اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شناخته نشدن شبکه در sim908

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شناخته نشدن شبکه در sim908

دلایل شناخته نشدن شبکه در sim 908 چیست؟

پاسخ : شناخته نشدن شبکه در sim908

اقا منم همین مشکل رو دارم
    اول فکر کردم از مدار خودمه برا همین از برد راه انداز ECA استفاده کردم اما هنوز مشکلم حل نشده ....
    وقتی سیم کارت قرار میدم و روشن میکنم مدار رو بعد از 3-4 ثانیه ماژل خاموش میشه و وقتی سیم کارت رو بر میدارم ماژل کار میکنه و حتی تونستم بدون سیم کارت با GPS هم کار کنم
    سیم کارت های مختلفی هم امتحان کردم 2 تا ایرانسل یه رایتل و یه همراه اول اما همشون مثل همینن ....
    ولتاژ منبع تغذیه 5 ولت 3 امپر هست که با یه 1N4007 به VBAT وصل شده
    کمک کنید دارم دیوونه میشم 2 تا ماژل گرفتم که به هیچ دردی نمیخوره :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

دقیقا منم این مشکل رو دارم... اصلا درست نمیشه هر کاری میکنم...

دیدگاه

اساتید محترم دانشجو های محترمی که با این ماژل کار کردند .....
        کسی نیست ؟؟؟؟ راهنمایی کنه ؟؟؟؟ پروژه ام داره بعد گیر میکنه استادم هم گفته که یه ماژل ساده رو نتونستی روشن کنی؟!!!!! oo: oo: oo:
        :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: کمک

دیدگاه

سلام
          دوستان مشکل از ماژول نیست
          همه این ایرادات به سخت افزار برمیگرده
          من چند ساله با این ماژول کار میکنم و کلی هم پروژه و برد براش زدم
          با اولین تست درست کار کرده و مشکلی نداشته
          طراحی PCB این ماژول خیلی مهمه و باید حتما اصولی باشه
          تغذیه این ماژول بینهایت مهمه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...7018#msg547018

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...2776#msg552776

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82557.0

این تاپیک ها رو بخونید بازم مشکلی بود در خدمتم
          واگر نمیتونی بردشو طراحی کنی و بسازی من میتونم نمونه بردایی که دارمو برات بزنم
          درایور شبکه و nRF24L01
          کاتالوگ محصولات
          کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
          شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
          فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

ممنون. ولی من از برد راه انداز ECA استفاده میکنم یعنی مشکل سخت افزاری داره؟ تغذیه هم 5ولت 35 آمپر پاور کامپیوتر رو با یه دیود 1n4007 بهش میدم یعنی 4.3 ولت میشه. وقتی سیمکارت میزارم گاهی به شبکه وصل میشه گاهی نمیشه ولی معمولا نمیشه و هر وقت سیمکارت نمیزارم و powerkey رو میزنم به شبکه وصل میشه.

دیدگاه

وقتی سیمکارت رو در میارم و به شبکه وصل میشم و با کامپیوتر میهوام دستور بفرستم بادویت رو روی 115200 تنظیم کردم ولی جوابای عجیبی برام برمیگردونه مثل اینایی که زیر مینویسم:
              س؟ غ÷— ےû

دیدگاه

من برد ECA رو ندیدم
                ولی وقتی میگی مشکل داره پس حتما مشکل داره دیگه ( ممکنه اونا هم اشتباه کنند )
                یه اشتباهی که همه میکنن و اونم آقای فرشاد اکرمی ( معاون ECA ) باب کردن استفاده از دیوده
                برادرا دوستان این کار غطله اشتباهه
                4007 کلا جریان فرواردش 1 آمپره ( دیتاشیتو بخونید تورو خدا )
                کلا استفاده از دیود برای کاهش ولتاژ اونم روی خط تغذیه نه اصولیه نه منطقی ( افت ولتاژ اصلا ثابت نیست )
                شما از ریگولاتور LM2576 دیتاشیت خود SIM908 استفاده کن ( مطمعا باش اونا میدونستن دیود ارزون تره ولی همچین مداریو پیشنهاد دادن )
                شما فعلا این مشکلاتو بر طرف کن اگر درست نشه 100% مربوط به PCB و بردیه که شما تهیه کردید
                ( البته اینم بگم پاور کامپیوتر اصلا برای این کارا اونم بدوون ریگولاتور مناسب نیست نویز فرکانس بالای سویچینگ زیادی داره )
                من مدار تغذیه SIM908 با قابلیت کنترل شارژ و ... برای بردام طراحی کردم کلی دمو دسگاه داره ( با 9 تا پایه وصل میشه به برد اصلی ) شما همه رو توی یه دیود خلاصه کردی خب این مشه شانسی کار میکنه مدارت دیگه

