اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار نوسان ساز آنالوگ با فرکانس بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار نوسان ساز آنالوگ با فرکانس بالا

سلام. کل اینترنت رو گشتم :angry: یه مدار درست و حسابی گیر نیومد که بتونه یه موج آنالوگ رو با فرکانس بالایی در مثلا 1 مگاهرتز بسازه. یه مدار بستم که اصلا کار نکرد. یه مدار ساده می خوام. لطفا کمک کنید. ممنون

اضافه شده در تاریخ :
    :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

پاسخ : مدار نوسان ساز آنالوگ با فرکانس بالا

سلام.
    خوب سرچ نزدین! این عکس رو با مختصر سرچ زدن پیدا کردم.

این هم لینکش :
    http://electronics.stackexchange.com/questions/64368/oscillator-circuits-operation

دیدگاه

ممنون داداش، یه مداری که قبلا یکی بسته باشه و مطمئنه که حتما کار می کنه لازم دارم. تا حالا کلی مدار بستو .......................

دیدگاه

این هم گزارشکار آزمایشگاه مخابرات ترم آخر کارشناسی!!

Laboratory_communication_oscillator.pdf

دیدگاه

شما چه موجی میخوایی ؟؟؟

اگه مربعی میخوای یه کریستال اسیلاتور 4پایه (2500تومن) بخر و که دوتا پایش تغذیه و یکی خروجی داره .... همه فرکانسی داره (رنج هاش مثل کریستال معمولیه )

اگه سینوسی میخوای باید باز باید به کریستال اسیلاتور یگیری ولی این دفعه یه فرکانس بالاتر .به عنوان مثال شما یه کریستال اسیلاتور 5مگ میگیری و با یه فیلتر LC میانگذز که رزونانس اون روی مولفه پنجم پنج مگ بعنی روی 1مگ تنظیم شده ،راحت یه موج سینوسی 1مگ یا ولتاژ 1ولت پیک تو پیک بدست میای

دیدگاه

از همه ممنون، در رابطه با ساخت نوسان ساز سینوسی با کریستال دو پایه، مدار خاصی وجود داره؟ فرکانسش مهم نیست 5 مگ هم باشه خوبه.

دیدگاه

اگر شماتیک کریستال رو میکشی دید بهتر بود کدوم پایه ها برق و "" بود
              اگر مداری بود که بوصیله کریستال یا هر چیز دیگه بشه موج مربعی برای تعذیه پایه یک ترانزیستور بده از 0 تا چند مگا هرتز مثلا که بشه برای های ولتاژ فرکانس رو تغییر داد فرکانس رو بهتر بود.
              تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seeto
                اگر شماتیک کریستال رو میکشی دید بهتر بود کدوم پایه ها برق و "" بود
                اگر مداری بود که بوصیله کریستال یا هر چیز دیگه بشه موج مربعی برای تعذیه پایه یک ترانزیستور بده از 0 تا چند مگا هرتز مثلا که بشه برای های ولتاژ فرکانس رو تغییر داد فرکانس رو بهتر بود.
                جان من کسی فهمید ایشون چی گفتن؟ املا و نگارش و دستور زبان فارسی رو به باد دادین رفت!! :biggrin:

دیدگاه

سلام من میخوام پزام بدم چرا ارور میده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X