اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در lm338

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در lm338

سلام من با یه lm338 یه مبع تغذیه متغیر ساختم که ورودیش 12 ولته می می خوام خروجیش هم تا 12 ولت باشه ولی حداکثر 10.7 ولته. :angry:
    نمیتونم ولتاژ رو زیاد کنم. ولی ولتاژ های کمتر از خودش یعنی 3.3 و 5 رو دارم.
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

پاسخ : کمک در lm338

ای خدا چرا هیچکس جوابم رو نمی ده ؟ ها ؟

دیدگاه

اکثر ایسی های رگلاتور هیچ وقت ولتاژ ورودی رو در خروجی تحویل نمیدن و همیشه مقداری افت دارن حالا از 1 تا 3 ولت شایع هست و کاریش نمیشه کرد
      بهترین راه افزایش ورودی هست
      راه های دیگه ای هم هست ولی فک نمیکنم بتونید انجامش بدید اونم استفاده از پوش پوله مثل استفاده از ایسی mc34063 که البته دنگ و فنگ زیاد داره!
      بهترین کار افزایش ولتاژ ورودیه
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
        اکثر ایسی های رگلاتور هیچ وقت ولتاژ ورودی رو در خروجی تحویل نمیدن و همیشه مقداری افت دارن حالا از 1 تا 3 ولت شایع هست و کاریش نمیشه کرد
        بهترین راه افزایش ورودی هست
        راه های دیگه ای هم هست ولی فک نمیکنم بتونید انجامش بدید اونم استفاده از پوش پوله مثل استفاده از ایسی mc34063 که البته دنگ و فنگ زیاد داره!
        بهترین کار افزایش ولتاژ ورودیه
        من بخوام افزایش بدم چکار کنم?
        منبع تغذیه من یه پاور کامپیوتره که حاضر به استفاده از ولتاژ های منفی اون نیستم ، چون فقط نیم آمپر میدن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
          من بخوام افزایش بدم چکار کنم?
          منبع تغذیه من یه پاور کامپیوتره که حاضر به استفاده از ولتاژ های منفی اون نیستم ، چون فقط نیم آمپر میدن.
          پاور رو باز کن توش دنبال یه پتاسیومتر بگر با اون میتونی ولتاژو در حد چند ولت افزایش بدی
          اگه نبود ببین ایسی پاورت چیه فیدبکو باید تغییر بدی
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

با سلام
            ذکر نکرده اید که ولتاژ ورودی چقدر است ؟ برای گرفتن ولتاژ 12 ولت با جریان مناسب در خروجی باید ولتاژ ورودی حداقل 14 ولت باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
              با سلام
              ذکر نکرده اید که ولتاژ ورودی چقدر است ؟ برای گرفتن ولتاژ 12 ولت با جریان مناسب در خروجی باید ولتاژ ورودی حداقل 14 ولت باشد.
              ولتاژ ورودی پاور کامپیوتر هست (+12) بله حد اقل 14 نیازه که اگه پاورشون پتاسیومتر داشته باشه میشه با اون تا 15 ولتاژو افزایش داد

دیدگاه

ولتاژ ورودی پاور کامپیوتر هست (+12) بله حد اقل 14 نیازه که اگه پاورشون پتاسیومتر داشته باشه میشه با اون تا 15 ولتاژو افزایش داد
                پتانسیومتر نداره ولی نمیشه مقدار مقاومتی رو از یه جا کم کرد یا اصلا یه مقاومت رو اتصال کوتاه کرد?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
                  پتانسیومتر نداره ولی نمیشه مقدار مقاومتی رو از یه جا کم کرد یا اصلا یه مقاومت رو اتصال کوتاه کرد?
                  اسم و مشخصات پاورت چیه؟ شماره ایسیش چیه؟
                  یه عکس از رو برد بزار ببینم چی کار میشه کرد

دیدگاه

اسم و مشخصات پاورت چیه؟ شماره ایسیش چیه؟
                    یه عکس از رو برد بزار ببینم چی کار میشه کرد
                    مارک: tanus
                    مدل:atx-600w-p4
                    2 تا آی سی داره یکیش 10810 زیرش 339 sdc
                    اون یکی 10629 زیرش 7500 sdc
                    البته من این پاور رو خراب با قیمت 4 هزار تومن خریدم و بعد با عوض کردن فیوز و خازن ها و چند تا مقاومت درست شد.
                    اون عکس آخری رو نگاه کن ، اون مقاومت وسط صفحه که ایستاده هست. همونه که میگفتم

