اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دو سه تا سوال در مورد ولتاژ منفی و میکرو AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دو سه تا سوال در مورد ولتاژ منفی و میکرو AVR

سلام خدمت اساتید گرامی :nerd:

1) عکس زیر رو ببینید که از پروتئوس گرفتم >> نمودار یک نقطه از مدار رو در اسیلوسکپ مشاهدا میکنید که ولتاژ ما متغییر هست و هم مثبت داره و هم منفی)
    حالا من میخوام این نمودار رو بیارم بالای محور X >> یعنی (مثلا اگه ولتاژ از -5 تا +5 متغییر است) کاری کنم که ولتاژ از 0 ولت تا 10 ولت تغییر کنه(تقریبا مثل همون نموداری بشه که رسمش(:mrgreen کردم

2) اگه ولتاژ منفی به میکرو بدیم میره فضا؟؟؟؟

3) من منبع تغزیم از 0 تا 30 رو داره >>> و سر اشتباه زدن + و - میکرو تا حالا چند تا میکروم رفتن بهشت :cry:>>>>>دستگاهی هست که ولتاژ و جریان رو ثابت کنه(با توجه به این که حال ساختن مدارش رو ندارم>> آماده باشه بهتره :redface

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

پاسخ : دو سه تا سوال در مورد ولتاژ منفی و میکرو AVR

در مورد سوال دو >>> با مدار جمع کننده(اپ امپ)>>> درسته؟؟؟

دیدگاه

عزیز دل برادر، برای تبدیل ولتاژ باید محدوده جریان مورد نیاز هم مشخص باشه.
      این طور که از نوشته شما مشخصه، با تمام تلاشی که کردید و نتونستم منظورتون رو بفهم! شما دنبال منبع تغذیه DC هستید برای میکروکنترلر که باهاش کار کنید. خوب یه منبع 5 ولتِ DC برای این کار کافیه. از آداپتور و شارژر موبایل استفاده کنید که تو هر خرابه ای هم پیدا می شه.
      اگه منبعِ شما AC هست و می خواید DCش کنید، از پل دیودی استفاده کنید.
      اگه نگرانِ اتصال نادرستِ تغذیه هستید، از یک دیود قبل از تغذیه میکروکنترلر استفاده کنید. هیچ وقتِ هیــــــــــــــچ وقت آی سی تون نمی سوزه.
      اگرم هم دنبال مبدل سطح ولتاژ سیگنال سنسوری چیزی هستید که بدید به پایه A/D میکروکنترلر، خوب محض رضای خدا در موردِ پ امپ ها توی Google جستجو کنید تا با کاربردهاش آشنا بشید.
      اگرم هیچ کدوم از اینایی که من گفتم نیست، که دیگه من برم 4 گوشه فروم رو ببوسم و تو اوج خدافظی کنم!! oo:
      بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

شما اگر می خواهید ولتمتر acبسازید از مدار یکسو ساز تمام موج دقیق با اپ امپ استفاده کنید

دیدگاه

تو هر خرابه ای هم پیدا می شه.
          oo:

من میخام این ولتاژ رو توسط میرو اندازه بگیرم(adc) ولی میکرو تا اونجاییی که من میدونم اگه ولتاژ منفی بهش بخوره رفته اون دنیا

لذا میخوام به قول دوستان یه شیفت به این منبع تغزیه ac (که هم شامل v مثبت و هم منفی هستش) بدم تا مثلا اگه محدودش بین -5 تا +5 هستش تبدیل بشه به 0 تا 10 >>>تو اینترنت هم کلی گشتم ولی نتونستم انجام بدم :cry:>>>> دوستان مدار همینی که میگن رو دارن به این :cry: بدن؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط md3848
            oo:

من میخام این ولتاژ رو توسط میرو اندازه بگیرم(adc) ولی میکرو تا اونجاییی که من میدونم اگه ولتاژ منفی بهش بخوره رفته اون دنیا

لذا میخوام به قول دوستان یه شیفت به این منبع تغزیه ac (که هم شامل v مثبت و هم منفی هستش) بدم تا مثلا اگه محدودش بین -5 تا +5 هستش تبدیل بشه به 0 تا 10 >>>تو اینترنت هم کلی گشتم ولی نتونستم انجام بدم :cry:>>>> دوستان مدار همینی که میگن رو دارن به این :cry: بدن؟؟؟
            خوب از اول همینو می گفتی خلاص :rolleyes:
            می دونم اینترنتِ شما ممکنه سرعتش پایین باشه (که مسلماً از مالِ من کمتر نیست!)، یا مثلاً حوصله نداشته باشی و به زبون انگلیسی مسلط نباشی و از الکترونیک هیچ سررشته ای نداشته باشی، من یه سایتِ خیلی خوب برای شما پیدا کردم اسمش Google اِ آدرسش هم www.google.com اِ. راجع به هر چیزی که بخوای می تونی جستجو کنی و نتیجه بگیری. مثلاً:
            https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=dc+shift+circuit
            بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

سلام.
              شما برای داشتن مثلا یک ولتاژ سینوسی در پروتئوس می توانید از سیگنال ژنراتور استفاده کنید. که کارایی بیشتری نسبت به آن منبع سینوسی موجود در مدار شما دارد.و همچنین برای بردن یک سیگنال مثل سینوسی از بازه مثبت تا منفی به بازه صفر تا مثبت ، می توانید بعد از باز کردن سیگنال ژنراتور طبق این عکس این کار رو انجام بدید.این عکس مر بوط به سیگنال ژنراتور موجو در پروتئوس است.دکمه موجود در گو شه سمت راست پایین (پلاریته) برای تغییر بازه دامنه سیگنال است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X