اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش تغییر پرامترهای محلی بر روی تصویر بصورت رنگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش تغییر پرامترهای محلی بر روی تصویر بصورت رنگی

با عرض سلام و درور خدمت اساتید بزرگوار
    بنده مهندس بیوالکتریک هستم و پروژه ای در دست دارم که فشار سطحی پا در چند نقطه ی مختلف رو اندازه گیری کنم و داخل نرم افزار LAbview نمایش بدم.
    اجازه بدیم مثال بزنم تا بهتر منظور منو درک کنید.
    یک تصویر ( یا نقاشی ) از کف پا داریم, وقتی روس انگشت شست پا هیچ فشاری نیست رنگ شست پا آبی باشه, وقتی فشار بین 10 تا 20 پاسکال هست سبز بشه و وقتی از 20 بیشتر شد به رنگ قرمز در بیاد ( و قابل استفاده همزمان در چند نقطه یک تصویر باشه )
    فک میکنم منظورم داخل عکس کاملا گویا باشه

واقعا متشکر میشم کمکم کنید. :rolleyes:

پاسخ : نمایش تغییر پرامترهای محلی بر روی تصویر بصورت رنگی

شما برای این کار باید یه مدل از پا را تو یه برنامه مثل سالید یا کتیا طراحی کنید و اونو وارد لب ویو کنید. سپس باید سنسورتونو روی این مدل قرار بدید . حال با تغییر مقادیر سنسور نواحی که سنسور به مدل وصله تغییر رنگ می ده.

https://decibel.ni.com/content/docs/DOC-2059/version/1

دیدگاه

http://www.ni.com/white-paper/7335/en/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadegh-emrah
        شما برای این کار باید یه مدل از پا را تو یه برنامه مثل سالید یا کتیا طراحی کنید و اونو وارد لب ویو کنید. سپس باید سنسورتونو روی این مدل قرار بدید . حال با تغییر مقادیر سنسور نواحی که سنسور به مدل وصله تغییر رنگ می ده.

https://decibel.ni.com/content/docs/DOC-2059/version/1
        واقعا ممنونم از شما که بلاخره این سوال منو پاسخ دادین
        حقیقتش من هم اینجا تازه وارم هم تازه کار :mrgreen: و وقتمم محدوده :sad:
        امکانش هست یکم بیشتر توضیح بدین؟ مثلا اینکه چطوری طرحو باید از سالید وارد لبویو کرد؟ :eek:
        یه پیامم خدمتتون فرستادم نمیدونم اومده یا نه :mrgreen:
        مرسی در هر صورت

دیدگاه

شما اگه می خوای این پا رو تو لب ویو نشون بدید باید تو یه نرم افزار طراحی مثل سالید باید اونو طراحی کنید سپس اونو با پسوند stl یا wrl سیو کنید.
          حال این قسمت به خود شما مربوط میشه یا خودتون طراحی کنید یا بدید به کسی که سالید رو بلده .خود همین 40 درصد راه شماست.

شما که این قسمت رو طراحی کردید .باید اونو وارد لبویو کنید .که این رو تو فایلی که برات فرستادم کاملا معلومه .

شما قسمت اول رو ببر جلو تا مرحله بعدی خدا بزرگه.

دیدگاه

شما اگه می خوای این پا رو تو لب ویو نشون بدید باید تو یه نرم افزار طراحی مثل سالید باید اونو طراحی کنید سپس اونو با پسوند stl یا wrl سیو کنید.
            حال این قسمت به خود شما مربوط میشه یا خودتون طراحی کنید یا بدید به کسی که سالید رو بلده .خود همین 40 درصد راه شماست.

شما که این قسمت رو طراحی کردید .باید اونو وارد لبویو کنید .که این رو تو فایلی که برات فرستادم کاملا معلومه .

شما قسمت اول رو ببر جلو تا مرحله بعدی خدا بزرگه.
            sadegh-emrah سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز :bye
            خوب طبق فرمایشات شما من با نرم افزار کتیا شکل " کف پا " طراحی کردم و با فرمت stl ذخیرش کردم و در قسمتی که مربوط بود واردش کردم, الان شکلو میبینم :rolleyes:
            ( که طبق صحبت شما 40% کار بود ) :mrgreen:
            حالا که میخوام ادامه بدم از سمت راست شکل از دال ریبون DAQmx take name باید یه چیزیو انتخاب کنم که نمیدونم چی هست !! oo:
            در ضمن فک میکنم به تولکیتی به اسم DAQmx هم نیاز دارم درسته؟
            من ورژن 2013 استفاده میکنم :redface:
            واقعا ممنونت میشم ادامه راهنمایی هم به من بدی

دیدگاه

فایلت رو برام بفرست خودمم یه امتحانی بکنم.

دیدگاه

http://uplod.ir/2y0yhn1rsnmh/aslan2.stl.htm
                با فرمت stl ذخیره کردم
                منتظر خبرت هستم

دیدگاه

عزیزم من منتظر کمکتم هنوز باور کن

دیدگاه

شرمنده مسافرت بودم
                    من فایلت رو امتحان کردم .جواب داد.

