اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با شتاب سنج ADXL335

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با شتاب سنج ADXL335

سلام
    من میخوام با ADXL335 زاویه سنج بسازم اما مشکل اینجاست که وقتی حتی شتاب سنج ثابته، بازم روی پایه های خروجیش افزایش ولتاژ دارم. خازن ها رو هم به پایه مورد نظر وصل میکنم اما بازم مشکل حل نمیشه.
    کسی هست بتونه راهنماییم کنه، واقعا ممنون میشم
    ویرایش

پاسخ : مشکل با شتاب سنج ADXL335

این یه شتابسج آنالوگه ! شما بهتره از ماإ¾ول آمادش استفاده کنی تا از لحیم کاری و اتفاقات بعدش در امان باشی
    ایران مااژول و احتمالاجوان دارند

دیدگاه

ماژولش رو خریدم از همین سایت
      این مشکل رو هم با ماژولش دارم
      شما هم با این کار کردین؟؟؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز.
        اول اینکه شما باید بدانبد که از کدام mode این سنسور استفاده می کنید. تا جایی من اطلاع دارم این سنسورها چند مد دارند(برای مثال در adxl202 دو مد وجود دارد):
        1- مد pwm
        2- مد آنالوگ
        در مد pwm یک سیگنال pwm در خروجی می سازد که با تغییر زاویه این سنسور duyt cycle این پالس تغییر می کند.یعنی شما باید بتوانید مقدار این تغییر را به کمک میکرو بخوانید و طبق فرمولش که در دیتا شیت آن ها ذکر شده اختلاف زاویه را محاسبه کنید.در این حال شما وارد کار با تایمر و وقفه ها خواهید شد که مشکلات و محاسبات خودش را دارد.

اما در مد آنالوگ شما باید طبق گفته های دیتا شیت خازن های موردنیاز را نصب کنیدو ولتاژ خروجی اش را بخوانید.نکته مهم این جاست که بهتره ولتاژ خروجی را با کمک میکرو بخوانید چون تغییرات این ولتاژ به قدری است که خواندن آن با ولت متر کمی مشکل است.درضمن در این حالت بعد از خواندن ولتاژ سنسور توسط میکرو احتمالا در دیتا شیت فرمولی وجود دارد که باید مقدار ولتاژ را در آن قرار دهید و حاصل آن برابر مقدار زاویه می شود.ولی یکی دیگر از دوستان هم به مشکل در زمینه اندازه گیری زاویه برخورد که من به ایشان سنسور MPU605 را معرفی کردم.این سنسوری است که من خودم با آن بسیار کار کرده ام و توانایی بسیار بالای دارد.این سنسور یک سنسور سه محوره است.دارای سنسور دما و جایروسکوپ می باشد و قیمت مناسبی را هم دارد

دیدگاه

ممنون از جوابت
          335 فقط یک مد انالوگ داره
          خازن ها رو هم گذاشتم - خازن ها واسه فیلتر کردن نویز فرکانس بالا بود که کارش رو به درستی انجام میده اما مشکل من اینه که هیچ نویزی هم ندارم اما خروجی سنسور همش در حال زیاد شدنه!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط s_mojtaba_q
            ممنون از جوابت
            335 فقط یک مد انالوگ داره
            خازن ها رو هم گذاشتم - خازن ها واسه فیلتر کردن نویز فرکانس بالا بود که کارش رو به درستی انجام میده اما مشکل من اینه که هیچ نویزی هم ندارم اما خروجی سنسور همش در حال زیاد شدنه!!!!
            اندازه گیری های شما به کمک مولتی متر هست یا adc میکرو؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mansoor zahedipour
              با میکرو

دیدگاه

البته الان فقط به ماژل ولتاژ دادم و رنج ولتمتر رو روی میلی ولت تنظیم کردم و با ولتمتر خروجیش رو اندازه گرفتم. افزایش ولتاژ به طور چشم گیری کم شد و البته صفر هم نشد. همین جوابی که با ولتمتر هم گرفتم برام کافیه
                اما وقتی با میکرو این ولتاژ رو میخونم، دائما در حال زیاد شدنه
                اتصالات رو چک کردم. فقط ماژول بهش وصله با ال سی دی

دیدگاه

شما مطمئنی ADCآ‌ میکرو رو درست داری باهاش کار میکنی! یه ولتاإ¾ ثابت از بیرون بده ببین چی داری میخونی!

