ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2013/02/18
    خراسان جنوبي-فردوس و مشهد
    386
    4

مشکل با مقاومت بایاس در این آی سی ها

سلام،من میخواستم با PIC18F67J60 یه شبکه راه بندازم،به مشکلی خوردم که قبلا با ENC28J60 هم داشتم،واسم عجیب و غیر معقوله،دقیقا هم مثله شماتیک خود دیتا شیت می بندم،در هردو مقاومت (Rbias=2.26k) هستش،اما با اینا چراغ شبکه روشن نمیشه و به سیستم هم متصل نمیشه،اومدم یه مولتی ترن گذاشتم،با مولتی ترن و نزدیکای 1 اهم! کانکت میشه،و به صورت رندونم بعضیی وقتا disconnect میشه،مقدار این مقاومت تو ENC 5.66k بود،گیری کردم واقعا چند هفتست،دوستان اگر کسی تجربه ای داره یا کلا شبکه با خونواده 18FxxJ60 راه انداخته خدا خیرش بده،کمک کنه،ممنونم
    شماتیک بستنم:

رگلاتور LF33،خازن های کریستال رو هم با 33 پیکو هم 27 پیکو تست کردم
    MCLR رو هم طبق این عکس تو دیتا شیت بستم
    انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
    فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.
    2012/07/03
    89
    8

پاسخ : مشکل با مقاومت باياس در اين آي سي ها

با سلام
    1- از چه سوکتي استفاده کرديد؟ منظوريم اينه که سوکت داراي ترانس ايزوله هست يا اينکه ترانس ايزوله را به صورت خارجي وصل کرديد؟
    2- لطفاً عکس مداري را که بستيد بگذاريد.
    3- از قطعات smd استفاده کرديد يا نه ؟
    4- از چه کامپايلري استفاده ميکنيد؟
    هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"
    2009/01/28
    Th
    438
    1

سلام
    من تجربه اي با 18f ندارم ولي برا enc28j60 يه برد آماده از همين سايت خريدم يادمه که وختي مستقيم وصلش ميکردم اطوار در مياورد، قط و وصل ميشد در اين حد که فک کردم برد مشکل داره!
    بعد وختي به يه سوييچ شبکه وصلش کردم خيلي راحت کار کرد !

اين rj45 فيلتر دارام هر کودوم يه مدل پايه داره ، حواست به اونم باشه
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...
    2013/02/18
    386
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazlk873
    با سلام
    1- از چه سوکتي استفاده کرديد؟ منظوريم اينه که سوکت داراي ترانس ايزوله هست يا اينکه ترانس ايزوله را به صورت خارجي وصل کرديد؟
    2- لطفاً عکس مداري را که بستيد بگذاريد.
    3- از قطعات smd استفاده کرديد يا نه ؟
    4- از چه کامپايلري استفاده ميکنيد؟
    سلام
    1-از فیلتر دار،هردو مدل تو سایت جوانو امتحان کردم
    3-2-خونگیه،واسه اینکه خیالم از قطعی ترکا راحت شه قلع زدم،رگلاتورا،خازنای الکترولیت و کریستال پشت مداره

4-از میکروسی پرو 5.61

تعجب من ازینه که تو مدار ENC28J60 هم مشکل مقاومت بایاسو داشتم،مهندس شما قبلا این مدارو بستین،مقاوتای دیتا شیتو گذاشتین مشکلی نبود؟
    تو دیتاشیت سال2011 روی TPOUT مثبت و منفی فریت بید گذاشته،فریت بید 120 اهم از کجا پیدا کنم،تو ایران به طول میگن:(
    انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
    فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

