اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرق مهندس ها چیه ؟ آیا فرقی دارن ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرق مهندس ها چیه ؟ آیا فرقی دارن ؟

سلام .
    فرق مهندس هایی که هنرستانی بودن و مهندس هایی که دبیرستانی بودن چیه ؟ ترجیحا برق .
    لطفا اگه ممکنه بگید شما از کدومید ؟

پاسخ : فرق مهندس ها چیه ؟ آیا فرقی دارن ؟

من فکر می کنم ما دو نوع مهندس داریم مهندس طراح و مهندس فنی مهندس طراح خب محاسباتش خوبه و طراحی می کنه و مهندس فنی عملیش خوبه و

طرح مهندس طراح رو میسازه نمی دونم اگه کسی هنرستانی باشه بگمونم بهش مدرک مهندسی تکنولوژی الکترونیک رو می دن دیگه همین

دیدگاه

دبیرستان ---- > مهندسی الکترونیک
      هنرستان ----- > مهندسی تکنولوژی الکترونیک

تا یکی دوسال پیش فقط مهندس های الکترونیک میتونستن عضو نظام مهندسی بشن - الان فک میکنم یه سری تغییرات تو قانوناش اومده ک اون مهندس ها هم میتونن تو امتحانای نظام مهندسی شرکت کنن

نگفتی فرقش از چه لحاظ ؟؟
      ولی قاعدتا برای اپلای کردن اونایی که دیپلم با پیش دانشگاهی دارن معتبر تره !!
      از نظر علمی هم بستگی به شخص داره : چون تقریبا تمام مطالب شبیه هم هست ، عموما بچه های دبیرستان تو درس های تحلیلی که وابسته به ریاضی هست قوی ترند و بچه های هنرستان به دلیل اینکه بیشتر با کارگاه ها و مسائل فنی درگیر بودن از همون نوجوانی ، از نظر عملی بهترند

ضرایب معدل دانشگاه هایی که کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته داخل کنکور ارشد فرق داره !!
      [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

سلام.
        فرق هنرستانی ها با دبیرستانی ها اینه که ، هنرستانی ها (اگه تو یه مرکز خوب باشند و آموزش ببینن) خیلی تو کار عملی واردترند ، ولی دبیرستانی ها محاسباتیشون واردترند.
        ولی این تا زمانی هست که هنرستانی ها فوق دیپلم بگیرند، یعنی تا دوره ی کاردانی بیشتر رو عملی کار میکنن،ولی وقتی اومدن تو کارشناسی دیگه همچی عوض میشه ، هنرستانی ها میشند یکی از بچه های ریاضی،
        دیگه تو کارشناسی به اونور همه ریاضی هستند ، و هیچ ربطی به فنی یا دبیرستانی نیست.ولی خوب یکم سنگین میشه برا بچه هایی که از فنی اومدن ریاضی ، چون اصلا آشنا نبودن با فرمول ها و غیره.

من خودم یه هنرستانی ام ، تا سوم هنرستان و تموم کردم و با آموزش هایی که از هنرستان بهم دادن ، هم سیم پیچی موتور بیرون انجام میدادم ، هم برق کشی ساختمون ، یعنی هنوزم دارم انجام میدم ، ولی وقتی اومدم کارشناسی دیگه برام سخت بود تا خودمو با حجم عظیم تئوری وفق بدم ، ترم اول مشروط ، ولی دیگه افتادم رو به اصطلاح غلطک، همین الان هم اگه درس و تموم کنم میتونم به طور کامل و مستقل هم سیمپیچی موتور هم برق کشی ساختمان و هم تابلو قدرت کار کنم ، که همشو از هنرستان و کاردانی یاد گرفتم و بدونه اینکه جایی برم کلاس یا شاگرد شم.

در کل این از دید یه هنرستانی بود، ایشالا یکی از دوستان دبیرستانی هم میآد از مزایا و معایب خودش میگه ، تا شما بتونید تصمیم بگیرید.

موفق باشید.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

ممنون از همه ی دوستانی که جواب دادن و موضوع رو دیدن . حالا به نظر شما در کل کدوما رو بیشتر قبول دارن ؟

دیدگاه

بستگی به خودت داره ، ببین شهرت یا کشورت به کدوم نیاز داره ، ببین خودت تا کجا میتونی ادامه بدی درس و ، ببین دوروبرت هنرستانی ها بیشتر بیکارن یا دبیرستانی ها ، ببین عملی بیشتر دوست داری یا تئوری
            ،ببین میخای از ایران بری یا بمونی ،
            در کل به خودت و دورو برت بستگی داره .
            باید تصمیم بگیری.

