اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد قوانین التیوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد قوانین التیوم

سلام دوستان ممنون میشم راهنماییم کنین

من تو قسمت rull میخوام تو قسمت line width چندتا متفاوت اندازه بدم
    اونهایی که فقط به یه دونه net مربوط میشن رو وفتی اتوروت میزنم درست عمل میکنه ولی اونهایی که مثلا جزو تراک های سیگنالم هستن و تو اون قسمت از rull به دلیل اینکه از گزینه ی advance (query) استفاده میکنم چون تعداد net هام زیاده تغیراتش اعمال نمیشه و با همون اندازه های default تو auto rout ظاهر میشن

ممنون میشم بگید مشکل از کجاس

پاسخ : راهنمایی در مورد قوانین التیوم

با سلام.

تعداد دستورات در query هر چقدر هم که زیاد باشد تغییرات اعمال میشود، بنابراین این احتمال وجود دارد که دستورات query درست نوشته نشده اند. اما برای اعمال دسته ای از قوانین بر روی چندین نت کافیست از آن نت ها یک Class تشکیل بدهید و قوانین را بروی آن آن Class اعمال کنید.

برای تشکیل class در محیط pcb به منوی Design->Classes بروید. بر روی شاخه Net Classes راست کلیک کرده و گزینه Add Class را انتخاب کنید. کلاس جدیدی ایجاد میشود. با کلیک راست بر روی این کلاس و انتخاب گزینه Rename Class نام جدیدی برای این کلاس انتخاب کنید. حال با کلیک بر روی این کلاس و انتخاب نتهای دلخواه، اعضای آنرا انتخاب کرده و در نهایت کلید Close را بزنید.

حال به قسمت Rules بروید. در این قسمت به جای انتخاب گزینه Advanced(Query) گزینه Net Class را انتخاب کنید و از لیست کشویی نت کلاس مربوطه را انتخاب کنید و تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

موفق باشید.

دیدگاه

ممنونم از لطفت . والا من به نظرم تو قسمت query همه چی درسته .. اینو که شما زحمتشو کشیدی ردیف میکنم ببینم حل میشه یا نه اگه نشه حدس میزنم شاید کرک شدنش باعث ایجاد این مشکل شده

ورژن مورد استفادم 2014 س

دیدگاه

نوشته اصلی توسط َAFS
        با سلام.

تعداد دستورات در query هر چقدر هم که زیاد باشد تغییرات اعمال میشود، بنابراین این احتمال وجود دارد که دستورات query درست نوشته نشده اند. اما برای اعمال دسته ای از قوانین بر روی چندین نت کافیست از آن نت ها یک Class تشکیل بدهید و قوانین را بروی آن آن Class اعمال کنید.

برای تشکیل class در محیط pcb به منوی Design->Classes بروید. بر روی شاخه Net Classes راست کلیک کرده و گزینه Add Class را انتخاب کنید. کلاس جدیدی ایجاد میشود. با کلیک راست بر روی این کلاس و انتخاب گزینه Rename Class نام جدیدی برای این کلاس انتخاب کنید. حال با کلیک بر روی این کلاس و انتخاب نتهای دلخواه، اعضای آنرا انتخاب کرده و در نهایت کلید Close را بزنید.

حال به قسمت Rules بروید. در این قسمت به جای انتخاب گزینه Advanced(Query) گزینه Net Class را انتخاب کنید و از لیست کشویی نت کلاس مربوطه را انتخاب کنید و تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

موفق باشید.

اقا اون مورد دقیقا حل شد . دستت درد نکنه .. برای استفائه از خاصیت روت کردن دیفرانسیلی هم همین مشکلو دارم ... تو رول مثل مشکل قبلیم اومدم حلش کنم ولی توی class ها اضافه نمیشه net های مربوط به پایه های دیفرانسیلی

اینم ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاه

با سلام.

برای تعیین پهنای نتهای دیفرانسیلی در زیر شاخه width یه قانون جدید ساخته و گزینه Advanced(Query) را انتخاب کنید. دستور InDifferentialPair('ِDiffNet&#039 را بنویسید (البته به جای DiffNet نام نت دیفرانسیلی را بنویسید مثلاً اگر نتهای دیفرانسیلی با نامهای A_N و A_P دارید بجای DiffNet نام A را بنویسید). در نهایت پهنای ماکزیمم و مینیمم را وارد کرده و تغییرات را اعمال کنید.

موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X