2012/07/03
    89
    8

پاسخ : مشکل با مقاومت بایاس در این آی سی ها

با سلام
    1- در مورد سوکت حواستون باشه که طبق دیتاشیتش پایه ها را وصل کرده باشید.
    2- بنده به شخصه هم از enc28j60 و هم pic18f97j60 استفاده کرده ام و طبق دیتاشیت مدار رو بستم و جواب داد.( الحمدلله ) تمامی قطعات به صورت smd بود.
    3- فریت بید رو میتونید برید پاساژ توکل ( کمی بالاتر از علاءالدین بعد از پیراشکی فروشی ) طبقه همکف ، دست راست پاساژ ، فروشگاه کا الکترونیک خرید کنید.
    4- اینطور که دیدم مقاومت بایاس به صورت dip هست. حتما و حتما باید از قطعات smd استفاده کنید.
    5- در ضمن بعید به نظر یرسه که lcd تون کار کنه چرا که ولتاژ خروجی پایه های میکرو نهایتاً 3 ولت میباشد که موجب میشود lcd کار نکند.
    هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"
    2013/02/18
    386
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazlk873
    با سلام
    1- در مورد سوکت حواستون باشه که طبق دیتاشیتش پایه ها را وصل کرده باشید.
    2- بنده به شخصه هم از enc28j60 و هم pic18f97j60 استفاده کرده ام و طبق دیتاشیت مدار رو بستم و جواب داد.( الحمدلله ) تمامی قطعات به صورت smd بود.
    3- فریت بید رو میتونید برید پاساژ توکل ( کمی بالاتر از علاءالدین بعد از پیراشکی فروشی ) طبقه همکف ، دست راست پاساژ ، فروشگاه کا الکترونیک خرید کنید.
    4- اینطور که دیدم مقاومت بایاس به صورت dip هست. حتما و حتما باید از قطعات smd استفاده کنید.
    5- در ضمن بعید به نظر یرسه که lcd تون کار کنه چرا که ولتاژ خروجی پایه های میکرو نهایتاً 3 ولت میباشد که موجب میشود lcd کار نکند.
    سلام
    اره سوکتو از رو دیتاشیت بستم،مدار enc28j60 کار میکنه با تغییره مقاومت به 5 کیلو،این عکس قدیمیه،قطعاتم با پست رسید دستم همرو smd و دقیق گذاشتم،بازم اون مشکل بود،تهران نیستم:(اینجا فریت بید هست طولش نزدیک سانته،اطلاعات فرکانسیشو هم ندارم،نه lcd مشکلی نداره،همه مدار درست کار میکنه،شبکه فقط :(

اضافه شده در تاریخ :
    مهندس کتابخونه قراخوانی بشه واسه روشن شدن led های سوکت کافیه؟
    امکانش هست یه برنامه تست اگه دارین بزارین یا میل کنید من خیالم راحت شه؟
    ممنونم

2012/07/03
    89
    8

راستي براي روشن شدن led ها لازمه که پايه هاي خروجي led ها رو به صورت خروجي تعريف کنيد.
    2013/02/18
    386
    4

اره همه اونا درسته،مشکل چیزه دیگس

اضافه شده در تاریخ :
    مشکل برطرف شد
    داغ شدن میکرو عادیه؟

2013/02/26
    133
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط شريف شريف زاده
    مشکل برطرف شد
    داغ شدن میکرو عادیه؟
    سلام ،خب خداروشکر ولی مهندس نگفتی مشکل چی بود؟
    من با این میکرو و شبکه متاسفانه هنوز کار نکردم و اتفاقا منتظر یه فرصتم ... oo:بهرحال ...فکر کنم تو همین انجمن بود که دوستان در مورد داغ شدن یه مدل از فکر کنم dspic بود صحبت می کردند و می گفتن که داغ میکنه .حالا نمیدونم اخرش نتیجه چی شد ولی یه سرچ بزنین اون تاپیک رو پیدا می کنید.میکرو شما بعد از اونکه مشکلتون حل شد داغ میکنه یا کلا با یه برنامه ساده هم داغ میکنه؟
    تغییر اون مقاومت احتمالا باعث شده تا از میکرو جریان کشیده بشه .(البته این حالت برای وقتی که مقاومت کمتر میذاشتید محتمل تر میبایست باشه :question :eek:
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران
    2013/02/18
    386
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix2000
    سلام ،خب خداروشکر ولی مهندس نگفتی مشکل چی بود؟
    من با این میکرو و شبکه متاسفانه هنوز کار نکردم و اتفاقا منتظر یه فرصتم ... oo:بهرحال ...فکر کنم تو همین انجمن بود که دوستان در مورد داغ شدن یه مدل از فکر کنم dspic بود صحبت می کردند و می گفتن که داغ میکنه .حالا نمیدونم اخرش نتیجه چی شد ولی یه سرچ بزنین اون تاپیک رو پیدا می کنید.میکرو شما بعد از اونکه مشکلتون حل شد داغ میکنه یا کلا با یه برنامه ساده هم داغ میکنه؟
    تغییر اون مقاومت احتمالا باعث شده تا از میکرو جریان کشیده بشه .(البته این حالت برای وقتی که مقاومت کمتر میذاشتید محتمل تر میبایست باشه :question :eek:
    سلام،من فقط همون pcb رو دوباره زدم و Polygon زدم و شماتیک رو به این تغییر دادم

که بعید میدونم زیاد به این مربوط باشه
    حتی همون میکروی قبلی رو استفاده کردم،تو فروم سایت میکروچیپ نوشته بود 150 تا 300 میلی ممکنه بکشه، که مال من 140 تا میکشید،همچنین یکی دیگه نوشته بود دمای میکروم 56 درجست و یکی گفته بود عادیه
    آلانم با نونه برنامه خود میکرسی تست گرفتم،ارسال دریافت UDP دارم اما TCP نه،و اون IP رو میزنم Connection reset میده و پیج باز نمیشه
    متاسفانه این دوستمونم که قبلا اجرا کرده اطلاعات در اختیار نمیذاره

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16