اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد راه اندازی مدار ریموت کنترل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد راه اندازی مدار ریموت کنترل

با سلام بر مهندسین
    من میخوام این مدار روی بردبرد تست کنم ولی در شناسایی پایه ها مشکل دارم!! توی شماتیک نقشه انگار غلط پایه ها را شماره گذازی کردند!!

این قسمت برای فرستنده هست!!

این الان عکس ماژولی هست توی مدار به کار رفته هست!!
    vcc و gnd و data in داره!! ولی قسمت ant را مشخص نکرده!! که باید چه کار کرد!!! یعنی توی شماتیک انگار به چیزی وصل نشده است!!! اینجا را باید چه کار کنم؟

به عکس زیز نگاه کنید!!ant خالی هست انگار!!

خب بریم سراغ گیرنده!!

توی این قسمت ماژول به شماره پایه های 2 و5 و 1و 8 شماره گذاری شده است!!
    پایه 2 :data out
    پایه5:vcc
    پایه 6:gnd
    پایه 8:antena

خب توی این عکس می بینید!! 2 تا پایه وسط data نام دارند!!!! و پایه anten و data out مشخص نیست!!! این جا باید چه کار کرد؟؟؟ من الان از کجا باید بدانم anten و data out کدام پایه هستند!!؟؟؟ :angry:

سپاس

پاسخ : راهنمایی در مورد راه اندازی مدار ریموت کنترل

با سلام
    توی ماژول فرستنده: به اون قسمت که نوشته شده ANT ،باید آنتن وصل کنید دیگه.(معمولا 30 سانت سیم به اونجا لحیم میشه به عنوان آنتن)
    توی ماژول گیرنده : DATA همون DATA OUT میشه و اون سوراخ گوشه ماژول هم جای آنتنه که دقیقا باید مثل ماژول فرستنده ،آنتن بهش وصل بشه. :bye
    من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است ...

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: ولی زیاد متوجه نشدم!!! :sad:

توی ماژول فرستنده: به اون قسمت که نوشته شده ANT ،باید آنتن وصل کنید دیگه.(معمولا 30 سانت سیم به اونجا لحیم میشه به عنوان آنتن)
      الان اینجا توی عکس»توی ان قسمت که با دایره قرمز مشخص کردم ! باید 30 سانت سیم لحیم کنم؟ ایا می توان ان 30 سانت سیم را !! مثل سلف: سیم پیچ کرد!!! مثلا دور یک خودکار ؟؟؟ 30 سانت اخه جا گیر هست!!
      راستی توی شماتیک مدار جای انتن مشخص نیست!! همان TX هست؟؟ توی مدار فرستنده!!!! بالا هست مدار!!

توی ماژول گیرنده : DATA همون DATA OUT میشه و اون سوراخ گوشه ماژول هم جای آنتنه که دقیقا باید مثل ماژول فرستنده ،آنتن بهش وصل بشه. :bye
      من اینجا را زیاد متوجه نشدم!!! توی عکس نوشته data که با دایره قرمز مشخص کردم!! که انگار برای 2 پایه هست!!! این یعنی چی؟؟ یعنی هر دو پایه دیتا هستند!!!

ان سوراخ گوشه که می گید باید انتن وصل بشود ایا دایره نارنجی رنگ هست که مشخص کردم!!! چند سانت باید باشد انتن؟؟؟

سپاس

دیدگاه

کسی نیست!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

با سلام مجدد
          توی فرستنده : بله،به همون جایی که مشخص کردید سیمو باید لحیم کنید.به صورت فنری هم درش بیارید مشکلی نیست.توی شماتیک آنتنو نذاشته و منظور از TX یعنی فرستنده ،نه آنتن.
          توی گیرنده : بله هردو پایه DATA هستن و فرقی با هم ندارن.اینجا هم جای آنتن دقیقا همون جاییه که مشخص کردید.اندازش هم به اندازه آنتن فرستنده میتونه باشه.

دیدگاه

با سلام
            من مدار بالا بستم و تقریبا جواب داد!! ولی یک مشکل داره!!!! نور led های در گیرنده بسیار ضعیف هستند!! علت اش چی هست؟؟؟
            من گیرنده را یک کاناله بستم!!! ایا نیاز به تقویت جریان داره!!!! البته من به جای مقاومت 150 اهم 100 اهم استفاده کردم!!
            سپاس