فرق هواووی با اپل همینه
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات

دیدگاه

ممنونم بابت راهنماییت. من نمیدونم اصول این برد چیه اگه شما لطف کنی و نمونه برداری ها رو برامون بزاری که بتونیم با ماژول کار کنیم نه با برد خیلی خیلی ممنون میشم. راستی اون تغذیه چجوری با 9 تا سیم وصل میشه؟ خیلی برام جالب بود :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                    من برد ECA رو ندیدم
                    ولی وقتی میگی مشکل داره پس حتما مشکل داره دیگه ( ممکنه اونا هم اشتباه کنند )
                    یه اشتباهی که همه میکنن و اونم آقای فرشاد اکرمی ( معاون ECA ) باب کردن استفاده از دیوده
                    برادرا دوستان این کار غطله اشتباهه
                    4007 کلا جریان فرواردش 1 آمپره ( دیتاشیتو بخونید تورو خدا )
                    کلا استفاده از دیود برای کاهش ولتاژ اونم روی خط تغذیه نه اصولیه نه منطقی ( افت ولتاژ اصلا ثابت نیست )
                    شما از ریگولاتور LM2576 دیتاشیت خود SIM908 استفاده کن ( مطمعا باش اونا میدونستن دیود ارزون تره ولی همچین مداریو پیشنهاد دادن )
                    شما فعلا این مشکلاتو بر طرف کن اگر درست نشه 100% مربوط به PCB و بردیه که شما تهیه کردید
                    ( البته اینم بگم پاور کامپیوتر اصلا برای این کارا اونم بدوون ریگولاتور مناسب نیست نویز فرکانس بالای سویچینگ زیادی داره )
                    من مدار تغذیه SIM908 با قابلیت کنترل شارژ و ... برای بردام طراحی کردم کلی دمو دسگاه داره ( با 9 تا پایه وصل میشه به برد اصلی ) شما همه رو توی یه دیود خلاصه کردی خب این مشه شانسی کار میکنه مدارت دیگه

فرق هواووی با اپل همینه
                    من قبل از دیود یک اداپتور تضمین شده گزاشتم که 5 ولت 3 امپر رو میده .... بعد از آداپتور هم چند روش استفاده کردم که یکیش استفاده از دیود بود باز چون توی فروم های خارجی دیدم که حرف شما رو میزنن برای راحتی خیالم 3 تا دیود با هم موازی کردم که جریان درست بشه ..... اما بازم خیالم راحت نشد با تقسیم مقاومتی ولتاژ رو کم کردم اما داستان همینه که گفتم تا روشن میشه ریست میشه!!!!
                    به نظرتون اگر ماژل اپدیت بشه کار میکنه ؟؟؟ شاید با باند های فرکانسی ایران مشکل داشته باشه ؟؟؟
                    ورژن ماژل منB 04 هستش ... اصلا ربطی داره این این قضیه ؟؟؟
                    ممنون که جوابمون رو دادی ....

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : شناخته نشدن شبکه در sim908

نوشته اصلی توسط majid100_z
                      باز چون توی فروم های خارجی دیدم که حرف شما رو میزنن برای راحتی خیالم 3 تا دیود با هم موازی کردم که جریان درست بشه ..... اما بازم خیالم راحت نشد با تقسیم مقاومتی ولتاژ رو کم کردم اما داستان همینه که گفتم تا روشن میشه ریست میشه!!!!
                      ایول چقد جالب
                      چرا به ذهن ما نرسیده بود؟!!!
                      ملت میرن اینقد پول میدن منبع تغذیه متغیر میخرن
                      راحت میشه با 2تا پتانیسومتر ساخت خیلی روش جالبیه ، یه مقاله روی این روش بدید فکنم ترنزاکشن بشه
                      .
                      .
                      .
                      .
                      .
                      .
                      جسارت نباشه ولی شما اصلا صلاحیت کار با این ماژول رو ندارید
                      فعلا برید مفاهیم پایه الکترونیک رو بخونید و پول خودتونو صرف یاد گیری کنید تا سوختن ماژول
                      و نکته دیگه هم موازی کردن دیود شاید بشه ولی تو الکترونیک 1 میگن که این روش اشکال پایه ای داره ( دلیلشو دیگه خودت در بیار )
                      درایور شبکه و nRF24L01
                      کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FarzadMGN
                        ممنونم بابت راهنماییت. من نمیدونم اصول این برد چیه اگه شما لطف کنی و نمونه برداری ها رو برامون بزاری که بتونیم با ماژول کار کنیم نه با برد خیلی خیلی ممنون میشم. راستی اون تغذیه چجوری با 9 تا سیم وصل میشه؟ خیلی برام جالب بود :job:
                        خب همه اینا توی دیتاشیت ماژول و Hardware Design نوشته
                        باید همشو بخونی ، خط به خط
                        من توی همون تاپیک هایی معرفی کردم عکس های نمونه بردامو گذاشتم ، بیش از این اطلاعات شرکتی هست و نمیتونم قرار بدم
                        اگر دیگه نیاز داشته باشید میتونم برد رو براتون ارسال کنم
                        هااااا این خیلی خوبه ولی بش یکم فکن ببین دلیلش چی میتونه باشه رو هوا اینطوری طراحی نشده
                        درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

من ماژول 2596 رو گرفتم و روی 4.3 ولت تنظیم کردم ولی بازم مثل قبله :angry:
                          البته تغذیه هنوزم پاور کامپیوتره دیگه این ماژول رو گذاشتم نیاز هست تغذیم رو هم عوض کنم؟؟؟؟؟ (منبع تغذیه ندارم :angry: )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FarzadMGN
                            من ماژول 2596 رو گرفتم و روی 4.3 ولت تنظیم کردم ولی بازم مثل قبله :angry:
                            البته تغذیه هنوزم پاور کامپیوتره دیگه این ماژول رو گذاشتم نیاز هست تغذیم رو هم عوض کنم؟؟؟؟؟ (منبع تغذیه ندارم :angry: )
                            نه مشکلی نیست
                            عکسی از مدارات و بردت بذار
                            سعی کن قسمت تغذیه از 2596 به 908 درست بیفته
                            من ببیننم چکار کردی
                            درایور شبکه و nRF24L01
                            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

مدارو توی آلتیوم کشیدم احتمالا ماژول خراب شده دیگه... حالا یه راه انداز SIM900 سفارش دادم خدا کنه این دیگه کار کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X