اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا این همه دردسر؟؟؟ انتخاب باتری مناسب برای دستگاه های قابل حمل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا این همه دردسر؟؟؟ انتخاب باتری مناسب برای دستگاه های قابل حمل

سلام بر تمامی شما

من قصد دارم که برای دستگاه های پرتابل باتری تهیه کنم ولی به مشکلات زیادی بر خوردم
    من از اول هفته نزدیک 120 تومن پول باتری دادم که همشون هم به باد دادم!!!!
    من یک باتری 3.6 ولت نزدیک 3000 میلی آمپر دارم که با استفاده از مدار سویچینگ تبدیلش به 5 ولت
    ولی اول از نیکل کادیوم استفاده کردم و با موازی کردن به جریان مورد نظر رسیدم ولی نمیدونم چرا یگیشون داغ کرد و ترکید!!
    بعد اومدم سراغ لیتیم پلیمر 3 تا گرفتم (باتری موبایل) که متاسفانه هر 3 باد کردن
    مگه خودشون کنترل شارژ نداشتن؟؟؟
    رفتم یه مدل باتری برای تلفن بیسیم خریدم که مثلا 1000 میلی آمپر بود ولی 200 میلی هم نبود

میخواستم برم لتیوم پلیمر بگیرم که با اون قیمتش که نزدیک مرکز کهکشان کشیده ترسیدم!!!

اصلا اعصاب برام نمونده چرا من شانس ندارم
    نظری؟ ایده ای؟ پیشنهادی؟
    اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

پاسخ : چرا این همه دردسر؟؟؟ انتخاب باتری مناسب برای دستگاه های قابل حمل

نوشته اصلی توسط پدرام شمس آبادی
    سلام بر تمامی شما

من قصد دارم که برای دستگاه های پرتابل باتری تهیه کنم ولی به مشکلات زیادی بر خوردم
    من از اول هفته نزدیک 120 تومن پول باتری دادم که همشون هم به باد دادم!!!!
    من یک باتری 3.6 ولت نزدیک 3000 میلی آمپر دارم که با استفاده از مدار سویچینگ تبدیلش به 5 ولت
    ولی اول از نیکل کادیوم استفاده کردم و با موازی کردن به جریان مورد نظر رسیدم ولی نمیدونم چرا یگیشون داغ کرد و ترکید!!
    بعد اومدم سراغ لیتیم پلیمر 3 تا گرفتم (باتری موبایل) که متاسفانه هر 3 باد کردن
    مگه خودشون کنترل شارژ نداشتن؟؟؟
    رفتم یه مدل باتری برای تلفن بیسیم خریدم که مثلا 1000 میلی آمپر بود ولی 200 میلی هم نبود

میخواستم برم لتیوم پلیمر بگیرم که با اون قیمتش که نزدیک مرکز کهکشان کشیده ترسیدم!!!

اصلا اعصاب برام نمونده چرا من شانس ندارم
    نظری؟ ایده ای؟ پیشنهادی؟
    سلام باتری های موبایل فقط اونایی مدار قطع اوتوماتیک دارن که اوریجینال اوریجینال باشن. تازه باید تست هم کنید شاید نداشته باشه. اگه باتری موبایل کپی باشه که عمرا نداره. برای تست هم با جریان ثابت 0.5C به باتری بدید اگه ولتاژش از 4.3 گذشت و جریان صفر نشد باتری مدار کنترل نداره اگر صفر شد داره باتری های تلفن بیسیم هم به هیچ دردی نمیخورن مگر اینکه اصل باشن. بهتره باتری هارو موازی نکنید مگر اینکه دقیقا مثل هم و جنس خوبی داشته باشن
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
      سلام باتری های موبایل فقط اونایی مدار قطع اوتوماتیک دارن که اوریجینال اوریجینال باشن. تازه باید تست هم کنید شاید نداشته باشه. اگه باتری موبایل کپی باشه که عمرا نداره. برای تست هم با جریان ثابت 0.5C به باتری بدید اگه ولتاژش از 4.3 گذشت و جریان صفر نشد باتری مدار کنترل نداره اگر صفر شد داره باتری های تلفن بیسیم هم به هیچ دردی نمیخورن مگر اینکه اصل باشن. بهتره باتری هارو موازی نکنید مگر اینکه دقیقا مثل هم و جنس خوبی داشته باشن

