اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه چیز عجیب در پروتئوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه چیز عجیب در پروتئوس

سلام من امروز یه مدار داشتم تو پرتئوس می کشیدم که توش یه رله بود.
    دیگه مدارو کشیدیم دیدم که کار نکرد. کلی تغیرات روی مدار کم زیاد کردن قطعات جواب نداد.
    رفتم یه ال ای دی به ورودی رله گذاشتم دیدم. روشن میشه ولی رله کار نمی کنه.؟
    مدارو سیو کردم ورفتم یه رله اوردم بهش هم ولتاژ دادم باز هم کار نکرد. کلی رله اوردم ac و dc هیچ کدوم حتی با ولتاژ بیشتر خودشون هم کار نکردند.
    می خواستم ببینم مشکل از کجاست؟
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

پاسخ : یه چیز عجیب در پروتئوس

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
    سلام من امروز یه مدار داشتم تو پرتئوس می کشیدم که توش یه رله بود.
    دیگه مدارو کشیدیم دیدم که کار نکرد. کلی تغیرات روی مدار کم زیاد کردن قطعات جواب نداد.
    رفتم یه ال ای دی به ورودی رله گذاشتم دیدم. روشن میشه ولی رله کار نمی کنه.؟
    مدارو سیو کردم ورفتم یه رله اوردم بهش هم ولتاژ دادم باز هم کار نکرد. کلی رله اوردم ac و dc هیچ کدوم حتی با ولتاژ بیشتر خودشون هم کار نکردند.
    می خواستم ببینم مشکل از کجاست؟
    شما باید پکیجی که تنتخاب میکنید از نوع active باشه
    مثلا تو پروتعوس تو کتابخونه سرچ بزنید pot میبینید که پتاسیومتری که میاره جلوش نوشته active device که یعنی میتونی روش تغییرات اعمال کنی و فعاله برا رله هم از پکیج active استفاده کن
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
      شما باید پکیجی که تنتخاب میکنید از نوع active باشه
      مثلا تو پروتعوس تو کتابخونه سرچ بزنید pot میبینید که پتاسیومتری که میاره جلوش نوشته active device که یعنی میتونی روش تغییرات اعمال کنی و فعاله برا رله هم از پکیج active استفاده کن
      من که اینا رو خیلی وقته می دونم .

دیدگاه

ykyjghghhgjhgjghj

دیدگاه

با سلام

دوست عزیز من برای مثال این کار رو انجام دادم بدون هیچ عیب و نقصی انجام شد !!!!!!!!!!!!!

بفرما اینم نتیجه اش :

شاید لایسنسی چیزی خراب شده
          میخوای دوباره نصبش کن شاید درست بشه . . .

یاعلی

دیدگاه

با سلام

این نرم افزار خیلی باگ داره. من که اصلاً چند ساله باهاش کار نمی کنم تا اینکه 2 روز پیش مجبور شدم دوباره برم سراغش . ولی به قدری ازش دوباره متنفر شدم که حتی حاضر نیستم اسمش رو به زبون بیارم . موضوع از این قرار بود که یک مدار رو طراحی کردم . جواب داد. بنا به دلایلی مجبور شدم تراشه مورد استفاده اون رو عوض کنم (با اینکه با تراشه جدید فرقی نداشت.) اما متاسفانه جواب نداد . نزدیک به 5 ساعت برنامه و فایلش رو دستکاری کردم ولی اصلا کار نمی کرد. آخر یک فایل جدید باز کردم و دقیقاً دقیقاً همون مدار رو داخلش کشیدم کار کرد!!!!! oo:حاضر 1 میلیون بدم تمام قطعات رو بخرم و عملی پیاده سازی کنم ولی حتی یک بار دیگه به محیطش نگاه نندازم.بهتون پیشنهاد می کنم اگه پروژه متوسط به بالا دارید اصلاً به خروجیش اطمینان نکنید.
            تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
            دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
            مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
            حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
              با سلام