شما کافیه بری تو بلوک دیاگرام و روی sensor mapping دابل کلیک کنید.
                    ازت می خواد تا فایلت رو براش مشخص کنی.بعداز انتخاب فایلت .فایلت باز میشه .
                    با راست کلیک کردن روی جایی از کف پا که می خوای سنسورت رو مشخص کن.
                    بعد از مشخص کردن سنسور روی ok کلیک کن

حالا با ولوما می تونی ناحیه ای که سنسور هست رنگش رو تغییر بدی.(data input باید روی user generated باشه)

دیدگاه

شرمنده مسافرت بودم
                      من فایلت رو امتحان کردم .جواب داد.

شما کافیه بری تو بلوک دیاگرام و روی sensor mapping دابل کلیک کنید.
                      ازت می خواد تا فایلت رو براش مشخص کنی.بعداز انتخاب فایلت .فایلت باز میشه .
                      با راست کلیک کردن روی جایی از کف پا که می خوای سنسورت رو مشخص کن.
                      بعد از مشخص کردن سنسور روی ok کلیک کن

حالا با ولوما می تونی ناحیه ای که سنسور هست رنگش رو تغییر بدی.(data input باید روی user generated باشه)
                      لطف داری شما خواهش میکنم :redface:
                      سنسورارو تونستم روی شکل انتخاب کنم ولی ولوما و data input پیدا نکردم هرچی گشتم !!
                      احتمالا نیاز به نصب تولکیت خاصی مثل DAQmx نیست ؟؟؟؟ :question:

دیدگاه

مگه از برنامه ای که بهتون دادم استفاده نمی کنی؟

اون ولومای سمت چپ تصویرو تغییر بدی کف پا تغییر رنگ می ده

دیدگاه

مگه از برنامه ای که بهتون دادم استفاده نمی کنی؟

اون ولومای سمت چپ تصویرو تغییر بدی کف پا تغییر رنگ می ده
                          نه دوست عزیز متاسفانه اون ورژن از لبویو که شما برای من فرستادی رو کامپیوترم نصب نشد، الان از لبویوو 2013
                          استفاده میکنم. فقط برام عکس لوود میشه :sad: اصلا ولومی برام نمیاد سمت چپ :sad: داخل کشوی DAQmx Task name هم اصلا نمیدونم چی باید بزارم :sad: بازم میگم شاید تولکیت میخواد که من واقعا مشکل دارم با نصب تولکیت DAQmx .
                          تا جایی که پیش رفتم عکسشو قرار میدم براتون، سنسورا هم رو شکل دورش دایره قرمز کشیدم. ممنون میشم یه نگاهی ببندازین.

دیدگاه

شما احتیاجی به DAQmx Task name ندارید این واسه زمانیه که شما کارت جمع اوری دیتا رو داری و می خوای از اون استفاده کنی.

شما بعد از اینکه سنسور رو گذاشتی روی ok کلیک کن بعد تو front panel از منو control palette>modern>graph>3d pictuer رو انتخاب کن و تو front panel قرار بده
                            برو تو بلوک دیاگرام و خروجی sensor mapping رو وصل کن به 3d pictuer

بعد برو رو ورودی sensor mapping و با راست کلیک کردن از منوی create گزینه control رو انتخاب کن.

برات یه ارایه ایجاد میشه که از نوع عددیه

حالا همه اینا رو تو یه وال بزار و پلی کن

تو این زمان اگه مقادیر آرایه رو تغییر بدی رنگ محل سنسورت تغیر میکه .یادت نره که بازه عددیت بستگی به color ramp داره

اگه باز نتونستی عکس front panel با بلوک دیاگرام رو بزار ببینم چه کار کردی..

دیدگاه

شما احتیاجی به DAQmx Task name ندارید این واسه زمانیه که شما کارت جمع اوری دیتا رو داری و می خوای از اون استفاده کنی.

شما بعد از اینکه سنسور رو گذاشتی روی ok کلیک کن بعد تو front panel از منو control palette>modern>graph>3d pictuer رو انتخاب کن و تو front panel قرار بده
                              برو تو بلوک دیاگرام و خروجی sensor mapping رو وصل کن به 3d pictuer

بعد برو رو ورودی sensor mapping و با راست کلیک کردن از منوی create گزینه control رو انتخاب کن.

برات یه ارایه ایجاد میشه که از نوع عددیه

حالا همه اینا رو تو یه وال بزار و پلی کن

تو این زمان اگه مقادیر آرایه رو تغییر بدی رنگ محل سنسورت تغیر میکه .یادت نره که بازه عددیت بستگی به color ramp داره

اگه باز نتونستی عکس front panel با بلوک دیاگرام رو بزار ببینم چه کار کردی..
                              دوست عزیز اول از همه جاداره برای چندمین بار از شما تشکر کنم که اینقدر گرم و دوستانه جواب میدین و پیگیری میکنین مشکلات من و سایر دوستانو، من سایر مطالب شما رو پیگیری میکنم وا واقعا خیلی چیزا ازتون یاد گرفتم . واقعا ممنون

نمیدونم چرا 2 تا تصویری که شما برام در قسمت های بالای همین تاپیک قرار دادین اینقدر ریز هستن!!
                              اصلا چیزی ندیدم ، ولی طبق برداشتی که از فرمایشات شما داشتم عمل کردم و به نتیجه ی زیر رسیدم که هیچ شباهتی با چیزی که میخوام و شکل کف پای من نداره :mrgreen:

در ضمن من میخواستم اطلاعات از سنسورام دریافت بشه نه اینکه با دست عدد بدم، برای این منظورم کاری میشه کرد؟ :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X