اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی در خصوص طراحی تابلو برق اداری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی در خصوص طراحی تابلو برق اداری

سلام من یه ادار ه دارم که از یه سری زیر ادار ه های کوچیکتر تشکیل شده و و یه راهرو و سرویس بهداشتی داره در ضمن دو طبقس
    محاسبات روشنایی رو انجام دادم و تعداد چراغ ها مشخص شده و آمپر کلی در هر طبقه تقریبا 80 آمپر هست و در کل نیاز به 150 و160 آمپر هست
    1-برق مورد نیاز از طرف اداره برق باید 3 فاز باشه؟
    2-این 3 فاز رو چطور باید تقسیم کنم؟
    3-هر اتاق تقریبا 10 و12 آمپر نیاز داره (البته برای روشنایی فقط ) از تابلو برق چندتا انشعاب برای هر اتاق باید بگیرم ؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ : درخواست راهنمایی در خصوص طراحی تابلو برق اداری

نوشته اصلی توسط miladeng98
    سلام من یه ادار ه دارم که از یه سری زیر ادار ه های کوچیکتر تشکیل شده و و یه راهرو و سرویس بهداشتی داره در ضمن دو طبقس
    محاسبات روشنایی رو انجام دادم و تعداد چراغ ها مشخص شده و آمپر کلی در هر طبقه تقریبا 80 آمپر هست و در کل نیاز به 150 و160 آمپر هست
    1-برق مورد نیاز از طرف اداره برق باید 3 فاز باشه؟
    2-این 3 فاز رو چطور باید تقسیم کنم؟
    3-هر اتاق تقریبا 10 و12 آمپر نیاز داره (البته برای روشنایی فقط ) از تابلو برق چندتا انشعاب برای هر اتاق باید بگیرم ؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    اتاق ها چند متری هستند ؟
    مطمئن هستید درست حساب کردیید؟
    1- میتونی سه فاز درخواست کنی
    3- میتونی از 2 انشعاب سیم 2.5 استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad safarnejad
      اتاق ها چند متری هستند ؟
      مطمئن هستید درست حساب کردیید؟
      1- میتونی سه فاز درخواست کنی
      3- میتونی از 2 انشعاب سیم 2.5 استفاده کنی
      تقریبا 90 یا 100 متری

دیدگاه

درسته باید برق سه فاز بگیرم
        اما سوال من اینجاس که این سه فاز رو چجوری باید تقسیم کنم و ازش انشعاب بگیرم و بدم به سایر بخش ها؟ نحوه ی تقسیم انشعاب و جزئیاتش برام مهمه
        یه سوال دیگه که دارم اینه که فیوز سه فاز رو چند باید بگیرم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط miladeng98
          درسته باید برق سه فاز بگیرم
          اما سوال من اینجاس که این سه فاز رو چجوری باید تقسیم کنم و ازش انشعاب بگیرم و بدم به سایر بخش ها؟ نحوه ی تقسیم انشعاب و جزئیاتش برام مهمه
          یه سوال دیگه که دارم اینه که فیوز سه فاز رو چند باید بگیرم ؟
          شما باید سه فاز رو جوری تقسیم کنی که از هر فاز جریان مساوی بکشی ( مساوی هم نشد مشکلی ندارد فقط اختلافش نسبت به هم زیاد نباشه )
          اداره برق وقتی برق شما رو وصل کرد برای شما یه فیوز قرار میده که شما باید نسبت به همون فیوز، فیوز مناسب قرار بدید و توجه کنید که باید برای هر قسمت جداگانه فیوز بگذارید
          برای روشنایی از نوع فیوز B یعنی تند کار و برای پریز از نوع c استفاده نمایید
          منظورم برای هر قسمت اینه که مثل برای هر اتاق یک یا دو فیوز قرار بدید
          باید خودتون محاسبه کنید ببینید که یرای هر اتاق بهتره از یک فیوز استفاده بشه یا دو فیوز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad safarnejad
            شما باید سه فاز رو جوری تقسیم کنی که از هر فاز جریان مساوی بکشی ( مساوی هم نشد مشکلی ندارد فقط اختلافش نسبت به هم زیاد نباشه )
            اداره برق وقتی برق شما رو وصل کرد برای شما یه فیوز قرار میده که شما باید نسبت به همون فیوز، فیوز مناسب قرار بدید و توجه کنید که باید برای هر قسمت جداگانه فیوز بگذارید
            برای روشنایی از نوع فیوز B یعنی تند کار و برای پریز از نوع c استفاده نمایید
            منظورم برای هر قسمت اینه که مثل برای هر اتاق یک یا دو فیوز قرار بدید
            باید خودتون محاسبه کنید ببینید که یرای هر اتاق بهتره از یک فیوز استفاده بشه یا دو فیوز
            این سه فاز چطور باید تقسیم بشه که هر فاز جریان مساوی داشته باشه؟مثلا باید تعداد مصرف کننده ها مشخص بشه یا فرمول خاصی داره؟

دیدگاه

اداره برق وقتی برق شما رو وصل کرد برای شما یه فیوز قرار میده که شما باید نسبت به همون فیوز، فیوز مناسب قرار بدید
              البته اداره برق با توجه به درخواست شما فیوز رو انتخاب میکنه یعنی شما باید با توجه به میزان مصرفتون به اداره برق بگین که کنتور 16یا25یا32یا...میخواین؟
              مجوی درستی عهد زین جهان سست نهاد که این عجوزه عروس هزار داماد است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط power110
                این سه فاز چطور باید تقسیم بشه که هر فاز جریان مساوی داشته باشه؟مثلا باید تعداد مصرف کننده ها مشخص بشه یا فرمول خاصی داره؟
                ???

دیدگاه

نوشته اصلی توسط power110
                  شما روی تابلو مثلا 12تا فیوز روشنایی داری
                  خب منطقیه که 4تا از فازRبگیری4تا از فاز S 4 تا هم از فاز S
                  یه تقارن ساده

حالا بقیه دوستان بیشتر اطلاعات بهتون می دن

دیدگاه

مگه زیر بنای هر قسمت چقدره ؟؟؟؟

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X