موفق باشی.
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

ممنون
              دوستان دیگه نظری ندارن ؟

دیدگاه

من هنرستانی ام.
                برای بازار کار بستگی داره به اون جایی که استخدامت میکنه، که چی بخواد
                اما تا مقطع لیسانس که قرار نیست کسی طراحی چیپ بکنه :mrgreen: پس بیشتر نیاز به شناسایی قطعه وکاردن باهاشون وتشخیص قطعه معیوب وتعویض و...داره که متاسفانه بچه های ریاضی تو این زمینه ها خیلی ضعیف ترن(به طور کلی گفتم ها حالا نیاید بگید من ریاضیم وفیثاغورتم )
                شاید باورتون نشه من کسایی رو دیدم که اگه یه رله میدادی ومیگفتی شروع کن به توضیح وتشخیص پایه هاش بامولتی متر شروع میکردن به ریست شدن :biggrin:البته هنرستانی ام داریم که اینطور باشه اما تعدادشون کمتره.
                اما بازم میگم بستگی داره به اون شخص
                یه عیبی هم رشته ریاضی داره اینا که تا پیش دانشگاهی باید بخونی بعد از قیف کنکور بگذری شاید رشته دلخواهت که مثلا برق قبول نشی! اما هنرستانی این استرسو نداره
                دیگه بسه خسته شدم
                [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
                  من هنرستانی ام.
                  برای بازار کار بستگی داره به اون جایی که استخدامت میکنه، که چی بخواد
                  اما تا مقطع لیسانس که قرار نیست کسی طراحی چیپ بکنه :mrgreen: پس بیشتر نیاز به شناسایی قطعه وکاردن باهاشون وتشخیص قطعه معیوب وتعویض و...داره که متاسفانه بچه های ریاضی تو این زمینه ها خیلی ضعیف ترن(به طور کلی گفتم ها حالا نیاید بگید من ریاضیم وفیثاغورتم )
                  شاید باورتون نشه من کسایی رو دیدم که اگه یه رله میدادی ومیگفتی شروع کن به توضیح وتشخیص پایه هاش بامولتی متر شروع میکردن به ریست شدن :biggrin:البته هنرستانی ام داریم که اینطور باشه اما تعدادشون کمتره.
                  اما بازم میگم بستگی داره به اون شخص
                  یه عیبی هم رشته ریاضی داره اینا که تا پیش دانشگاهی باید بخونی بعد از قیف کنکور بگذری شاید رشته دلخواهت که مثلا برق قبول نشی! اما هنرستانی این استرسو نداره
                  دیگه بسه خسته شدم
                  منم تو دانشگاه به یه پسر ترم آخری لیسانس الکترونیک که برای ما حل و تمرین دیفرانسیل گذاشته بود ، گفتم تو مدار برای روشن کردن ال ای دی بین پایه میکرو چی مقاومت باید بزاریم؟
                  گفت تا الان من مدار ال ای دی نبستم ، فقط تو آزمایشگاه یه کوچیک بستیم که یادم نیست.
                  خیلی تعجب کردم ، پسره گفت به ما چیزی نمیگن ، ما فقط تو ریاضی و فرمول ها قوی هستیم.
                  البته حق هم دارنآ ، به اونا هیچی نمیگن که ،فقط تئوری همین.

بازم بستگی به طرف داره که چقدر فعالیت های خارج از کلاسی داشته باشه برای یادگیری.

موفق باشید.
                  (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

منم تو دانشگاه به یه پسر ترم آخری لیسانس الکترونیک که برای ما حل و تمرین دیفرانسیل گذاشته بود ، گفتم تو مدار برای روشن کردن ال ای دی بین پایه میکرو چی مقاومت باید بزاریم؟
                    گفت تا الان من مدار ال ای دی نبستم ، فقط تو آزمایشگاه یه کوچیک بستیم که یادم نیست.
                    :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:

