اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور دمای بخار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور دمای بخار

با سلام

دوستان در حال طراحی سیستمی برای کنترل دمای بخار موجود در سیلندر های یک دستگاه قدیمی هستم که دمای بخار این سلندرها بوسیله اپراتور با باز و بستن شیر کنترل می شد
    می خواستم با کنترل کننده دما و سنسورهای دمای بخار و شیرهای کنترل پذیر این دستگاه رو به روزتر کنم

الان نیازمند دونستن سنسورهای موجود در بازار (منظور سنسورهای دمای بخار صنعتی) و حتی شیرهای صنعتی هستم در مورد سنسورهای PT100 برای کنترل دمای روغن داغ اطلاعاتی دارم و با شیر های برقی و موتوری روغن داغ کار کردم ولی در این مورد نه ممنون می شم اگر راهنماییم کنید

پاسخ : سنسور دمای بخار

به جدول نسبت فشار بخار و دمای بخار مراجعه کنین . مثلا دمای بخار 1.2 بار 105 درجه و 1.4 بار 110 درجه است . سنسوری که این دقت را داشته باشد موجود است اما نکته ای که هست نصب سنسور است . اگر سنسور رو میخوای جداری نصب کنی چه عایقی میخوای روی لوله بکنی که اختلاف 105 و 110 درجه را روی سنسور بدرستی نشان دهد . اگر سنسور رو داخل لوله توسط غلاف میزاری بهتر است اما بازهم نیازمند تجربه هست و بنده این کار رو نکردم . اما میدانم خواندن دمای سنسور جداری برای این کار با تقریب زیاد است .
    معمولا برای کنترل سیستم بخار از سنسور فشار استفاده میکنند
    www.Askdin.com
    www.BEKco.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X