اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه طراحی صفحه کلید ممبرین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه طراحی صفحه کلید ممبرین

سلام.
    قبل از ایجاد تاپیک نمی دونستم سوالم رو کجا مطرح کنم چون واقعا مربوط به هیچ کدوم از انجمن های برق نمیشه به ناچار اینجا مطرحش کردم.
    یک سری سوییچ های فلت هستن که بارها تو بازارهای برق و الکترونیک یا روی سیستم های صنعتی دیده ایم

چندتا مغازه تو امجد دیدم که این ممبرین ها و صفحه کلید ها رو چاپ می کنن. هم میتونیم خودمون طراحیش کنیم هم اینکه بدیم خودشون در ازای هزینه بیشتر طراحی و چاپش کنن.
    سوال من اینه که آیا کسی از دوستان از این ها طراحی کرده؟ واسه این کار نرم افزار خاصی لازمه؟

پاسخ : نحوه طراحی صفحه کلید ممبرین

با درود . . .
    در صورتی که بدید خودشون طراحی کنن ممکنه چیزی که میخواهید از آب درنیاد
    برای یه کار دادیم نمونه بزنن به حدی فجیع بود که ...
    آخر سر خودم نشستم کشیدمش و دادیم فقط چاپ و برجسته سازیش کردن
    کار سختی نیست و تنها به نرم افزارهای طراحی از قبیل کرل، فری هند، ایلیستراتور و دست آخر فتوشاپ و کمی هنر طراحی نیاز دارید

موفق باشید
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : نحوه طراحی صفحه کلید ممبرین

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
      با درود . . .
      در صورتی که بدید خودشون طراحی کنن ممکنه چیزی که میخواهید از آب درنیاد
      برای یه کار دادیم نمونه بزنن به حدی فجیع بود که ...
      آخر سر خودم نشستم کشیدمش و دادیم فقط چاپ و برجسته سازیش کردن
      کار سختی نیست و تنها به نرم افزارهای طراحی از قبیل کرل، فری هند، ایلیستراتور و دست آخر فتوشاپ و کمی هنر طراحی نیاز دارید

موفق باشید
      خود مغازه دار هم گفت که با کورل طراحی کنم اما سوالم اینه آخه چه جوری میشه تو کورل مشخص کرد که جای کلیدا کجاست یا اینکه برجستگی براش درست کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadfa91
        خود مغازه دار هم گفت که با کورل طراحی کنم اما سوالم اینه آخه چه جوری میشه تو کورل مشخص کرد که جای کلیدا کجاست یا اینکه برجستگی براش درست کنیم؟
        کورل که عزیز دله :biggrin:
        شما هر جایی که دوست داری رو شبیه کلید طراحی میکنی و بعد از دادن فایل بهشون میگی که اون قسمت رو دکمه در نظر بگیرن
        ایجاد برجستگی با خودشون هست و مدار پشت لیبل رو هم خودشون براتون طراحی میکنن و به پاتون چوبله حسابش میکنن. مگر اینکه باهاشون کنار بیاید. برای ما فکر کنم 100 تاش دراومد حدود 2.6 ملیون. چون وظیفه من تو شرکت چیز دیگه ای بود برا همین کس دیگه ای کارای سفارششو میکرد. قضیه طراحی هم سر هنرمندی شرکت سازنده من جو گیر شدم خودم انجام دادم.
        درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

کورل که عزیز دله :biggrin:
          شما هر جایی که دوست داری رو شبیه کلید طراحی میکنی و بعد از دادن فایل بهشون میگی که اون قسمت رو دکمه در نظر بگیرن
          ایجاد برجستگی با خودشون هست و مدار پشت لیبل رو هم خودشون براتون طراحی میکنن و به پاتون چوبله حسابش میکنن. مگر اینکه باهاشون کنار بیاید. برای ما فکر کنم 100 تاش دراومد حدود 2.6 ملیون. چون وظیفه من تو شرکت چیز دیگه ای بود برا همین کس دیگه ای کارای سفارششو میکرد. قضیه طراحی هم سر هنرمندی شرکت سازنده من جو گیر شدم خودم انجام دادم.
          حله مهندس فهمیدم. فقط یک اینکه من قیمت کردم واسه ممبرین خالیش (بدون کلید) برگه آ چهاری 55 تومن میگرفت حالا اگه بخوایم دکمه دارش کنیم قیمتش چقدر میشه؟ و کدوم شرکت یا مغازه بهتره (هم از لحاظ قیمت هم کیفیت)؟

