اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال عکس و فایل صوتی به کول دیسک با استفاده از lpc1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال عکس و فایل صوتی به کول دیسک با استفاده از lpc1768

سلام دوستان :redface:
    من دارم رو یه برنامه کار میکنم (با lpc1768 )که قراره یک ارتباط با کول دیسک برقرار بشه و توش بتونم بنویسم و ازش بخونم
    میدونم چطور یک فایل متنی بنویسم و ازش بخونم
    اما نمیدونم یک عکس یا فایل صوتی بخوام بفرستم به کول دیسک چطور و با چه دستورات و توابعی باید این کار رو انکام بدم :cry2:
    1)دوستانی که اطلاع دارید میشه لطفا کمکم کنید و یک قطعه کد یا برنامه یا مرجعی که من با مطالعه اش بفهمم نحوه انجام این کار رو اینجا بگذارید ؟
    راستی یک عکس رو اگه بخواهیم ذخیره کنیم تبدیل به هگز میشه و اضافه به پروژه میشه
    2)میشه بگید یک فایل صوتی چطور ذخیره میشه؟
    خدا خیرتون بده :rolleyes:

پاسخ : ارسال عکس و فایل صوتی به کول دیسک با استفاده از lpc1768

دوستان کسی اینجا نیست کمکم بکنه :cry:

دیدگاه

سلام
      خب اگر می دونید که چطوری می تونید یک فایل متنی را بنویسید و بخونید که کار تمومه دگ
      من با lpc1768 عملی کار نکردم ، و همچنین کار با فایل های صوتی
      برای خوندن و نوشتن عکس ، یک مثال داخل قسمت مثال های هدربرد lpc1768 هست که یک عکس bmp رو از روی sd میخونه و اونو روی lcd نمایش میده
      کافیه یه نگاهی به این مثال بندازید
      توی فایل های bmp که ساده ترین روش ذخیره سازی عکس است ، اول هدر عکس وجود دارد که مشخص کننده مشخصات عکس است و از آدرس offset به بعد اطلاعات پیکسل های پشت سرهم وجود دارند
      در کدهای زیر ms آرایه ای از بیت هاست که توی سی شارپ پیاده سازی کردم که می خواستم خواندن عکس از sd و پردازش اونو با Lpc2368 انجام بدم (که انجام شد به لطف خدا)
      بیت اول باید B و بیت دوم حتما باید M باشد والا یا فایل مورد نظر عکس نیست و یا در فرمت bmp نیست
      مشخصات طول و عرض عکس :
      int w = (ms[21] << 24) | (ms[20] << 16) | (ms[19] << 8) | (ms[18]);
      int h = (ms[25] << 24) | (ms[24] << 16) | (ms[23] << 8) | (ms[22]);

بدست آوردن مد عکس و offset شروع پیکسل ها :

int mode = (ms[29] << 8) | ms[28];
      int k = (ms[13] << 24) | (ms[12] << 16) | (ms[11] << 8) | (ms[10]);
      k همان offset است

حالا باید از بیت k به بعد را پشت سرهم بخوانی
      مثلا در مد 24 بیتی تصویر ، در محل k و k+1 و k+2 اطلاعات اولین پیسکل ذخیره شده از عکس است (باید توجه داشت که اطلاعات عکس از ستون آخر عکس به اول ذخیره شده است )
      اطلاعات داخل بیت k ام مربوط به b
      k+1 مربوط به g
      و k+2 مربوط به r است
      هر رنگی دارای سه مشخصه r ,g,b می باشد
      دگ اگر بخواهید این عکس را روی lcd نمایش بدهید باید ، پیکسل را د مد 16 بیتی ببرید (البته بستگی به Lcd هم دارد که منظور من tftlcd n96) است
      مثلا اگر lcd در مد bgr کار می کند باید از 5 بیت با ارزش b
      6 بیت با ارزش g
      و 5 بیت با ارزش r استفاده کرد
      بدین ترتیب که بیت های گفته شده را به همان ترتیب گفته شده bgr در کنار هم قرار دهید و سپس پیکسل بدست آمده را روی Lcd نمایش داد

و برای ذخیره تصویر هم ، عکس خواندن را باید انجام دهید (در محل بیت های مناسب طول و عرض و سایر اطلاعات را ذخیره نمائید)

امیدوارم که این اطلاعات بهتون کمک کند
      در ضمن بنده بزودی کار با lpc1768 را شروع می کنم ، موضوعی که کار میکنید جالب است ، اگر اطلاعاتی مورد اتصال فلش به میکرو قرار دهید کمک بسیاری به خیلی های نموده اید

موفق و موید باشید

دیدگاه

بهتون توصیه میکنم رو سیستم عامل ها یا پلت فرم های سبک استندالون کارکنید . مگر اینکه هدفتون کاربردی نباشه و صرفا تحقیق و آموزش انواع پروتکل ها و فرمت ها باشه که مسلما زمان بر خواهد بود و تا شما اقدام کنی یکی رو یاد بگیری اون فرمت و پرتکل جایگزین میشه.
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          بهتون توصیه میکنم رو سیستم عامل ها یا پلت فرم های سبک استندالون کارکنید . مگر اینکه هدفتون کاربردی نباشه و صرفا تحقیق و آموزش انواع پروتکل ها و فرمت ها باشه که مسلما زمان بر خواهد بود و تا شما اقدام کنی یکی رو یاد بگیری اون فرمت و پرتکل جایگزین میشه.
          بسیار ممنونم از راهنمایی هاتون استفاده میکنم انشا الله جواب بده
          :redface:

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=97788.msg622498#msg622498
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X