اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال کوچولوووو در مورد فرستنده گیرنده رادیویی؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال کوچولوووو در مورد فرستنده گیرنده رادیویی؟؟

سلام خدمت اسااااااااااااتید گرامی

نحوه قرار گرفتن ماژولول های فرستنده گیرنده رادیویی کنار هم مهمه؟؟؟؟ یعنی روبه روی هم باشه--کنار و...

یه پروژه بستم هر کاری میکنم جواب نمیده..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

پاسخ : یه سوال کوچولوووو در مورد فرستنده گیر&

نوشته اصلی توسط md3848
    سلام خدمت اسااااااااااااتید گرامی

نحوه قرار گرفتن ماژولول های فرستنده گیرنده رادیویی کنار هم مهمه؟؟؟؟ یعنی روبه روی هم باشه--کنار و...

یه پروژه بستم هر کاری میکنم جواب نمیده..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
    سلام
    فعلا تا دوستان بیان من یه کووچولو بگم:
    ببینید بستگی به فاصله و نوع آنتنون داره
    هر مدل آنتنی یک جهت beam داره که تشعشعش به اون طرفه
    تو فاصله چندین سانت مهم نیست ولی فاصله که زیاد بشه باید نوع آنتن رعایت بشه

مثلا آنتن سیم صاف یا همون mono pole که تقریبا dipole میشه یه جورایی به همه جهت در صفحه عمود بر راستای آنتن تابش داره
    بخاطر همین ازین مدل آنتن تو مودما استفاده میشه
    ولی آنتن هلیکس یا بهتر بگم سیمی که فنری بسته شده باشه اکثر تابشش در جهت محورشه
    ازین مدلم تو بعضی مدل ارتباط با ماهواره ها استفاده میشه چون قدرتش تو اون جهت خیلی بهتره
    آنتن های دیگه هم هست ولی بین سیمی ها این دو مدل خیلی معروفن (و من میدونم :redface

شما باید تو فاصله چند ده سانت یا متر با ماژول های موجود تو بازار و هر آنتنی بتونید ارتباط بگیرید.(خودم تست با این ماژول 3.500 یی ها و rfm12 رو دیدم با بدترین شکل آنتن این ماژول 3.500 ی ها تا دو متر جواب میداد)

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X