شما چه باتری رو پیشنهاد میدید؟
      باتری گوشی های اندرویدی سامسونگ هست و معمولا تا 2500 میلی هم پیدا میشن
      برای کار خوبن؟
      مدار اتوماتیک شارژش رو هم طراحی میکنم

دیدگاه

شما چه باتری رو پیشنهاد میدید؟
        باتری گوشی های اندرویدی سامسونگ هست و معمولا تا 2500 میلی هم پیدا میشن
        برای کار خوبن؟
        مدار اتوماتیک شارژش رو هم طراحی میکنم
        آره خیلی خوبن. میتونید باتری سایز 18650 هم بخرید(البته اگه جنس خوبش رو گیر بیارید)
        لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
          سلام
          شنبه اول وقت یاداوریم کن برات میفرستم
          www.sonikcell.com
          www.mnibattery.com

دفتر مرکزی :ایران - تهران - خیابان حافظ - بعد از بورس - نبش کوچه کامران صالح - ساختمان مینا - طبقه 2 - واحد 10 تلفن : 69 58 71 66 021 021…
          درایور شبکه و nRF24L01
          کاتالوگ محصولات
          کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
          شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
          فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

پاسخ : چرا این همه دردسر؟؟؟ انتخاب باتری منا&

سلام

باطری های لیتیوم پلیمر بهترین گزینه هستند ولی یکسری شرایط دارن
            مثلا بیش از حو نباید تخلیه بشن یا بیش از حد نباید شارژ بشن
            هنگام شارژ باید ولتاژ و آمپر داعما چک بشه و این کار باید توسط شارژر های مخصوص انجام بشه
            توی مدار خودتون هم باید یک مدار قطع کن بزارید که ولتاژ باطری از min خودش پایینتر نیاد
            و شرایط نگهداری هم دارن که بهتره سرچ کنید

یک نکته هم اینکه باطری های موبایل اونهایی که قابل تعویضن (یعنی میتونید درب گوشی رو به راحتی باز کنید و باطری رو خارج کنید) اونها باطری های Li-ion هستند و نه Li-Pol
            http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

ممنون
              کنترل ولتاژ که خیلی راحت با adc امکان پذیره
              برای جریان هم یک سری اطلاعات تو نت پیدا کردم که اونم با یه lm 317 قابل کنترله

فقط میمونه انتخاب باتری مناسب که نظر شما استفاده از همون باتری موبایله؟ یا این لینک هایی که آقای بیرامی معرفی کردند؟

دیدگاه

ممنون
                کنترل ولتاژ که خیلی راحت با adc امکان پذیره
                برای جریان هم یک سری اطلاعات تو نت پیدا کردم که اونم با یه lm 317 قابل کنترله

فقط میمونه انتخاب باتری مناسب که نظر شما استفاده از همون باتری موبایله؟ یا این لینک هایی که آقای بیرامی معرفی کردند؟
                آقا لینکی من دادم مرکز تحقیقات باتری های قابل شارژه
                میتونی برای هر کاری و هر سیستمی باشون مشورت کنی
                حتی نیازتو بگی برات باتری هایی با ولتاژ و جریان دلخواه شما با کنترلر کامل یا بدون کنترلر با شارژر یا بدون شارژر میسازن
                کلا من باشون کار کردم راضی بودم
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات
                کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

اول از نیکل کادیوم استفاده کردم و با موازی کردن به جریان مورد نظر رسیدم ولی نمیدونم چرا یگیشون داغ کرد و ترکید!!
                  فکر می کنم اتصال سری و موازی باتری ها هم مثل عناصر نیمه هادی دارای شرایط خاصی باشه. لطفاً پیش از ادامه ی کار در این مورد تحقیق کنید.
                  نمونه : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=41411.0
                  *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X