دیدگاه

حله مهندس فهمیدم. فقط یک اینکه من قیمت کردم واسه ممبرین خالیش (بدون کلید) برگه آ چهاری 55 تومن میگرفت حالا اگه بخوایم دکمه دارش کنیم قیمتش چقدر میشه؟ و کدوم شرکت یا مغازه بهتره (هم از لحاظ قیمت هم کیفیت)؟
            تقریبا همه توی یه سطح کار میکنن و قیمتها یکیه. منتها بهتره باز برید قیمت بگیرید. من خودم زیاد در جریانش نبودم
            برای طراحی هم اگر خواستید طرحتون رو با ابعاد و اندازه دقیق بدید وقت شد براتون میکشمش

بدرود . . .

دیدگاه

مهندس ممنون از لطفتون واسه طراحیش مشکلی ندارم فقط فکر میکردم واسه طراحی دکمه هاش تخصص خاصی لازمه. یه سوال دیگه یه موقع هست میخوایم جای ال سی دی درست کنیم که به صورت یک مستطیل شفاف پشتش معلوم باشه. واسه این چیکار باید کرد؟

دیدگاه

برا ال سی دی دو نوع روش هست
                یکی اینکه به کل فضای مورد نظر رو بدید ببرن و دوم اینکه ناحیه ال سی دی رو بهشون بگید براتون بدون رنگ باقی بزارن(تاکید کنید). خود پلی کربنات در حالت عادی شفافه و توی تولید به روش سیلک رنگ آمیزیش میکنن. ممکنه یه سری از اماکن نتونن خطوط نازک رو دربیارن و مجبور بشید عرض خطوط رو بیشتر کنید. از لحاظ رنگ هم محدودیتی وجود نداره

بدرود . . .

دیدگاه

برا ال سی دی دو نوع روش هست
                  یکی اینکه به کل فضای مورد نظر رو بدید ببرن و دوم اینکه ناحیه ال سی دی رو بهشون بگید براتون بدون رنگ باقی بزارن(تاکید کنید). خود پلی کربنات در حالت عادی شفافه و توی تولید به روش سیلک رنگ آمیزیش میکنن. ممکنه یه سری از اماکن نتونن خطوط نازک رو دربیارن و مجبور بشید عرض خطوط رو بیشتر کنید. از لحاظ رنگ هم محدودیتی وجود نداره
                  خیر ببینی مهندس

دیدگاه

کاری نداره که
                    با کرل طرح رو بکشید تو اندازه واقعی و با رنگ بندی خودتون
                    فایل پی سی بی رو هم براش بکشین و بگین رو برد 0.25 چاپ کنن
                    بعد کلید پولکی هاش رو هم بخرین و همه رو با هم مچ کنید
                    تموم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ariane
                      کاری نداره که
                      با کرل طرح رو بکشید تو اندازه واقعی و با رنگ بندی خودتون
                      فایل پی سی بی رو هم براش بکشین و بگین رو برد 0.25 چاپ کنن
                      بعد کلید پولکی هاش رو هم بخرین و همه رو با هم مچ کنید
                      تموم
                      فکر کنم اگه خودشون مدارشو بسازن تمیزتر در بیاد

دیدگاه

اول مدار رو تو سایز مناسب تو پروتل بکشین و بعد روش سلکت کنید و کپی کنید . ببرید توی کرل
                        جالا تو کرل هم جاش افتاده و دقیقا همون در میاد

دیدگاه

فکر کنم اگه خودشون مدارشو بسازن تمیزتر در بیاد
                          با سلام

آقا منو که چند سال پیش بیچاره کردن. آخرش بردشم خودم کشیدم. و با همون روش آقای ariane ، روی برد 0.25 زدم. الان کلا با همین روش کار میکنم. مطمئن باشین کسی دلش واسه کار شما نمیسوزه! بخاطر همین همه کاراشو خودتون باید بکنین.
                          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام دوستان

اگر بخوایم یه جا وسط کار برش بخوره باید چی کار کنیم ؟؟
                            عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

دیدگاه

شکل هندسی مورد نظرتون رو که میخواین در بیاد رو رسم کنین و رنگ داخلش رو سفید بزارید و به سفارش گیرنده بگین که اونجا در بیاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X