اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای تصحیح مدار تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای تصحیح مدار تغذیه

سلام به همه دوستان
    من یه تایمر درست کردم به شرح شکل زیر

این مدار مشکلی نداره ، ولی مصرفش بالاست .
    حدود 0.022 آمپر در ولتاژ AC مصرف دائم داره ، یعنی براش فرقی نمیکنه که رله روشن باشه یا خاموش
    حالا راهی هست که من بتونم اصلاحش کنم ؟ یعنی مصرف برق AC بیاد پایین.؟؟ الان نزدیک به 5 وات در ساعت مصرفشه .
    رله 12 ولته و با ولتاژ 9 هم را اندازی میشه و حدود 20 میلی آمپر مصرف میکنه ! بقیه المان هم مصرفی ندان
    بعد از پل دیود حدود 180 ولت برق داریم . به محض اتصال به دیود رنر 16 ولتی شروع به جربان کشی میکته
    لطفا کمک کنید
    قومي متفکرند اندر ره دين
    قومي بگمان فتاده در راه يقين
    ميترسم از آن که بانگ آيد روزي
    که اي بي خبران ، راه نه آن است و نه اين...!

پاسخ : کمک برای تصحیح مدار تغذیه

مسلمون ها کمک کنید
    خداقل یه راهکار پیشنهاد بدید :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
    قومي متفکرند اندر ره دين

دیدگاه

سلام این مدار خازنیا را اگه مصرفشو کمتر کنی جریان کافی و درنهایت ولتاژ کافی به مدار نمیده.میشه ظرفیت خازن پلی استر را کمتر کرد ولی شاید ولتاژ مدار کم بشه.
      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

مرسی که راهنمایی میکنی
        خب من 20 میلی آمپر جریان نیاز دارم _ فرقی نمیکنه 12 ولت یا 5 ولت
        یه مدار خیلی ساده و ارزون میخوام . چی بهم پیشنهاد میکنید.؟؟
        قومي متفکرند اندر ره دين

دیدگاه

با سلام
          دوست عزیز تلفات شما مربوط به تهیه +5 ولت از +16 ولت است بنابراین باید 11 ولت را روی دیود زنر تلف کرد بنابراین جریانی که از مدار میگذرد برای اتلاف این ولتاژ روی زنر است باید در مدار خود اصلاحاتی انجام دهید.

دیدگاه

سلام این مدار های تغذیه خازنی جریان ورودیشون با خروجیشون یکسانه. توان ظاهری ورودی میشه ولتاژ ورودی در جریان ولی توان واقعی میشه توان لود یعنی توان زنر ها دیود ها و مقاومت ها. این نوع منابع مصرف کننده های راکتیو هستند و کنتور برق خانگی تو ایران همون توان واقعی رو حساب میکنه و کاری به کسینوس فی نداره ولی کنتور های کشاورزی که من سراغ دارم هزینه توان طاهری رو هم میگیره و به همین خاطر کشاورزا باید برای الکتروپمپ های خودشون خازن بزارن تا ضریب توان رو اصلاح کنند ولی خوب چون هزینه زیادی داره و پول قبض کمی هم میدن و دلشون هم به حال شبکه برق نمیسوزه این کارو نمیکنند
            شما هم نگران این جریان کشی از برق شهر نباشید. در ضمن مقاومت220 اهم 1 وات ورودی حتما حتما آجری باشه وگرنه پس از مدتی اتصال باز میشه خازن C10 رو دو برابر کنید- زنر 16 ولت رو به جاش 12 بزارید. هر دو مقاومت 0.15k رو حذف- مقاومت 1.5k نیم وات رو به 1 کیلو تغییر بدید-اگه کار هایی که گفتم رو انجام بدید تلفات کمتر عملکرد بهتر و عمر با برکت تر خواهد داشت. علت 9 ولت بودن ولتاژ دو سر رله هم اینه که دوتا 0.15 کیلو گذاشتید که نیازی بهشون نیست.
            یه چیز دیگه: خازن 740 باید حدود 0.05 میلی بکشه ولی شما میگید 0.022 . احتمال میدم خازن خراب و کار کرده باشه
            اینجارو هم بخونید
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94969.msg611068#msg611068
            لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X