اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع تغذیه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 و کنترل آن از طریق کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع تغذیه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 و کنترل آن از طریق کامپیوتر

سلام دوستان.
    من میخام یه منبع تغذیه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 بسازم که قابلیت کنترل ولتاژ رو داشته باشه، یعنی وقتی من بهش فرمان میدم 2 ولت همون ولتاژ ثابت 2 ولت رو در خروجی بده، برای فرمانش هم از ویژوال بیسیک استفاده میکنم و این مقدار رو از پورت سریال میخونم. ولی توی بقیه مدارش مشکل دارم، آیا باید یه تغذیه 5 ولت درست کنم بدم به ADC میکرو و بعد در یه ضریب ضرب کنم؟ بعدش چهجوری ازش خروجی بگیرم؟ و یا با تایمر این کارو کنم ولی تایمر که شکل ثابت ac نمیده!
    من با C مینویسم..
    میشه کمکم کنین و یا اگه مدار نمونه ای میشناسین بهم معرفی کنین؟
    ممنونم

پاسخ : ساخت منبع تغذیه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 و کنترل آن از طریق کامپیوتر

نوشته اصلی توسط Soheilas
    سلام دوستان.
    من میخام یه منبع تغذیه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 بسازم که قابلیت کنترل ولتاژ رو داشته باشه، یعنی وقتی من بهش فرمان میدم 2 ولت همون ولتاژ ثابت 2 ولت رو در خروجی بده، برای فرمانش هم از ویژوال بیسیک استفاده میکنم و این مقدار رو از پورت سریال میخونم. ولی توی بقیه مدارش مشکل دارم، آیا باید یه تغذیه 5 ولت درست کنم بدم به ADC میکرو و بعد در یه ضریب ضرب کنم؟ بعدش چهجوری ازش خروجی بگیرم؟ و یا با تایمر این کارو کنم ولی تایمر که شکل ثابت ac نمیده!
    من با C مینویسم..
    میشه کمکم کنین و یا اگه مدار نمونه ای میشناسین بهم معرفی کنین؟
    ممنونم
    سلام
    برادر حالت خوبه؟؟؟ چطوری ؟
    میتونستی تو بخش AVR بذاری ها؟؟؟ پلیس نظارتی مثل من مهربون نیستا؟ :mrgreen: :mrgreen:
    خروجی پین pwm میکروت میتونه تا ماکزیمم 5 ولت و مینیمم 0 ولت تغییر کنه..حالا تو خروجی این pwm رو به یه ماسفت لاجیک مانند IRFZ44 یا 20N03 یا...که بتونی به یه مقاومت تو گیتش به خروجی میکروت وصل کنی بده.....این ماسفت رو بصورت سورس مشترک ببند....حالا بعد از ماسفت میتونی ولتاژ صفر تا 5 ولت داشته باشی...به شرط تغییر در دیوتی سایکل PWM
    موفق باشی
    ویرایش
    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

پاسخ : ساخت منبع تغذیه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 و کنترل آن از طریق کامپیوتر

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
      سلام
      برادر حالت خوبه؟؟؟ چطوری ؟
      میتونستی تو بخش AVR بذاری ها؟؟؟ پلیس نظارتی مثل من مهربون نیستا؟ :mrgreen: :mrgreen:
      خروجی پین pwm میکروت میتونه تا ماکزیمم 5 ولت و مینیمم 0 ولت تغییر کنه..حالا تو خروجی این pwm رو به یه ماسفت لاجیک مانند IRFZ44 یا 20N03 یا...که بتونی به یه مقاومت تو گیتش به خروجی میکروت وصل کنی بده.....این ماسفت رو بصورت سورس مشترک ببند....حالا بعد از ماسفت میتونی ولتاژ صفر تا 5 ولت داشته باشی...به شرط تغییر در دیوتی سایکل PWM
      موفق باشی
      ویرایش
      ممنون دوست عزیز،
      ترسیدم، یک نفر کمک کنه این بحث رو انتقال بدم به بخش AVR، چه جوری این کارو انجام بدم؟ من تازه واردم!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X