اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساختن ساعت با PIC و 7-Segment

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساختن ساعت با PIC و 7-Segment

دوستان من میخوام یه ساعت درست کنم که اطلاعات ساعت و دقیقه و ثانیه، تاریخ (روز و ماه و سال)، درجه حرارت و ... رو بهم نشون بده.
    برای نمایش ساعت از 7-Segment های بزرگ استفاده میکنم ولی برای بقیه از همون نوع معمولیش (کوچیکتر).

اولین سئوالم اینه : جریانی که سگمنت بزرگه میکشه چقدره؟

من فکر میکنم اگه بخوام همه سگمتها رو به یه میکرو وصل کنم میکرو نتونه از پس جریانشون بر بیاد و نورشون ضعیف باشه ضمن اینکه خاموش روشن شدن های هر دو سگمنت (مثلاً برای دقیقه که از دو سگمنه استفاده میشه) هم دیده بشه. اگه بخوام برای هر سگمنت یه بافر بزارم چطوره؟ اولاً چه بافری رو پیشنهاد میدید (یعنی شمارش چنده)؟ ثانیاً فکر میکنید برای اینکه حداکثر روشنایی رو اشته باشم چی کار باید بکنم؟

با تشکر
    زندگی لذت مشترکی است که حاصل یاری بی چشمداشت به دیگران است.

پاسخ : ساختن ساعت با PIC و 7-Segment

میبینم که کسی نظری نداره.

یه سئوال:
    تصمیم دارم برای هر دو سگمنت یه میکرو بزارم تا هم درایوش کنه و هم بافری برای نشون دادن عدد مورد نظرم باشه و یه میکرو رو هم مستر میزارم تا هم به DS1307 وصل بشه و هم سایر میکروها رو کنترل کنه.

نظرتون چیه؟ بنظرتون این کار خوبه یا نه؟
    زندگی لذت مشترکی است که حاصل یاری بی چشمداشت به دیگران است.

دیدگاه

پاسخ : ساختن ساعت با PIC و 7-Segment

سلام.

شما از یک میکرو می تونی استفاده کنی و برای درایو 7SEG می تونی از IC بافر استفاده کنی یا اگه نه، از ترانزیستور. فکر کنم دو تا از پرت هارو به درایو 7SEGها و یک پرت هم برای مقادیر قابل نمایش بر روی 7SEG اختصاص بدی، کارت راحت تر باشه. مشکل جریان هم که با استفاده از بافر حل می شه. مشکل چشمک زدم 7SEG رو هم با زمان بندی مالتی پلکس، می تونی رفع کنی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X