اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ov7670+ land tiger

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ov7670+ land tiger

سلام دوستان. من برای راه اندازی ov7670 با برد land tiger مشکل دارم.....اونجور که گفته دو مقاومت باید از برد حذف بشه که من پیدا نکردم (شماتیک رو ندارم) و فعلن با برنامه ی مثال خودش بعد نصب دوربین هیچ تصویری ندارم. لطفا راهنماییم کنید. ممنون

پاسخ : ov7670+ land tiger

نوشته اصلی توسط NakhodaSokoot
    سلام دوستان. من برای راه اندازی ov7670 با برد land tiger مشکل دارم.....اونجور که گفته دو مقاومت باید از برد حذف بشه که من پیدا نکردم (شماتیک رو ندارم) و فعلن با برنامه ی مثال خودش بعد نصب دوربین هیچ تصویری ندارم. لطفا راهنماییم کنید. ممنون
    درود بر تو مهندس. شماتیک رو نداری یعنی چی ؟ یعنی شماتیک لند تایگر رو نداری؟ مقاومت ها رو به من بگو تا بهت بگم کجا هستن من نقشه لندتایگرو حفظم

دیدگاه

سلام. اتفاقن با جستجوی بیشتر شماتیک رو پیدا کردم اما روی برد من اون تا مقاومت وجود نداره در واقع برد شبیه به لند تایگر هست اما مثال مال خود لندتایگر....حالا سوالی که برام پیش اومده برای راه اندازی دوربین چه کارهای دیگه ای باید انجام بدم ؟؟؟ من برنامه لندتایگر رو کامپایل کردم و دوربین رو وصل کردم اما تصویری ندارم..... به طور مثال نیاز به مقاومت پول پ برای SDA و SCL نیست؟؟؟ آیا تغییر رجیستر ها ؟؟؟

دیدگاه

من تا حالا با این ماژول کار نکردم
        نقشه لندتایگرو برات پلود کردم اینم لینکش
        http://s5.picofile.com/file/8135182534/HY_LandTiger_SCH.pdf.html

دیدگاه

دوستانی که با این دوربین کار کردن لطفا کمک کنن.... من تصویر ندارم. چه دلیلی می تونه داشته باشه ؟؟

دیدگاه

دوستان من مشکلم رو در نمایش تصویر میدونم. تو مثال چند خط از دستورات نمایشگر رو warning کرده. تو عکس خطوط 147 و 148 و 156:

لطفا راهنمایی کنید.

دیدگاه

این لینک شاید بهت کمک کنه
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76451.msg614951;boardseen#new

دیدگاه

ممنون از لینکی که دادین اما من همه ی فروم رو گشتم و جوابی ندیدم....باز هم منتظر کمک دوستان هستم.

دیدگاه

اگه می شه سورس برنامه ای رو هم که پروگرم کردیدو اینجا بذارید من هم دارم با برد لندتایگر همین کارو انجام می دم ولی من هم هنوز تصویری ندارم، برنامه رو بذارید شاید بتونیم باهم مشکلشو حل کنیم

دیدگاه

سلام. برنامه همون برنامه ی موجود در CD هستش اما پ کردم اگه مشکل رو فهمیدید بگید ولی تا ائنجا که من فهمیدم اشکال بیشتر تو بخش نمایش هست تا دریافت تصویر حالا امشب میخوام رجیستر ها رو دستکاری کنم تا ببینم درست میشه یا نه.
                    اینم لینک:
                    http://uploadkon.ir/fl/d/MzEzODc%3D

دیدگاه

سلام
                      من تونستم یه تصویر برفکی بگیرم.
                      مشکل، همون عدم راه اندازی lcd تو برنامه بود. از pdf بردم فهمیدم که درایور LCD بردم ssd1289 هستش اما تو قسمت lcd.c برنامه، بخش مربوط به lcd_ init() void رو اگه نگاه کنید می بینید که فقط درایور ILI9325(با DeviceCode==0x9325||DeviceCode==0x9328) و یه درایور دیگه رو کدهاشو جهت راه اندازی نوشته به خاطر همین من کد مربوط به راه اندازی درایور بردم رو از یکی از مثال های داخل cd بردم به نام GLCD که کدهای مربوط به خیلی از درایورهارو توش داره رو توی lcd_ init() void مثال دوربین(خط 405) اضافه کردم. دقت کنید هر کدوم از درایورها یه کد هگز داره مثلا برای درایور SSD1289 کد 0x8989 هستش.
                      البته بازم lcd با پروگرام کردن معمولی راه اندازی نمی شد! و فقط وقتی چند خط اول کدهای راه اندازی SSD1289 رو خط به خط اجرا می کردم، LCD راه اندازی میشد که با اضافه کردن یه تاخیر 1ms تو خط 169 این مشکل حل شد.(البته با تاخیر کمتر از این هم جواب میده و برنامه سریعتر پروگرام می شه. خودتون می تونید امتحان کنید تا چه حد میشه کمترش کرد)
                      البته هنوز یه مشکل اساسی هست که اونم همون برفکی بودن تصویره که ایشاالله با یه خورده بررسی بیشتر و راهنمایی دوستان این مشکل هم حل می شه.
                      مشکل دیگه ای که داره اینه که وقتی main اجراش شروع می شه LCD_Clear (Black); صفحه lcd رو مشکی می کنه ولی دستور LCD_ShowString
                      متنی که باید نشون بده رو، رو LCD نشون نمیده و فقط به ازای هر دستور LCD_ShowString یه خط باریک آبی بالای LCD می یاد.
                      تو لینک زیر، برنامه کامل شده مثال دوربین و چند ثانیه فیلم از نتیجه کارم و pdf مربوط به بردم رو گذاشتم.
                      http://s5.picofile.com/file/8136953726/camera.rar.html
                      البته در بخش LCD.C تابع Delay1ms رو هم اضافه کردم(خط 92)، و ازاون در خط 169 و 409 تا 447 استفاده کردم. بقیه برنامه هیچ فرقی با قبل نداره.

دیدگاه

ممنون حمید جان تاپیک رو جای دیگه هم خوندم....منم تست میکنم و اگه تصویر صاف گرفتم خبر می دم.

دیدگاه

سلام
                          باز خوبه شماها تا اینجا رسیدین
                          من اصلا نمی دونم پایه ها رو چطور وصل کنم از دوربین ov استفاده می کنم ولی برد جانبی ای نداره

دیدگاه

یعنی دوربین رو بصورت خام خریدید؟؟؟؟ خب اگه به مستندات دوربین مراجعه کنید میشه برد طراحی کنید و دوربین رو متصل کنید بهش.

دیدگاه

آره خام هستش
                              نتونستم مستنداتش رو پیدا کنم
                              همین ov7670 هستش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X