دیدگاه

سلام
                      تفاوت هنرستان با دبیرستان اینه که کسی که میره به هنرستان , زود تر وارد بازار کار میشه ! یعنی اگر کسی دوست داشته باشه سریع تر وارد بازار کار بشه باید هنرستانو انتخواب کنه !
                      اینم بگم که اگر هنرستان بره کسی ب جا سال چهارم فوق دیپلم در همون رسته میخونه و تا مقطع لیسانس تو دانشپاه های مخصوص فنی حرفه ای ها هست ! و بعد از لیسانس ( یعنی مقطعی ک وارد فوق لیسانس میشه ) با کسایی که از دبیرستان خوندن رشته ی ( مثلا ) الکترونیک در یک دانشپاه و یک کلاس درس میخونند ! و علاوه بر اینا برای هر مقطع یک کنکور دارن ! اما وقتی لیسانسو میگیرن ( اگر پشت کار خوب داشته باشند ) میتونن به خیلی از شرکت های فنی مهندسی اشتخدام بشن ! چون کار عملیشون بسیار قویتره !
                      کسایی ک دبیرستان اند یک کنکور میدن و تا دکتری هم حتی پشت سر هم میتونند تحصیل کنند ! ( بدون این ک برای هر مقطع کنکور بدن مثل فنی حرفه ای ها ) اما وقتی فارق تحصیل میشن کارای محاسبات و شاید نرم افزارشون قویتره از فنی حرفه ای ها ! من کسی رو مشناسم از دبیرستان الکرتونیک خونده و الانم کم کم دکتراش تمام میشه و این جور ک من میدونم در زمینه ی برنامه نویسی خیلی حرفه ایه و بخشی از کسب درامدش از همین حرفشه ! و بخش دیگه ی درآمدش تدریس آموزش پروش هست !

موفق باشید
                      « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
                      این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

میدونم تاپیک قدیمیه
                        ولی میگم که بعدا اگه کسی اومد بدونه
                        ترتیب ادامه تحصیل اینجوریه
                        هنرستان ---> کاردانی پیوسته ---> کارشناسی ناپیوسته ( مزیت نداره ، خیلی بده من خودم شمسی پور خوندم . هر کی هر گلی بزنه خودش به سر خودش زده ) مدرکش هم مفت نمی ارزه . همه جا برا بیگاری به عنوان نیروی کار میخوانت . نهایته زرنگ باشی نصاب اسانسوری چیزی میشی !!!!

دبیرستان ---> کارشناسی پیوسته ( مزیت : امکان بودن در بین بهترین ها )
                        إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
                        کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sma
                          میدونم تاپیک قدیمیه
                          ولی میگم که بعدا اگه کسی اومد بدونه
                          ترتیب ادامه تحصیل اینجوریه
                          هنرستان ---> کاردانی پیوسته ---> کارشناسی ناپیوسته ( مزیت نداره ، خیلی بده من خودم شمسی پور خوندم . هر کی هر گلی بزنه خودش به سر خودش زده ) مدرکش هم مفت نمی ارزه . همه جا برا بیگاری به عنوان نیروی کار میخوانت . نهایته زرنگ باشی نصاب اسانسوری چیزی میشی !!!!

دبیرستان ---> کارشناسی پیوسته ( مزیت : امکان بودن در بین بهترین ها )
                          سلام

من مخالفم , الان در بیشتر شرکت ها مهندسی ( مثلا الکترونییک ) برای استخدام اولین سوالشون اینه که کار بلدی یا نه ! بعد به مدرک و ... نگاه میکنند . پس هنرستان خیلی بهتره برای کسی که اولا دوست داره سریع تر وارد بازار کار شه و دوما آدم کاری و کار بلدی باشه !
                          علاوه بر اون من کسی رو سراغ دارم که منتظری مشهد لیسانس گرفته و راحت بورسیه آلمان رو گرفت ! الانم دنبال معافیه سربازیشه !

علاوه بر اون از زمانی ک برای فوق دیپلم تحصیل میکرد در شرکت مهندسی استخدام بوده ! و همین الان هم به طور نیمه وقت در دو شرکت مشغول کار هست .
                          اما کسی که از دبیرستان میخونه , اگر خودش دنبال رشتش باشه و کار کنه که هیچی , اما اگر دنبالش نباشه فردا میره دانشگاه آزاد , اگر دستش ب پول باشه ک تا دکتری بهش میدن اگر نه که آخر میشه از همون مهندس بیکار ها که حرفه ای یاد نداره ! من با کسی رو میشناسم ک یک سیم یا نداره به برد لحیم کنه , لیسانس الکترونک داره ! اما باز کسی رو میشناسم که الترونیک میخوانه اما یک منبع درآمدی داره از کد نویسی و برنامه نویسی ! کارای سخت افزاری کمتر میکنه .

پس دوباره میگم ,, الان به سطح سواد کمتر نگاه میکنن تو اییران ! نگاه میکنن که طرف آدم کاریه یا نه ! کار بلده یا نه ... این تجربه ی من تو این ضمینه بوده
                          « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
                          این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X