دیدگاه

دوست عزیز منم یه زمانی مشکل شما رو داشتم و آخر نفهمیدم چرا اینجور میشه و در نهایت رفتم سراغ MMA7260 که اونم سه محوره است و آنالوگه.
                    I WORK HARDLY AND I HAVE BIG DREAMS

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل با شتاب سنج ADXL335

نوشته اصلی توسط s_mojtaba_q
                      البته الان فقط به ماژل ولتاژ دادم و رنج ولتمتر رو روی میلی ولت تنظیم کردم و با ولتمتر خروجیش رو اندازه گرفتم. افزایش ولتاژ به طور چشم گیری کم شد و البته صفر هم نشد. همین جوابی که با ولتمتر هم گرفتم برام کافیه
                      اما وقتی با میکرو این ولتاژ رو میخونم، دائما در حال زیاد شدنه
                      اتصالات رو چک کردم. فقط ماژول بهش وصله با ال سی دی
                      در بستن مدار و برنامه میکرو دقت کنید و مبنا را روی اندزه گیری با مولتی متر قرار ندید.مطمئن شوید که از خروجی آنالوگ در حال استفاده هستید.اگر باز هم مشکلی بود برنامه رو اینجا قرار بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                        شما مطمئنی ADCآ‌ میکرو رو درست داری باهاش کار میکنی! یه ولتاإ¾ ثابت از بیرون بده ببین چی داری میخونی!
                        امتحان کردم
                        ولتاژ ثابت رو درست میخونه

دیدگاه

سلام دوست عزیز.
                          اول اینکه شما باید بدانبد که از کدام mode این سنسور استفاده می کنید. تا جایی من اطلاع دارم این سنسورها چند مد دارند(برای مثال در adxl202 دو مد وجود دارد):
                          1- مد pwm
                          2- مد آنالوگ
                          در مد pwm یک سیگنال pwm در خروجی می سازد که با تغییر زاویه این سنسور duyt cycle این پالس تغییر می کند.یعنی شما باید بتوانید مقدار این تغییر را به کمک میکرو بخوانید و طبق فرمولش که در دیتا شیت آن ها ذکر شده اختلاف زاویه را محاسبه کنید.در این حال شما وارد کار با تایمر و وقفه ها خواهید شد که مشکلات و محاسبات خودش را دارد.

اما در مد آنالوگ شما باید طبق گفته های دیتا شیت خازن های موردنیاز را نصب کنیدو ولتاژ خروجی اش را بخوانید.نکته مهم این جاست که بهتره ولتاژ خروجی را با کمک میکرو بخوانید چون تغییرات این ولتاژ به قدری است که خواندن آن با ولت متر کمی مشکل است.درضمن در این حالت بعد از خواندن ولتاژ سنسور توسط میکرو احتمالا در دیتا شیت فرمولی وجود دارد که باید مقدار ولتاژ را در آن قرار دهید و حاصل آن برابر مقدار زاویه می شود.ولی یکی دیگر از دوستان هم به مشکل در زمینه اندازه گیری زاویه برخورد که من به ایشان سنسور MPU605 را معرفی کردم.این سنسوری است که من خودم با آن بسیار کار کرده ام و توانایی بسیار بالای دارد.این سنسور یک سنسور سه محوره است.دارای سنسور دما و جایروسکوپ می باشد و قیمت مناسبی را هم دارد
                          من این سنسور رو mpu6050 خریدم ولی هرکاری کردم نتونستم راهش بندازم یعنی نتونستم ازش خروجی بگیرم میشه من رو راهنمایی کنید چطوری باید از این سنسور خروجی بگیرم و زاویه رو روی یک ال سی دی به نمایش بزارم ،من فقط همین قابلیت رو از این ماژول می خوام ممنون

دیدگاه

حقیقتش من اومدم در ابتدا زاویه رو به کمک سنسور adxl335 اندزه گیری کنم با کمک مبدل انالوگ به دیجیتال من خروجی انالوگ رو بر روی ال سی دی نمایش میزارم ولی مشکلی که دارم اینه که نمیشه ی رابطه بین مقدار زاویه و مقدر انالوگ پیدا کرد در هنگام صفر خرجی انالوگ 370 است و در هنگام 90 درجه ای 460 است خب حالا به نظر شما اساتید محترم من باید چیکار کنم و چطوری زاویه رو اندازه بگیرم :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:فقط م باید با همین سنسور انجام بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط VAHIDGK
                              حقیقتش من اومدم در ابتدا زاویه رو به کمک سنسور adxl335 اندزه گیری کنم با کمک مبدل انالوگ به دیجیتال من خروجی انالوگ رو بر روی ال سی دی نمایش میزارم ولی مشکلی که دارم اینه که نمیشه ی رابطه بین مقدار زاویه و مقدر انالوگ پیدا کرد در هنگام صفر خرجی انالوگ 370 است و در هنگام 90 درجه ای 460 است خب حالا به نظر شما اساتید محترم من باید چیکار کنم و چطوری زاویه رو اندازه بگیرم :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:فقط م باید با همین سنسور انجام بدم
                              خب اگه خروجی سنسور خطی هست رابطه به شکل زیره

0درجه =370 90درجه =460 پس هر درجه میشه 90/(370-460)
                              هر درجه برابر 1 واحد آنالوگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X