اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موج سینوسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موج سینوسی

من جدول لوک پ(256 تایی) برای تولید موج سینوسی دارم. میخوام در داخل میکرو اینو تبدیل به سینوسی کنم. خروجی نمخوام داشته باشم. یعنی برای برخی محاسبات یک موج سینوسی یک ولت نیازه به همین خاطر باید موج سینوسی رو درست کنم. راهنماییم کنید

پاسخ : موج سینوسی

خب الان مشکلت دقیقا چیه؟؟؟
    میخوای دقیقا چیکار کنی؟؟؟
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
      خب الان مشکلت دقیقا چیه؟؟؟
      میخوای دقیقا چیکار کنی؟؟؟
      میخوام با اون اعداد هگز، یک سینوسی در حوزه اعداد دهدهی درست کنم داخل میکرو

دیدگاه

اون اعداد به ظاهر هگز ذخیره میشن اما در عمل دودویی هستند و شما میتونید توی برنامه به صورت دهدهی باهاشون کار کنید
        اگر فرکانس سینوسیتون مشخصه باید تابع ورودیتون رو هم کوانتیزه کنید. یعنی مثلا به ازای sin2.34 مطمئنا باید دنبال نزدیکترین نمونه بهش بگردید مثلا sin2 که یک تابع تعریف میکنید که به ازای ورودی های مختلف نزدیکترین مقدار رو براتون از جدول پیدا کنه و بهتون بده
        البته هرچه تعداد نمونه ها بیشتر باشه دقت هم بیشتره. مثلا 1024 نمونه یا بیشتر
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

سلام.
          تا اون جایی که بنده متوجه شدم شما فقط برای محاسبات نیاز به یک دیتای سینوسی دارید.اول اینکه وقتی می گید دامنه 1 ولت داشته باشه یعنی در محور y مقدار پیک تو پیک عدد یک باشه.
          حالا بنده به شما یک چیزی پیشنهاد می کنم.شما مانند برنامه نویسی در متلب عمل کنید. در یک آرایه هرچند که میخواهید طولش باشد یک سری اعداد مثلا از 0 تا 2پی(پی = همان عدد پی) قرار دهید و بعد بیایید به ترتیب از آن ها sin بگیرید.با این کار در واقع در هر نقطه معادل سینوس آن را دارید.دستور سینوس در کدویژن وجود دارد فکر کنم در کتابخانه math باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mansoor zahedipour
            سلام.
            تا اون جایی که بنده متوجه شدم شما فقط برای محاسبات نیاز به یک دیتای سینوسی دارید.اول اینکه وقتی می گید دامنه 1 ولت داشته باشه یعنی در محور y مقدار پیک تو پیک عدد یک باشه.
            حالا بنده به شما یک چیزی پیشنهاد می کنم.شما مانند برنامه نویسی در متلب عمل کنید. در یک آرایه هرچند که میخواهید طولش باشد یک سری اعداد مثلا از 0 تا 2پی(پی = همان عدد پی) قرار دهید و بعد بیایید به ترتیب از آن ها sin بگیرید.با این کار در واقع در هر نقطه معادل سینوس آن را دارید.دستور سینوس در کدویژن وجود دارد فکر کنم در کتابخانه math باشد.
            من گفته شما رو امتحان کردم. ولی نتونستم جوابی بگیرم. یعنی اومدم از صفر تا دوپی رو تقسیم بر دوهزار کردم و با یک حلقه for برانامه رو نوشتم. نشد میتونید بیشتر راهنماییم بکنید؟

دیدگاه

سلام

من جدول لوک پ(256 تایی) برای تولید موج سینوسی دارم. میخوام در داخل میکرو اینو تبدیل به سینوسی کنم. خروجی نمخوام داشته باشم. یعنی برای برخی محاسبات یک موج سینوسی یک ولت نیازه به همین خاطر باید موج سینوسی رو درست کنم. راهنماییم کنید

اگر جدول اعداد را دارید پس فقط باید اعداد را با بازه زمانی مشخص به PWM بدهید و روی پایه میکرو یک فیلتر پایین گذر مناسب قرار بدهید همین!

اگر هم مشکل به دست آوردن جدول است که با نرم افزار مطلب باید در بازه 0تاP به تابع سینوس مقداردهی کنی و یک آرایه درست کنی برای دامنه هم این آرایه رو در هر عددی ضرب کنی متناسب با اون تغییر دامنه خواهی داشت

تو کدویژن هم اگر خاصتی فکر کنم باید اعداد ورودی تابع سینوس رادیان باشد (دقیق یادم نیست فقط میدونم واحد وردی با خروجی تابع برابر نبود)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط korang
                من گفته شما رو امتحان کردم. ولی نتونستم جوابی بگیرم. یعنی اومدم از صفر تا دوپی رو تقسیم بر دوهزار کردم و با یک حلقه for برانامه رو نوشتم. نشد میتونید بیشتر راهنماییم بکنید؟
                سلام.
                همون طور که گفتم شما فقط نیاز به یک بازه اعداد دارید که در محاسباتتان استفاده کنید.اگر هدف شما فقط همین است می توانید این کار را با برنامه متلب به راحتی انجام دهید.ولی اگر اسرار دارید که این عملیات داخل میکرو انجام شود بنده به شما یک راه پیشنهاد می کنم.شما می توانید به این صورت عمل کنید که در برنامه متلب به کمک یک یا دو دستور یک موج سینوسی با همان دامنه مورد نظرتان یعنی یک ولت ایجاد کنید سپس حاصل را داخل یک بردار با هر طول مورد نظری بریزید.حال شما مجموعه اعداد دارید که مربوط به یک شکل سینوسی با دامنه یک ولت است.اکنون شما می توانید که این اعداد را کپی کنید و در برنامه کدویژن قرار دهید.حال شما دامنه ای از اعدادی مربوط به یک شکل سینوسی را در برنامه کدویژن خواهید داشت ، به طوری که حتی نیاز به استفاده از دستور sin نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X