اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش محاسبه مقاومت پاور ال ای دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش محاسبه مقاومت پاور ال ای دی

سلام.پاور ال ای دی 3وات با باطری موبای 3.7ولت 800میلی امپر چقدر مقاومت باهش سری کنم؟اگه ال ای دی 1وات بزارم مقاومت چقدر میشه؟

پاسخ : روش محاسبه مقاومت پاور ال ای دی

نوشته اصلی توسط reza_asd22
    سلام.پاور ال ای دی 3وات با باطری موبای 3.7ولت 800میلی امپر چقدر مقاومت باهش سری کنم؟اگه ال ای دی 1وات بزارم مقاومت چقدر میشه؟
    من واسه ال ای دی 1وات 3 ولت و جریان 400 میلی امپر مقاومت گچی 22 اهم استفاده کردم خوب بود.

دیدگاه

دوست عزیز سلام. باید ببینی LED چند ولته و جریان مصرفیش چقدره . بر فرض مثال برای LED های 1 وات جریان 200mA و ولتاژ 3.5 ولت این طوری محاسبه میشه.
      ولتاژ منبع تغذیه - (ولتاژ مصرفی ال ای دی * تعداد لامپ ها) تقسیم بر جریان نامی ال ای دی (برای این ال ای دی 1 وات 200mA)= مقدار مقاومتی که باید سری کنی
      در نظر داشته باش که توانش هم مناسب باشه. توان مصرفی = جریان عبوری به توان 2 * مقدار مقاومت
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

یک سری به این سایت بزن تعداد ال ای دی بزن جوابت بگیر
        http://led.linear1.org/led.wiz
        روزگاري است شيطان فرياد ميزند آدم بياوريد سجده ميكنم

دیدگاه

سلام
          میخوام یه پاور ال ای دی 10 وات رو با منبع تغذیه 15.7 ولت dc روشن کنم. مقاومت مورد نیاز
          چند اهم و چند واته؟ اهم و واتش چجوری حساب میشه (لطفا بگین چجوری حساب میشه؟)
          پیشاپیش از لطف شما ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X