اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرد مبتدی در هنگام باز کردن تلویزیون چه کند تا دچار برق گرفتگی نشود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرد مبتدی در هنگام باز کردن تلویزیون چه کند تا دچار برق گرفتگی نشود

با سلام میخام پشت تلویزیون سی ار تی رو باز کنم راستش میترسم برق بگیرتم چطور میشه با خیال راحت به تلویزیون دست برد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ی جورایی تخلیه تلویزیون منظورمه بی خطر بشه

پاسخ : فرد مبتدی در هنگام باز کردن تلویزیون چه کند تا دچار برق گرفتگی نشود

نوشته اصلی توسط reza90422107
    با سلام میخام پشت تلویزیون سی ار تی رو باز کنم راستش میترسم برق بگیرتم چطور میشه با خیال راحت به تلویزیون دست برد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ی جورایی تخلیه تلویزیون منظورمه بی خطر بشه
    سلام
    برای چی میخوای بازش کنی ؟ خرابه ؟
    خوب از برق درش بیار
    بعدش بزار یه خورده بمونه تا خازن دشارژ بشه بعدش بازش کن

دیدگاه

اره خراب شده عیبشم اینه: وقتی روشنش میکنم حدودا ده دقیقه عادی کار میکنه بعدش چشمک میزنه ک واس ی ثانیه صفحه زرد میشه یا قرمز دوباره درس میشه بعد دو سه دقیقه همین اشو همین کاسه

دیدگاه

از برق که کشیدی یکی دوبار دکمه on رو با کنترل بزن سریع خازن ها دشارژ میشن

دیدگاه

با سلام
          تلوزیونی که فقط قسمت پاورش خرابه رو باید احتیاط کرد چون به احتمال زیاد خازن پاور(بزرگترین خازن)ولتاژی حدود 315 ولت توش برق ذخیره هست و هیچ راهی جز دشارژ اون ندارید(توسط ی مصرف کننده مثله لامپ).همچننین نباید سیم های ولتاژ که به لامپ وصله جدا کنید چون قلق داره و احتمال برق گرفتگی وجود داره.

دیدگاه

اگه گوشه های تصویرت رنگییه ایراد از ptc دستگاهت عوضش کن

دیدگاه

می توانی خازن رااتصال کوتاه کنی
              برای ورود علم ، تکنولوژی ، پیشرفت به اجازه کسی احتیاج نیست !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                سلام
                برای اینکه کاملا با هایولتاژ اشنا بشی و بدونی چقدر خطرناکه بهتره یه بار بگیردت :icon_razz:
                ولی اگه دلشو نداری کاری که میگم بکن:تلوزیون رو از برق بکش بیرون بعد از چند دقیقه پستونک های ولتاژ رو با انبردست از روی لامپ باز کن و نوکش رو بزن به شاسی دستگاه احتمالا یه جرقه کوچیک مشاهده میشه.البته با دست هم میشه این سوکت رو جدا کرد ولی برای من پیش اومده که به دلیل سوراخ بودن این سوکت... :twisted: وبعدش 5 دقیقه بیحرکت بودم..در مرحله بعد یه سوسماری بردار و یه سرشو بزن به شاسی دستگاه(رادیاتور ترانزیستور قدرت) و سر دیگه رو بزن به سوراخ روی لامپ تصویر که سوکتو ازش جدا کردی یه جرقه دیگه میبینی.حالا این موجود رام شده و میتونی هر کاری خواستی بکنی
                زندگی پر ز وجود است ولی ..
                ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                  یه نکته رو هم من اضاف کنم که فقط یه بار تخلیه پستونک نمیتونه بار الکتریکی داخل لامپ تصویر رو کاملا خالی کنه اگه کابل رو تخلیه کنید و دوباره بزنیدش سر جاش باز هم باردار میشه و بدجوری تکونتون میده :twisted: خودم قبلا دو بار پشت سر هم این بلا سرم اومد و چون تلویزیون خیلی بزرگی رو داشتم تعمیر میکردم جرقش خیلی شدید و نورانی بود تا 1 ساعت و خورده ای دستم تا شونه هام بدجوری درد میکرد :twisted: بهد که فهمیدم داستان از چه قراره بعد از چند بار که کابل رو زدم جاش و تخلیه کردم دیگه باری تو لامپ تصویر نمونده بود و خوب خالی شد.
                  بدون اغراق واقعا جرقه هاش دردناک بود :-w
                  لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                    یه نکته رو هم من اضاف کنم که فقط یه بار تخلیه پستونک نمیتونه بار الکتریکی داخل لامپ تصویر رو کاملا خالی کنه اگه کابل رو تخلیه کنید و دوباره بزنیدش سر جاش باز هم باردار میشه و بدجوری تکونتون میده :twisted: خودم قبلا دو بار پشت سر هم این بلا سرم اومد و چون تلویزیون خیلی بزرگی رو داشتم تعمیر میکردم جرقش خیلی شدید و نورانی بود تا 1 ساعت و خورده ای دستم تا شونه هام بدجوری درد میکرد :twisted: بهد که فهمیدم داستان از چه قراره بعد از چند بار که کابل رو زدم جاش و تخلیه کردم دیگه باری تو لامپ تصویر نمونده بود و خوب خالی شد.
                    بدون اغراق واقعا جرقه هاش دردناک بود :-w
                    راحترین کار برای تخلیه لامپ اینه که یه سیم مولتی متر رو بردارین و یه طرفش رو به سیم ارت دور لامپ وصل کنید و در حالی که پستونک سر جاش هست از زیرش طرف دیگه سیم مولتی متر رو بهش نزدیک کنید
                    در این حالت شاهد یک جرقه خواهید بود
                    با یه بار انجام دادن این کار لامپ به راحتی تخلیه میشه

دیدگاه

اره خراب شده عیبشم اینه: وقتی روشنش میکنم حدودا ده دقیقه عادی کار میکنه بعدش چشمک میزنه ک واس ی ثانیه صفحه زرد میشه یا قرمز دوباره درس میشه بعد دو سه دقیقه همین اشو همین کاسه
                      موفق شدید این مشکل حل کنید
                      اگر آره لطفا توضیح بدهید :nerd:
                      دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X