اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب پ امپ مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب پ امپ مناسب

سلام دوستان یه پ امپ خوب میخواستم برای ساخت کنترل کننده pid ... به نظرتون از چه پ امپی استفاده کنم . lm324 و ua741 دارم ولی زیاد دقیق نسیتن . اگه یه پ امپ خوب بهم معرفی کنید و نحوه بایاس کردنش رو هم بگید ممنون میشم .

پاسخ : انتخاب پ امپ مناسب

TLC071 تا TLC074
    سخت گیر میاد راه اندازیش هم تو دیتاشیتش هست

دیدگاه

ممنون :smile:

دیدگاه

اگه فقط برایمقایسه میخاین اینا خوبه:
        LM339.Lm393 البته کمپراتورن نه اپ امپ
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

741 رو میتونین با برطرف کردن آفست دقیقش کنین،op07 هم خوبه
          اگر خیلی دقیق میخواین باید از IA ها یا تقویت کننده های ابزار دقیق مثل AD620 که حدود 14 تا 16 تومن قیمتشه استفاده کنید
          برای انتخاب Op-Amp مناسب باید به فرکانس کاریش و slew rate هم توجه کنید.
          انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
          فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

عزیز دل برادر، شما باید مدار کامل طراحی کنید. پ امپ مثه ترانزیستور نیست که بایاس داشته باشه! درست کردن کنترلگر PID آنالوگ با پ امپ هم ساده ست. کافیه توی Google جستجو کنید.
            چون شما نگفتید اصلِ کار برای چیه و چقدر حساسیت لازمه و چقدر نویز دارید و چقدر می خواید هزینه کنید، بنابراین از هر پ امپی که دوست دارید می تونید استفاده کنید و نگرانِ چیزی نباشید چون PID خودش خودشو درست می کنه و در نهایت خطا رو صفر می کنه
            بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

با تشکر از همه دوستان که جواب دادن
              هدف من ساخت یه کنترل کننده همه منظورست اما برای شروع تصمیم دارم دمای یک لامپ رو کنترل کنم

دیدگاه

اگه برای شروع و یادگیری می خوای، بهتره رو پارامتری غیر از دما کار کنی. دما یه پارامتر کنده که یکم اذیت می کنه (منظور تشخیصش هست). شاید نور بهتر باشه...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X