگران نباش :biggrin:
            واسه همه این اتفاقا پیش میاد و واسه رفع کردن مشکلش کلی چیز یاد میگیری :mrgreen:
            اگه فرکانس رو تغییر دادی و گذاشتیش رو کریستال خارجی فقط کافیه که میکروت رو بذاری رو پروگرامرت و بعد به جای کلاک پروگرامر،خودت بهش کلاک بدی، اگه خواستی بگو تا بیشتر توضیح بدم.
            اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
            >>> www.DMF313.ir <<<
            اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد; نتیجه اش یک جا ایستادن،
            در جا زدن و با دنیای پیرامون خود به تدریج بیگانه تر شدن
            است.

دیدگاه

من با بازر مولتیمترم تست کردم دیدم که vcc و gnd میکروم به هم وصل هستن>>>>>> یعنی سوخته؟؟؟؟
              اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
              1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
              2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                طرز کارشو نمی دونم ولی فکر کنم با ولتاز بالا به میکرو شک وارد میکنن تا فیوزش بپره
                دقیقا همین طوره یک ولتاژ بالا به میکرو میده و فیوز بیتها رو باز می کنه
                البته من خودم این دکترفیوزبیت رو ساختم یعنی مدارچاپی و مونتاژ و اینها رو ساختم ولی نمی دونم چرا کار نکرد دیگه هم وقت نداشتم که ببینم چرا !!!!
                شاید بد مونتاژ کردم یا بد برنامه ریزی کردم گذاشتمش برای موقع بیکاری
                ولی زیاد تعریفش رو شنیدم
                البته میشه یک کریستال هم گذاشت روی زیف پروگرامر و با اون پروگرام کرد

اموزش فارسی ساخت رو می تونید از این سایت دانلود کنید
                سایت نویسنده اصلی یادم نیست می تونید کاردستی شماره 24 رو هم سرچ کنید تا برید تو سایت نویسنده ای که ترجمه کردن
                اینم لینکش

http://wle.ir/890/%D9%81%DB%8C%D9%88%D8%B2%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-avr.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط md3848
                  من با بازر مولتیمترم تست کردم دیدم که vcc و gnd میکروم به هم وصل هستن>>>>>> یعنی سوخته؟؟؟؟
                  احتمالا متاسفانه :cry:
                  مگه باهاش چکار کردی ؟؟؟ میکرو ها به این راحتی ها هم نمیسوزن !!!

دیدگاه

http://www.atmel.com/webdoc/avrdragon/avrdragon.hvsp_description.html

http://microtherion.github.io/ScratchMonkey/HighVoltage.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sr.morteza
                      احتمالا متاسفانه :cry:
                      مگه باهاش چکار کردی ؟؟؟ میکرو ها به این راحتی ها هم نمیسوزن !!!
                      والا + و - رو اشتباه زدم>>> تو این حالت میکرو در حد تیم ملی جریان میکشه(منبع تغزیم رو در این حالت دیدم که یهو جریان میره بالا....)

بدبختی یکی دو تا نیس که تا الان یه 5 تایی از میکرو هام پروگرام نمیشن :cry2: :cry2: :cry2: :cry: :cry: :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط md3848
                        احتمالا که باید بهم وصل باشن .... چون جریانی که از VCC میاد باید از GND خارج بشه، و جریان برقرار بشه
                        دوست من یه 5 ولت وصل کن به VCC بعد منفی رو هم بده به GND بعد چک کن ببین اختلاف چنده؟ اگه صفر بود یعنی VCC با GND اتصال کوتاه شده ... اگرم نبود که خدارو شکر.
                        دوستان اگه اشتباه میگم تصحیح بفرمایید
                        >>> www.DMF313.ir <<<
                        است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                          http://www.atmel.com/webdoc/avrdragon/avrdragon.hvsp_description.html

http://microtherion.github.io/ScratchMonkey/HighVoltage.html
                          این لینکهایی که دادید خیلی هم خوبه
                          ولی چطور میشه اون رو ساخت
                          در این باره اطلاعات دادن ولی نگفتن چطوری بسازیمشون !!!! (اتمل رو که باید خرید)
                          باز همون دکتر فیوزبیت لااقل مراحل رو کشیده و با تصویر گفته چکار کنید :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید زارع
                            احتمالا که باید بهم وصل باشن .... چون جریانی که از VCC میاد باید از GND خارج بشه، و جریان برقرار بشه
                            دوست من یه 5 ولت وصل کن به VCC بعد منفی رو هم بده به GND بعد چک کن ببین اختلاف چنده؟ اگه صفر بود یعنی VCC با GND اتصال کوتاه شده ... اگرم نبود که خدارو شکر.
                            دوستان اگه اشتباه میگم تصحیح بفرمایید
                            تست کردم>>>>پنجه....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط md3848
                              تست کردم>>>>پنجه....
                              GND رو به منفی تغذیه وصل کردی؟
                              اگه GND رو به منفی وصل نکرده باشی بازم 5 نشون میده ها.
                              >>> www.DMF313.ir <<<
                              است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X