این همونیه که میگفتم ، اون مقاومت کنار سیم آبی

دیدگاه

چ خازن های باد کرده این داره پاورت ! برو خازن بخر عوض کن !
                      قبلا بهت گفتم که 338 یا 317 جنس اورجینالش 1.5 تا 2 ولت افت ولتاژ داره ! چ برسه به جنس درجه 2 که 4 5 ولت میندازه ! :smile:
                      پولو ک نمیخوای روشن کنی ! از همون ولتاژ های منفی بگیر دیگه ! حداکثر 1 آمپر بیشتر استفاده نمیکنی ک عزیز .

موفق باشی
                      « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
                      این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir_Eshraghi
                        چ خازن های باد کرده این داره پاورت ! برو خازن بخر عوض کن !
                        قبلا بهت گفتم که 338 یا 317 جنس اورجینالش 1.5 تا 2 ولت افت ولتاژ داره ! چ برسه به جنس درجه 2 که 4 5 ولت میندازه ! :smile:
                        پولو ک نمیخوای روشن کنی ! از همون ولتاژ های منفی بگیر دیگه ! حداکثر 1 آمپر بیشتر استفاده نمیکنی ک عزیز .

موفق باشی
                        کدومش باد کرده ? کارمیکنه که?
                        من تازه خازن های خروجی رو عوض کردم?

دیدگاه

پاور شما از اون پاورای بی نام و نشونه که حتی دیتاشیتم برا ایسیش به زور پیدا میشه! مال منم همین پاوره!
                          عرضم به حظور تغییر ولتاژ با دوتا پین انجام میشه پین شماره 13 که Output control pin هست و باید اونو تغییر بدی
                          راه دوم پین 14 هست که ولتاژ رفرنسه
                          مسیر پین 13 رو دنبال کن ببین چطوریه حتما مقاومت سر راهش هست اون مقاومت رو کم و زیاد کن ببین چه تغییری میکنه
                          مرحله بعدی باید دنبال کنی ببینی پایه 13 بعد از گذر از مقاومت به کدوم پایه lm339 میرسه! بعد از رو دیتاشیت میری پایه های اون مقایسه کننده رو پیدا میکنی و اونی که با تقیسم مقاومتی به زمین رفته مقاومتشو تغییر میدی
                          امکان داره پاور بترکه همه عواقبش با خودته ها :P

دیدگاه

پاور شما از اون پاورای بی نام و نشونه که حتی دیتاشیتم برا ایسیش به زور پیدا میشه! مال منم همین پاوره!
                            عرضم به حظور تغییر ولتاژ با دوتا پین انجام میشه پین شماره 13 که Output control pin هست و باید اونو تغییر بدی
                            راه دوم پین 14 هست که ولتاژ رفرنسه
                            مسیر پین 13 رو دنبال کن ببین چطوریه حتما مقاومت سر راهش هست اون مقاومت رو کم و زیاد کن ببین چه تغییری میکنه
                            مرحله بعدی باید دنبال کنی ببینی پایه 13 بعد از گذر از مقاومت به کدوم پایه lm339 میرسه! بعد از رو دیتاشیت میری پایه های اون مقایسه کننده رو پیدا میکنی و اونی که با تقیسم مقاومتی به زمین رفته مقاومتشو تغییر میدی
                            امکان داره پاور بترکه همه عواقبش با خودته ها :P
                            من دیگه تصمیم گرفتم که از ولتاژ منفی استفاده کنم . فقط اگه میشد جریان ولتاژ منفی بیشتر کرد بهتر بود . برای ولتاژ منفی از یه مقاومت استفاده شده که از این مقاومت های معمولیه اگه اونو از این یک آمپری ها بزاریم میتونه موثر باشه?
                            بعد شما گفتید چند تا از خازن ها باد کرده . من کارم از دیشب تا حالا پیدا کردن خازن باد کرده بود . ولی چیزی که پیدا نکرم!می تونید بگید کدوم خازن ها منظرتونه?

دیدگاه

خازن آبیه در عکس اول باد کرده و مهم نیست زیاد
                              « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
                              این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X