دیدگاه

سلام علیکم.خوشحال شدم که جواب داد.
              قانونا که نباید نور LED ها ضعیف باشه ولی در هر صورت با یه ترانزیستور خروجی رو تقویت کنید.در اینصورت رله هم میتونید باهاش راه اندازی کنید.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: یک سئوال» ایا شما این مدار بالایی را بسته اید؟؟؟
                توی حالت پیش فرض زمانیکه 5 ولت را به مدار گیرنده می دهیم ایا led باید روشن باشد؟؟؟ گیرنده را یک کاناله بستم!!! یعنی یک led گذاشتم برای تست!! زمانیکه دکمه فرستنده را فشار می دهیم!! نور led لرزش پیدا می کند!! ایا این حالات صحیح است؟؟؟ یا زمانیکه دکمه فرستنده را فشار دادیم led باید روشن شود!! و یا در حالت پیش فرض led گیرنده باید خاموش باشد؟؟؟
                سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                  ممنون دوست عزیز: یک سئوال» ایا شما این مدار بالایی را بسته اید؟؟؟
                  توی حالت پیش فرض زمانیکه 5 ولت را به مدار گیرنده می دهیم ایا led باید روشن باشد؟؟؟ گیرنده را یک کاناله بستم!!! یعنی یک led گذاشتم برای تست!! زمانیکه دکمه فرستنده را فشار می دهیم!! نور led لرزش پیدا می کند!! ایا این حالات صحیح است؟؟؟ یا زمانیکه دکمه فرستنده را فشار دادیم led باید روشن شود!! و یا در حالت پیش فرض led گیرنده باید خاموش باشد؟؟؟
                  سپاس
                  آره من این مدارو بستم.
                  حالت پیش فرض LED ها باید خاموش باشن.اگه از PT2272-M4 استفاده کرده باشین باید هر 4 کانال به صورت مجزا با فشردن دکمه ریموت روشن، و با فشردن مجدد همون دکه ، خاموش بشن.اون LED که به پایه 17 وصل شده ،هر کدوم از دکمه های ریموتو که فشار بدید ، روشنو خاموش میشه.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: من این مدار بستم ولی مشکل داره مثل اینکه!!!! شما زمانیکه که مدار را بستید ایا به جای led از رله و ترانزیستور هم استفاده کردید؟؟؟جواب داد؟
                    لطف کن یک نگاه به این تایپیک بکن:مشکلم را انجا مطرح کردم!
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=97977.0
                    سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                      ممنون دوست عزیز: من این مدار بستم ولی مشکل داره مثل اینکه!!!! شما زمانیکه که مدار را بستید ایا به جای led از رله و ترانزیستور هم استفاده کردید؟؟؟جواب داد؟
                      لطف کن یک نگاه به این تایپیک بکن:مشکلم را انجا مطرح کردم!
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=97977.0
                      سپاس

سلام مهندس.اون تاپیکو نگاه کردم ولی ترجیح میدم همینجا جواب بدم.اونجا خیلی شلوغ پلوغ شده.
                      میبینم که مدار حسابی اذیتت کرده.با توجه به کارایی که تا الان انجام دادی من یه سوال برام پیش اومده.
                      شما از ریموت کنترل آماده استفاده میکنی یا اینکه مدارشو خودتون ساختی؟

دیدگاه

ممنون : والا اگر منظورتان مدار فرستنده باشه!! فزستنده را خودم دستی درست کردم و از ریموت های اماده که توی بازار هست استفاده نکردم!!! میترسم بخرم جواب نده!! برای همین خودم ساختم!! طبق ان شماتیک! البته مدار فرستنده! یکم گنگ و پیچیده بود!!
                        توی مدار فرستنده من به جای مقاومت 2.7 کیلو از 2.2 کیلو استفاده کردم!! چون نداشتم این مقاومت را و توی اسیلاتور به جای مقاومت 3.3 مگا از 4.7 مگا استفاده کردم و توی گیرنده به جای 680 کیلو از 820 کیلو استفاده کردم!!

سپاس

دیدگاه

دوستان عاقبت موفق شدم :wow:
                          ولی باز یک مشکل وجود داره!!! که برای ای سی هست!! :sad:
                          زمانیکه که دکمه فرستنده را فشار می دهم! led روشن می شود و در جا خاموش می شود!! اگر دکمه را یکسره فشار بدم led یکسره خاموش و روشن می شود!!! و رله یکسره تیک تیک می کند!!! مثل مسلسل :mrgreen:من ای سی pt2272-m4 را به کار بردم که نمیدانم به حالت اش لچ می گن یا تاگل!!

ای سی pt2272-l4 را هم استفاده کردم!! ولی زمانیکه دکمه ریموت فرستنده را میزنم led روشن می شود و ثابت روشن می ماند و با زدن دوباره دکمه ریموت فرستنده خاموش نمی شود!!!!
                          علت اش چی میتونه باشه!!؟؟
                          سپاس

دیدگاه

سلام
                            وقتی از آسی لچ استفاده میکنید هربار که کلید مربوطه را بفشارید باز هم همون led متناظر روشن میشود در واقع با زدن کلید بعدی led متناظر بعدی روشن میشود و led قبلی خاموش میشود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X