این نرم افزار خیلی باگ داره. من که اصلاً چند ساله باهاش کار نمی کنم تا اینکه 2 روز پیش مجبور شدم دوباره برم سراغش . ولی به قدری ازش دوباره متنفر شدم که حتی حاضر نیستم اسمش رو به زبون بیارم
              پس شبیه سازی هاتونو با چه نرم افزاری انجام میدین؟
              در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
              گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                لابد edison
                هم سه بعدیه هم آدم می فهمه داره چکار میکنه.
                اگه قطعات بیشتر داشت خیلی بهتر بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                  هیچ چیزی بهتر ساخت مدار نیست. به نتایج هیچ شبیه سازی نمیشه اطمینان کرد. خیلی وقت ها میشه کلی وقت میذاری تا داخل شبیه ساز جواب بده بعد که جواب داد عملی می بندی می بینی اصلاً کار نمی کنه. به نظر من وقت آدم خیلی ارزشش بیشتر از اینه که وقت بذاری روی شبیه سازی که نمیشه به اون اطمینان کرد. البته این موضوع به نظرم من بیشتر برای شبیه سازهای دیجیتال هست که ضعف های زیادی دارند. اما بر عکس شبیه سازهای آنالوگ پیشرفت های خوبی داشتند. ضمن اینکه این موضوع رو موقعی متوجه میشید که حجم پردازش اطلاعات در مدار زیاد یا مدار پیچیده باشه. اون وقته که میشه فهمید چه ضعف های زیادی دارند. همونطور که قبلاً هم گفتم شبیه سازهای دیجیتال حال حاضر فققط به درد شبیه سازی های ابتدایی می خورند و هنوز پیشرفت کافی برای شبیه سازی مدارات دیجیتال پیشرفته رو نداشتند.

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
                  لابد edison
                  هم سه بعدیه هم آدم می فهمه داره چکار میکنه.
                  اگه قطعات بیشتر داشت خیلی بهتر بود.
                  خیر.

یک نرم افزاری فکر می کنم 4 سال پیش دیدم به نام کروکودیل . خیلی شبیه سازی های برق و مخابرات و مکانیک رو به صورت گرافیکی و جذاب انجام میداد ولی خیلی خیلی ناقص بود. برای دیدن محیطش می تونید کلمه crocodile technology 3d رو داخل اینرتنت بسرچید . البته باید تا الان کامل تر شده باشه.
                  تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                  دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                  مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                  حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                    با سلام

این نرم افزار خیلی باگ داره. من که اصلاً چند ساله باهاش کار نمی کنم تا اینکه 2 روز پیش مجبور شدم دوباره برم سراغش . ولی به قدری ازش دوباره متنفر شدم که حتی حاضر نیستم اسمش رو به زبون بیارم . موضوع از این قرار بود که یک مدار رو طراحی کردم . جواب داد. بنا به دلایلی مجبور شدم تراشه مورد استفاده اون رو عوض کنم (با اینکه با تراشه جدید فرقی نداشت.) اما متاسفانه جواب نداد . نزدیک به 5 ساعت برنامه و فایلش رو دستکاری کردم ولی اصلا کار نمی کرد. آخر یک فایل جدید باز کردم و دقیقاً دقیقاً همون مدار رو داخلش کشیدم کار کرد!!!!! oo:حاضر 1 میلیون بدم تمام قطعات رو بخرم و عملی پیاده سازی کنم ولی حتی یک بار دیگه به محیطش نگاه نندازم.بهتون پیشنهاد می کنم اگه پروژه متوسط به بالا دارید اصلاً به خروجیش اطمینان نکنید.
                    راست میگه البته من تونستم رله رو روشن کنم. مشکلی که این پروتئوس داره این هست یه سری قطعات هستند که اصلا کار نمیکنند.
                    البته باز در چیزهای ساده هم مشکل دارن.
                    من یه منبع تغذیه داشتم که اگه اتصال کوتاه تو خروجیش میشد ، آیسیش میسوخت.
                    من اومدم یه رله بهش وصل کردم . اینو تو پروتئوس شبیه سازی کردم. جواب نداد ولی تو واقعیت جواب میده.
                    شما برید ولتاژ 1000 ولت رو به led وصل کنید. در کمال تعجب میبینید ledروشن میشه و آخ هم نمیگه.
                    البته استاد رباتیک ما یه نرم افزار داشت که تووووووپ.
                    میرفتی یه مدار ربات می ساختی . المان و لینک های رباتیک رو هم داشتی. و مکانیک ربات رو میساختی. بعد موتور و چرخ می گذاشتی و در فضا های واقعی اونو حرکت می دادی .
                    مثلا تو یه ربات مسیریاب می ساختی. بعد به زمین مسابقه تعقیب خط می رفتی. رباتت مسیر رو تعقیب می کرد. و ظعف هاشو میدیدی.
                    Edison هم خوبه ولی تو دیجیتال صفر. کلا فیزیک توش رعایت شده. حتی تو اگه یه لامپ روشن کنی میبینی محیط کارت روشن میشه.
                    کروکدیل من نرم افزار های فیزیک و شیمیش رو دارم. شیمیه خیلی کم و کسری داره. تو اولین کلاس شیمی بهمون میگن . سدیم رو تو آب بندازی جوش میاره ولی همین کارو بکن ، منفجر میشه. انگار توش رادیوم ریختی.

دیدگاه

بابا نرم افزاره دیگه اینقدرا هم ازش انتظار زیاد نداشته باشید همین که در حد مدارای ساده و کمی پیچیده جواب میده خودش کلیه
                      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                      مخترع برتر شمال غرب سال 96
                      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X