اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارز کردن باطری موبایل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارز کردن باطری موبایل

سلام.میخواستم ببینم میشه باولتاز شارزر 5 ولتی باطری موبایل را بیرون از گوشی شارز کرد؟منظورم اتوماتیک باشه مثل گوشی موبایل.بیشتر شارز نشه تا باطری خراب بشه.

پاسخ : شارز کردن باطری موبایل

باید جریانشم محدود کنی.
    ببین باتریت چند آمپر ساعت هست ، بعد 0.1 رو ضرب در اون کن، و بعدش باید ولتاژ و جریانی که میخای به باتری بزنی ، باید 5 ولت و جریانی که بدست آوردی باشه.

مثلا:
    رو باتری نوشته 1000 میلی آمپر پس:
    1000 *0.1 = 100
    میشه 100 میلی آمپر و ولتاژ 5 ولت.

موفق باشید.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

سلام برای شارژ باتری موبایل لازم نیست که جریان 0.1Cباشه میتونید تا جریان 0.7C هم باتری رو شارژ کنید ولی بهتره با جریان زیر 0.5C شارژ کنید. برای شارژ ساده با 5 ولت میتونید 5 رو از ولتاژ میانگین باتری(3.7) ولت کم کنید و تقسیم بر 0.5C یا کمتر از 0.5C کنید تا مقدار مقاومت سری با 5 ولتتون به دست بیاد. باتری رو بهش وصل کنید و مرتبا ولتاژ دو سر باتری رو چک کنید. اگر ولتاژ دو سر باتری به 4.2 رسید باتری پر شده و باید شارژ متوقف بشه.

بعضی باتری های اوریجینال موبایل یه مدار اوتوماتیک داخل خودشون دارن که ولتاژ وقتی به 4.2 یا 4.3 رسید جریان شارژ رو به طور خودکار قطع میکنند.
      چک کنید اگه باتری پس از عبور از 4.3 هنوز جریان میکشه بدونید که باتری مدار اوتومات نداره و اگه جریان صفر شد بدونید که داره و خالتون از بابت شارژ صحیح باتری راحت باشه. حتی این گونه مدار ها محافط اتصال کوتاه هم دارند!

اگر باتری مدار اوتومات نداشت خودتون با اوپ امپ یه مدار بسازید طوری که هر وقت ولتاژ باتری از 4.2 گذشت به وسیله رله یا ماسفت لاجیک (پیشنهاد من رله هست) باتری رو از مدار شارژ خارج کنید
      لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

مرسی توضیح خوبی دادین.مدار اپ امپ نقشه ندارم.چجوری به باطری وصل کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_asd22
          مرسی توضیح خوبی دادین.مدار اپ امپ نقشه ندارم.چجوری به باطری وصل کنم؟
          مدار رو خودتون میونید بسازید خیلی سادست با یه lm358 و چند تا پتانسیومتر و یه ترانزیستور npn و یه pnp میتونید یه مقایسه گر بسازید و با کالیبره کردنش طوری کنید که وقتی ولتاژ به 4.2 رسید. .خروجی پ امپ غیر فعال شه و باتری رو قطع کنه.تغذیه پ امپ هم با یه رگولاتور 3.3 ولت lf33 تامین کنید. مدارات ساده زیادی با پ امپ تو نت هست بگردید پیدا کنید بعدش که متوجه شدید چه طوری کار میکنه میتونید راحت بسازید
          لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام.میخواستم ببینم میشه باولتاز شارزر 5 ولتی باطری موبایل را بیرون از گوشی شارز کرد؟منظورم اتوماتیک باشه مثل گوشی موبایل.بیشتر شارز نشه تا باطری خراب بشه.
            شاید مطالب مفید باشه براتون

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94181.0
            عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
            مخترع برتر شمال غرب سال 96
            مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

ممنون.ولی من زیاد فنی نیستم میشه خودتون مدارارو انتخاب کنین.

دیدگاه

ممنون.ولی من زیاد فنی نیستم میشه خودتون مدارارو انتخاب کنین.
                تو تاپیکم شماتیک گذاشتم فقط قطع اتوماتیک قطع نمیکنه که شاید وقت کردم اضافه کنم بهش الان سرم مشغول پروژه دانشگاهه
                عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                مخترع برتر شمال غرب سال 96
                مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X