ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2012/07/29
    156
    0

ساخت منبع تغذيه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 و کنترل آن از طريق کامپيوتر

سلام دوستان.
    من ميخام يه منبع تغذيه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 بسازم که قابليت کنترل ولتاژ رو داشته باشه، يعني وقتي من بهش فرمان ميدم 2 ولت همون ولتاژ ثابت 2 ولت رو در خروجي بده، براي فرمانش هم از ويژوال بيسيک استفاده ميکنم و اين مقدار رو از پورت سريال ميخونم. ولي توي بقيه مدارش مشکل دارم، آيا بايد يه تغذيه 5 ولت درست کنم بدم به ADC ميکرو و بعد در يه ضريب ضرب کنم؟ بعدش چهجوري ازش خروجي بگيرم؟ و يا با تايمر اين کارو کنم ولي تايمر که شکل ثابت ac نميده!
    من با C مينويسم..
    ميشه کمکم کنين و يا اگه مدار نمونه اي ميشناسين بهم معرفي کنين؟
    ممنونم
    2012/09/02
    تبريز
    732
    20

پاسخ : ساخت منبع تغذيه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 و کنترل آن از طريق کامپيوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilas
    سلام دوستان.
    من ميخام يه منبع تغذيه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 بسازم که قابليت کنترل ولتاژ رو داشته باشه، يعني وقتي من بهش فرمان ميدم 2 ولت همون ولتاژ ثابت 2 ولت رو در خروجي بده، براي فرمانش هم از ويژوال بيسيک استفاده ميکنم و اين مقدار رو از پورت سريال ميخونم. ولي توي بقيه مدارش مشکل دارم، آيا بايد يه تغذيه 5 ولت درست کنم بدم به ADC ميکرو و بعد در يه ضريب ضرب کنم؟ بعدش چهجوري ازش خروجي بگيرم؟ و يا با تايمر اين کارو کنم ولي تايمر که شکل ثابت ac نميده!
    من با C مينويسم..
    ميشه کمکم کنين و يا اگه مدار نمونه اي ميشناسين بهم معرفي کنين؟
    ممنونم
    سلام
    برادر حالت خوبه؟؟؟ چطوري ؟
    ميتونستي تو بخش AVR بذاري ها؟؟؟ پليس نظارتي مثل من مهربون نيستا؟ :mrgreen: :mrgreen:
    خروجي پين pwm ميکروت ميتونه تا ماکزيمم 5 ولت و مينيمم 0 ولت تغيير کنه..حالا تو خروجي اين pwm رو به يه ماسفت لاجيک مانند IRFZ44 يا 20N03 يا...که بتوني به يه مقاومت تو گيتش به خروجي ميکروت وصل کني بده.....اين ماسفت رو بصورت سورس مشترک ببند....حالا بعد از ماسفت ميتوني ولتاژ صفر تا 5 ولت داشته باشي...به شرط تغيير در ديوتي سايکل PWM
    موفق باشي
    ويرايش
    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........
    2012/07/29
    156
    0

پاسخ : ساخت منبع تغذيه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 و کنترل آن از طريق کامپيوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط سعيد دلشاد منور
    سلام
    برادر حالت خوبه؟؟؟ چطوري ؟
    ميتونستي تو بخش AVR بذاري ها؟؟؟ پليس نظارتي مثل من مهربون نيستا؟ :mrgreen: :mrgreen:
    خروجي پين pwm ميکروت ميتونه تا ماکزيمم 5 ولت و مينيمم 0 ولت تغيير کنه..حالا تو خروجي اين pwm رو به يه ماسفت لاجيک مانند IRFZ44 يا 20N03 يا...که بتوني به يه مقاومت تو گيتش به خروجي ميکروت وصل کني بده.....اين ماسفت رو بصورت سورس مشترک ببند....حالا بعد از ماسفت ميتوني ولتاژ صفر تا 5 ولت داشته باشي...به شرط تغيير در ديوتي سايکل PWM
    موفق باشي
    ويرايش
    ممنون دوست عزيز،
    ترسيدم، يک نفر کمک کنه اين بحث رو انتقال بدم به بخش AVR، چه جوري اين کارو انجام بدم؟ من تازه واردم!!!
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3