اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد مشخصات کابل صوت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد مشخصات کابل صوت

سلام دوستان
    ببخشید سوالم ابتداییه
    تصمیم دارم صوت رو به طول 200 متر ارسال کنم
    اولا این کار شدنی و استاندارد هست؟
    دوما اگه هست چه نوع کابلی و با چه مشخصاتی رو باید در نظر داشته باشم
    لازم به ذکر که در سمت گیرنده آمپلی فایر دارم

پاسخ : سوال در مورد مشخصات کابل صوت

سلام
    کار شدنی هست که صوت رو به 200 متر بفرستی ولی توسط امپلی فایر مثلا یه امپلی فایر قوی داشته باشی با امپر خروجی بالا که کم نیاره
    ولی اینکه بخوای خروجی پری رو بفرستی نه چون تو همون 2 3 متر اول افت ولتاژ پیدا میکنه
    معمولا کسایی که کارشون اینه که اکو میبندن برا مجالس میان از خروجی یه امپلی میگیرن و مثلا 200 متر اونطرفتر توسط چند تا مقاومت که مقدارش هم تجربی بدست میاد رو میدن به ورودی یه امپلی دیگه

دیدگاه

سلام
      می تونید صوت رو تا 200 متر انتقال دهید .به شرطی که به قول دوستم مصطفی دستگاه آمپلیفایرتون قوی باشه. همچنین اگر کیفیت زیاد براتون مطرح نیست می تونید از آمپلی فایر های پیجینگ که خروجی ولتی دارند نیز استفاده کنید و 200 متر اون طرف تر از دستگاه از بوق به همراه یونیت مچینگ دار استفاده کنید در این حالت دیگه سیگنال به صورتی اهمی منتقل نمیشه بلکه به صورت ولتی رو برق 100 ولت سوار میشه و تا 1 کیلومتر هم می تونید این کارو انجام بدید
      موفق باشید

دیدگاه

متاسفانه دستگاه خروجی صدا ،کارت صدا کامپیوتره و فکر کنم باید در خروجی اون یک آمپلی فایر قرار بدم..
        ولی از اونجایی که تعداد خروجی ها 24 عدد است هزینه آمپلی فایر بالا نمیره؟
        نمیتونم از کیفیت صرف نظر کنم..
        در سمت گیرنده آمپلی فایر وجود داره و از این بابت کارم راحت تر
        ...
        در مورد انتقال با ولتاژ میتونید بیشتر توضیح بدید

دیدگاه

اگه جریانتون بالا باشه نیاز به کابل ها کلفت برای جلوگیری از افت ولتاژ دارید پس باید ولتاژ رو ببرید بالا تا افت کم بشه.
          برای اینکار نیاز به ترانس در ورودی و خروجی دارید(دقیقا همونکاری که تو شبکه های برق میکنن). مشکل اصلی هم ساخت یا پیدا کردن همین ترانسه....
          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

