اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایا مازول 3g تو بازار هست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایا مازول 3g تو بازار هست؟

سلام
    ایا مازولی هست که از سیمکارت های 3g پشتیبانی کنه و سرعت اینترنتش واقعا بالا باشه؟ایا چنین مازولی هست؟
    در مورد مازول های sim 900 هم میخوامبدونم که انتن دهیش خوبه یا نه و اگه ارتباط اینترنتیش قطع بشه دوباره خودبه خود وصل میشه یا احتیاج به تنظیم دوباره داره>؟

پاسخ : ایا مازول 3g تو بازار هست؟

اقایون مهندسا لطفا راهنمایی کنید :biggrin:

دیدگاه

من دوتا سوال پرسیدم لااقل یکیشو جواب بدید. :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
        در مورد مازول های sim 900 هم میخوامبدونم که انتن دهیش خوبه یا نه و اگه ارتباط اینترنتیش قطع بشه دوباره خودبه خود وصل میشه یا احتیاج به تنظیم دوباره داره>؟
        سوالتون ی مقدار نامفهومه!
        SIM900 ی سری پارامتر مشخص برای ارتباط با آنتنی که بهش متصل میشه داره،
        با رعایت موارد مذکور ک داخل دیتاشیت هاش هستن، میتونین آنتن با گین 1.5dB هم بهش وصل کنید، آنتن 5dB هم وصل کنید!
        میتونید روی خود برد هم از ترک ها با کمک ADS یا استفاده از الگو های موجود آنتن طراحی کنید.

آنتن دهی به کیفیت تغذیه ی ماژول، گین آنتن و روش اتصالش به ماژول و خیلی موارد دیگه بستگی داره.

ب نظر میرسه ک تصور شما از ارتباط GPRS ماژول، مشابه گوشی های موبایل هست،
        شما با دستورات خیلی سطح پایین تری و با کار روی یک پروتکل خاص به نت متصل میشین و ی سری پیچیدگی خاص خودشو داره.

دیدگاه

خیلی ممنون که پاسخ دادید.
          منظورتون از دستورات سطح پایین همون زبان سطح پایین اسمبلی هستش؟
          در مورد انتنش متوجه شدم اما لطفا یکم توضیح بیشتر در مورد نحوه ارتباط gprs این مازول ها بدید.تو نت خیلی سرچ کردم اما مطلبی نبود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
            خیلی ممنون که پاسخ دادید.
            منظورتون از دستورات سطح پایین همون زبان سطح پایین اسمبلی هستش؟
            در مورد انتنش متوجه شدم اما لطفا یکم توضیح بیشتر در مورد نحوه ارتباط gprs این مازول ها بدید.تو نت خیلی سرچ کردم اما مطلبی نبود.
            خوب نگشتی...
            http://www.cooking-hacks.com/documen...uadband-sim900
            http://www.seeedstudio.com/wiki/GPRS_Shield_V1.0

نه دیگه اونقد سطح پایین! C و بسکام و آردوینو و...
            ی رابط سریال داریم، RX-TX، که AutoBaud هم هست، یعنی خودش با نرخ انتقال دیتای شما سینک میشه،
            شما ارتباط دیتای سریال ماژول رو راه بندازی، کلآ ی سری AT command هست که تا دلت بخواد توضیحات مفصل راجع بهشون تو نت هست.

دیدگاه

ممنون متوجه شدم.
              ببینم شما جایی دیدید که مازول سیمکارت 3g داشته باشن؟(برای ارتباط gprs) ...
              تشککککککککککر :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

3G من هنوز تو بازار ندیدم. یه بخث اساسی که داره اینه که اگه ماژول 3G باشه، ارتباط با UART دیگه بی معنی میشه! چون سرعتو به شدت کاهش می ده.
                ولی میشه از روترهای آماده استفاده کرد و device رو با اترنت به شبکه وصل کرد، دنگ و فنگ وصل شدن و ... هم میوفته روی روتر!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X