تا اینجا فهمیدم یه سیم یک بندازم کارم راه میوفته
            در طرف گیرنده همیک ترانس میزارم تا ولتاز رو پائین بیاره
            اما مشکل طرف فرستندست
            باید از خروجی کامپیوتر صدا رو دریافت کنم و بدمش به آمپلی فایر و از خروجی 100 ولت اون جهت انتقال صدا استفاده کنم
            بنابر این با توجه به تعداد بالایخروجی ها(18 عدد مجزا) باید به همون تعدا آمپلی فایر بزارم؟؟؟ oo: oo: :eek:؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rezash86
              تا اینجا فهمیدم یه سیم یک بندازم کارم راه میوفته
              در طرف گیرنده همیک ترانس میزارم تا ولتاز رو پائین بیاره
              اما مشکل طرف فرستندست
              باید از خروجی کامپیوتر صدا رو دریافت کنم و بدمش به آمپلی فایر و از خروجی 100 ولت اون جهت انتقال صدا استفاده کنم
              بنابر این با توجه به تعداد بالایخروجی ها(18 عدد مجزا) باید به همون تعدا آمپلی فایر بزارم؟؟؟ oo: oo: :eek:؟؟
              دوست عزیز اصلا احتیاج به این همه کار نیست گاهی وقتها وسواس کار رو پیچیده میکنه شما خروجی کامپیوترتو به یه سیم نازک حتی به نازکی سیم استخونی آیفون هم میتونی بدی ولی در اون طرف سیم باید یک پری جبران ساز قرار بدی وبعد سیگنالو به طبقه تقویت قدرت (آمپلی فایر ) اعمال کنی البته کیفیت صوت مورد انتقالتو نگفتی میخوای در چه حدی باشه ولی هر چه قدر میخوای صوتت با کیفیت تر وایمن در برابر نویز محیطی باشه باید جنس کابلت مرغوبتر و و در صورت لزوم از خانواده کابل های کواکسیال باشه
              یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSTK
                دوست عزیز اصلا احتیاج به این همه کار نیست گاهی وقتها وسواس کار رو پیچیده میکنه شما خروجی کامپیوترتو به یه سیم نازک حتی به نازکی سیم استخونی آیفون هم میتونی بدی ولی در اون طرف سیم باید یک پری جبران ساز قرار بدی وبعد سیگنالو به طبقه تقویت قدرت (آمپلی فایر ) اعمال کنی البته کیفیت صوت مورد انتقالتو نگفتی میخوای در چه حدی باشه ولی هر چه قدر میخوای صوتت با کیفیت تر وایمن در برابر نویز محیطی باشه باید جنس کابلت مرغوبتر و و در صورت لزوم از خانواده کابل های کواکسیال باشه
                دوست عزیز این موضوع رو نمیشه وسواس نامید
                در مکانی که بنده قرار هست که این کار رو انجام بدم پر از کابل های فشار قوییست. طرحی یکی از دوستان ارائه فرمودند که با استفاده از شبکه و کابل های لن صوت رو منتقل به گیرنده کنیم و در اونجا با تبدیل به آنالوگ و اتصال به ورودی آمپلی فایر کار رو به اتمام برسونیم
                دوستان نظرتون چیه؟
                این کار شدنیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rezash86
                  دوست عزیز این موضوع رو نمیشه وسواس نامید
                  در مکانی که بنده قرار هست که این کار رو انجام بدم پر از کابل های فشار قوییست. طرحی یکی از دوستان ارائه فرمودند که با استفاده از شبکه و کابل های لن صوت رو منتقل به گیرنده کنیم و در اونجا با تبدیل به آنالوگ و اتصال به ورودی آمپلی فایر کار رو به اتمام برسونیم
                  دوستان نظرتون چیه؟
                  این کار شدنیست؟
                  ببین دوست عزیز منظور من از نداشتن وسواس این نبود که کار رو سر سری گرفت من همیشه فکرم اینه که همیشه کار رو رو اصول ومبنای علمی انجام بده اما با راحت ترین شیوه به هدفت برس شما در ابتدا هر پروژه ای شرایط ونوع اغتشاش بر روی سیم حامل سیگنالتو باید شناسایی کنی ویک معیار دستت بیاد که آیا اغتشاش بر روی سیگنال انتقالی اثر گذار هست یا نه وبه چه میزان؟؟؟؟؟ من خودم در این محیطها کار کردم البته نه تنها برای انتقال صوت بلکه برای اتقال سیگنال تصویری ویدئو اون هم در مسافت های 150 متر به بالا وبا انواع پارازیت ها سر وکار داشتم از جمله پارازیت قدرتمند سرور اتاق سایت وسیم های ارتباطی آن که بسیار مخربه ولی نه تنها صوت بلکه سیگنال تصویر که از صوت بسیار حساس تره وممکنه در اون اثر دیاترمی و تغییرات فدیلیته رنگ ظاهر بشه رو با موفقیت منتقل کردم شما فکر میکنید کابل کواکسیل رو به چه منظور میسازند ؟؟؟ این کابل سیگنال حامل را از انواع نوییز وپارازیت های الکترومغناطیسی حفظ میکنه حالا میخواد این سیگنال صوت باشه یا میخواد سیگنال ویدئو یا فرکانس 950تا 2150 بین دستگاه ریسیور خانگی وLNB واما در رابطه با کار انتقال صوت شما چرا شما از مدار فرستنده FM استفاده نمی کنید هم هزینه کابل ونصب و زمان و....... حذف میشه وهم کیفیت بالا میره؟؟؟ دیگه نیازی هم به این همه فرایند ندارید :bye

دیدگاه

با عرض سلام
                    داستان از این قرار است که مان بسیار تو در تو و بسیار زیاد دارا دیوار های بتن است
                    و اتاقی که آمپلی فایر هر طبقه از ساختمان در آن قرار دارد دقیقا وسط این دیوار های بتنی است
                    :cry2:
                    نتیجهای که از فرمایشات شما دریافت میکنم این است که:
                    از خروجی کامپیوتر و با استفاده از کابل کواکسیال عملیات انتقال رو انجام بدم
                    یعنی تقویت نیاز نیست؟
                    و اگر نیاز داره از بابت هزینه محدودیت ندارم
                    بررسیهایی که من انجام دادم در اتاق سرور این مکان اغلب از فیبر نوری استفاده شده و در نتیجه نویز باید کمتر باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rezash86
                      با عرض سلام
                      داستان از این قرار است که مان بسیار تو در تو و بسیار زیاد دارا دیوار های بتن است
                      و اتاقی که آمپلی فایر هر طبقه از ساختمان در آن قرار دارد دقیقا وسط این دیوار های بتنی است
                      :cry2:
                      نتیجهای که از فرمایشات شما دریافت میکنم این است که:
                      از خروجی کامپیوتر و با استفاده از کابل کواکسیال عملیات انتقال رو انجام بدم
                      یعنی تقویت نیاز نیست؟
                      و اگر نیاز داره از بابت هزینه محدودیت ندارم
                      بررسیهایی که من انجام دادم در اتاق سرور این مکان اغلب از فیبر نوری استفاده شده و در نتیجه نویز باید کمتر باشه
                      سلام شما کارت با کابل کواکسیال (کابل آنتن تلوزیون ) حل میشه به 2 شیوه 1- سیگنال کامپیوترتو به یه آیسی TDA2003 برای تقویت بده وبعد به کابل کواکسیال ودر هر طبقه به آمپلی فایر مورد نظرت بده (بدونه استفاده از پری آمپلی فایر برای جبران تلفات) 2- سیگنال کامپیوتر رو مستقیم به کابل کواکسیال بده و در هر طبقه به یک پری آمپلی فایر جبران ساز اعمال کن وبعد به آمپلی قدرت مورد نظر سیگنالو بده البته شما قید نکردید دستگاه آمپلی فایر هر طبقه چه نوعی هست وآیا دست ساز خودتون قراره باشه ویا از نوع بازاری هست که معمولا همراه پری آمپلی داخلی هستش ؟؟؟؟ موفق باشید

دیدگاه

سلام مجدد
                        دستگاه از نوع بازاری است
                        نوع دستگاه رو نمیدونم
                        باید دستگاه بسیار قوی باشه
                        البته ضاهرا
                        چون ورودی لن هم دارد
                        پس از بازدید بعد از مکان حتما نوع آن را خواهم گفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...